Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana pamięci w laptopie Medion FID 2140

Robin_Otzi 05 Lut 2008 20:30 4042 10
  • #1 05 Lut 2008 20:30
    Robin_Otzi
    Poziom 11  

proszę powiedzieć jak w laptopie Medion FID 2140
    wymienić kości pamięci
    tzn gdzie one się znajdują i jak się do nich dostać?
    czy dostępny jest nowy BIOS bo do tej pory musiałem wyłączyć HT żeby był
    stabilny pod windowsem XP - a może to wina sterowników płyty?
    z góry dziękuję

0 10
  • #2 05 Lut 2008 20:58
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zwykle na spodzie laptopa jest klapka przykręcana śrubką pod którą jest RAM.

0
  • #3 05 Lut 2008 21:53
    Robin_Otzi
    Poziom 11  

w tym sęk, że od spodu jest tylko klapka do mini-PCI
    podejrzewam, że to jest pod klawiaturą tylko nie wiem jak się tam dostac

0
  • #4 26 Kwi 2008 20:51
    *Pszczolek*
    Poziom 15  

Ram jest pod klawiaturą. Osobiście posiadam model 2130 i właśnie tam znalazłem banki pamięci. A jeśli chodzi o rozebranie laptopa, to wystarczy odkręcić śrubki od spodu obudowy i zsunąć panel z klawiaturą :)

0
  • #5 23 Paź 2008 21:30
    Robin_Otzi
    Poziom 11  

sprecyzuj proszę co i jak zciągasz bo ja odkręciłem wszystkie śrubki od spodu i nic nie chce się zsunąć! może jakieś śrubeczki od tyłu odkręcałeś?
    i co dokładnie się zsuwa sama klawiatura czy razem z tą szarą obudową plastikową? może trzeba jeszcze coś podważyć? może puść jakieś zdjęcia!!
    Jakim cudem działają ci dwie kości po 1GB - mi serwis mówił, że płyta obsługuje tylko 2x512MB ??

0
  • Pomocny post
    #6 24 Paź 2008 08:07
    AntekRadz
    Poziom 14  

Wymiana pamięci w laptopie Medion FID 2140Wymiana pamięci w laptopie Medion FID 2140Wymiana pamięci w laptopie Medion FID 2140

0
  • #7 27 Paź 2008 08:54
    Robin_Otzi
    Poziom 11  

Super!
    Wielkie dzięki!
    Trochę się namęczyłem i już chciałem powiedzieć, że zapomniałeś o jednej śrubce pod kartą mini-pci, ale teraz widzę, że jest zaznaczona na żółto tylko ja nie zauważyłem! Potem poszło gładko!

W linku do BIOS’u zmieniłem jedną cyferkę na mój model i mam te pliki, ale nie mam opisu co z nimi zrobić - są tam dwa pliki .bat nie wiem który uruchomić?

Nie wiesz jaki procesor wejdzie do tego laptopa?

0
  • #8 27 Paź 2008 12:25
    AntekRadz
    Poziom 14  

A jaki masz teraz procesor? Który Service Pack masz w Windowsie? Mozna włożyć 3,06 Ghz P4 northwood i 2GB ram.

0
  • #9 27 Paź 2008 13:20
    Robin_Otzi
    Poziom 11  

mam SP3 zintegrowany świeża instalacja
    procek nazywa się 3,06 ale faktycznie ma 2300MHz
    musiałem w BIOS'ie wyłączyć HT bo system działał jak na 486 albo wcale. co to za karta na mini-pci bo widzę że mam odcięte kabelki?? i co z tym updatem biosu?

0
  • Pomocny post
    #10 28 Paź 2008 00:57
    AntekRadz
    Poziom 14  

Robin_Otzi napisał:
    mam SP3 zintegrowany świeża instalacja
    procek nazywa się 3,06 ale faktycznie ma 2300MHz
    musiałem w BIOS'ie wyłączyć HT bo system działał jak na 486 albo wcale. co to za karta na mini-pci bo widzę że mam odcięte kabelki?? i co z tym updatem biosu?

Najnowszy bios to 1.0f - 26.04.2004 (umieszczam go w załączniku). Musisz zrobić sobie dyskietkę startową (jak nie masz FDD to na CD lub USB) i rozpakować tam bios. Następnie uruchomić laptopa z tej dyskietki i wpisać komendę e.bat i enter - rozpocznie się aktualizacja biosu. Po jej zakończeniu restart.

Potem włącz HT w biosie i zainstaluj XP SP3 od nowa. Ściągnij najnowsze sterowniki do wszystkich urządzeń: http://www1.medion.de/site/service_~u~_support/treiber_~u~_updates/ i po instalacji je wgraj.

Rób wszystko w podanej powyżej kolejności. W lapkach były też procesory Pentium 4 3,2GHz, ale chyba taka zamiana jest mało sensowna. Twój procesor jak zwiększysz obciążenie np grą zwiększy szybkość automatycznie. Te laptopy się dosyc mocno grzeją - zadbaj o wentylację (np przeczyść wentylatory).

Aby spawdzić, czy masz obsługę HT w P4 wywołujesz menadżera zadań (Alt+Ctrl+Del) i powinineś mieć taki widok jak w polu zaznaczonym na obrazku.

Wymiana pamięci w laptopie Medion FID 2140

0
    Załączniki:
  • #11 01 Sty 2009 11:56
    Robin_Otzi
    Poziom 11  

jak włączyłem HT to miałem taki widok osobno dla każdego wątku ale po jakimś czasie zaczynał się zacinać i musiałem wyłączyć! nie wiem czy to wina sterowników czy kiepski procesor? próbowałeś zainstalować inny system niż Win XP?
    czy wiesz jak przestawić pamięć żeby działała na 400MHz a nie na 200MHz

0