Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wasze opinie o sieci Play

chrobro 10 Mar 2010 10:06 172820 557
    i-punkt
    Level 25  
    @Baan wejdź w ustawienia telefonu, ustawienia sieci, wybierz manualne wyszukiwanie sieci i wybierz operatora plus, twoje telefony w tym momencie będą działały na nadajnikach plusa

@serduszko_2012 każdy operator nalicza płatne usługi takie jak chomik czy inne serwisy poza abonamentem także nie dziw się
    JackTheNipper
    Level 19  
    Obecnie Play na kartę jest bezkonkurencyjna jeżeli ktoś w miesiącu zasila kwotą za minimum 30zł a także Play dla Firm kasuje wszystkie inne sieci. Nie można liczyć na masową falę przenoszenia się firm do Play bo jest to proces zazwyczaj długotrwały wymagający odczekania końca umów u poprzedniego operatora. Play działa super w miastach gdzie jest zasięg nadajników tej sieci i wtedy ma się pełny zakres usług. Wydając miesięcznie 30zł w Play Frash które dają darmowe SMS do wszystkich sieci, darmowe rozmowy w Play kupując paczkę za 5 zł która daje 100 minut na stacjonarne, za kolejne 5-25zł można sobie wykupić też pakiet internetowy i wszystko śmiga super w niewielkich kosztach. Na dzień dzisiejszy próbnie przeniosłem do Play dwa numery i po trzech miesiącach testów doszedłem do wniosku że przeniosę kolejne trzy numery oraz zachęciłem moich znajomych żeby postąpili podobnie. Bez urazy dala jednego z moich przedmówców ale jeżeli kupujesz z Chomika paczki płatne to każda sieć pobiera tyle samo więc debilne jest tłumaczenie że dużo płacisz bo jeżeli masz abonament to masz doliczone to do rachunku a w przypadku prepayd odjęte od stanu kasy konta. Dodam że moje córki mające karty TakTak i Orange piszące średnio 500 SMS(każda) do różnych sieci wydawały do bólu kasy a teraz im z zupełności wystarcza miesięczne zasilenie na te 30zł i mogą jeszcze dużo rozmawiać.
    cyna_waw
    Level 12  
    Jestem w Pl a y od listopada (abonament) wiec jeszcze zbyt krotki okres na wydawanie osadow, z zasiegiem raczej problemu nie mialam i pod tym wzgeldem jestem zadowolona. Wczesniej korzystalam z sieci Orange (3 lata prepaid, 8 lat abo.) I przyznam szczerze ze troche zaluje przejscia do play, na pewno mialam inne oczekiwania wzgledem tego operatora.
    @~~ JackTheNipper zupelnie sie z Toba nie zgodze. Nie wiem jakim cudem córki mogły wydawac kupe kasy, skoro pod tym wzgledem inni operatorzy w tej samej cenie daje wieksze limity. W orange za 4 zl mozna aktywowac pakiet 400 smsow, jesli chodzi o darmowe minuty w sieci to Play dawalo taka mozliwosc ,ale po aktywacji konta kwota 30 zl, ta sama oferte proponowal Orange tyle ze za 6 zl.
    JackTheNipper
    Level 19  
    cyna_waw piszesz o paczkach sms ale tylko do jednej sieci a one piszą do różnych ludzi więc łatwo policzyć tygodniowo do 150sms i powiedzmy że różne sieci więc miesięcznie 400SMS po 20gr daje to już sporą kasę a w Play doładujesz za 30zł i masz chyba 2500 SMS do wszystkich sieci za free. To jeszcze pomnóż razy dwie córki a teraz dwa razy po 30zł i w pełni im to wystarcza a nawet zostaje.
    arecki09
    Level 17  
    Jestem w Play od samego początku tej sieci. I nie było jeszcze czasu kiedy bym się na coś zdenerwował w tej sieci. Koszty ok pakiety jak najbardziej. Sam używam prepaid i mam jeszcze 2 abo i naprawdę w porównaniu z poprzednimi operatorami (orange, era) jestem mile zaskoczony. jak doładuje za 30zł to na min 3m-ce mi wystarcza bo większość czasu dzwonią do mnie. U mnie jak zniknie zasięg play to szybciutko przełącza na plusa. 3G naprawdę dopracowane stabilne i tanie połączenie z netem. Także serdecznie POLECAM!!!
    wysoki195
    Level 12  
    trudno obiektywnie , jednoznacznie stwierdzić która sieć jest najlepsza, to wszystko zależy od wielu czynników, indywidualnych potrzeb itp. jednemu bardziej opłacać się będzie play na kartę i stan darmowy, bo akurat ma
    dużo znajomych w tej sieci i z kim gadać, inne będzie się bardziej opłacać abonament w orange z podwójnym pakietem minut, bo akurat dużo dzwonić poza siecią i chce mało płacić, a jeszcze innemu era z jakimś pakietem smsowym
    michal.x333
    Level 11  
    Play ma konkurencyjne ceny i to jest jedyna zaleta. Ale co z tego skoro jakość usług jest na bardzo niskim poziomie. Często tracę zasięg (w centrum miasta!!!). U rodziny na wsi zasięg miałem tylko na dworze i to taki kiepski, że urywało mi rozmowy. Próbowałem zgłaszać problem do biura obsługi ale zawsze mnie zbywano. Korzystałem również z internetu bezprzewodowego Play Online i przyznam, że gorszego rozczarowania nie przeżywałem nigdy. TRAGEDIA!!! Myślałem, że wścieklizny dostanę. Obie karty SIM poszły do kosza i mam wreszcie święty spokój. Lepiej zapłacić te parę groszy więcej u innego operatora i mieć sprawnie działający telefon i/lub internet.
    veronx
    Level 11  
    ja jestem w Play od października 2009 więc nie długo , jest kilka mankamentów w tej sieci np. nie wiem ile mam minut do wykorzystania (tylko pakiet złotówek) , często bardzo słabo działające play24 no i największa bolączka problemy z zasięgiem w małych miejscowościach/wsiach .
    basstec
    Level 34  
    Dwa tygodnie temu kupilem sobie zestaw internetu na karte za 129zl. Chodzi elegancko, nie zrywa polaczen, po trojmiescie mozna z tym smigac bez problemu no i modem bez sim locka tak przyszlosciowo.
    compex
    Level 10  
    Co do internetu to PLAY nie chwali sie że ich max prędkośc to 1Mb/s. Wykorzystują nadajniki PLUSA ale tylko do rozmów głosowych - ruszysz sie za granice większego miasta i juz nie ma internetu - sprawdziłem osobiscie we Wrocławiu. Ja generalnie nie polecam.
    basstec
    Level 34  
    Ja polecam bo mam w pracy orange niby 7,2mbit a w domu play 1mbit, nie widze zadnej roznicy. To, ze nie dziala poza miastem to minus ale niewatpliwym plusem jest calkowity brak konkurencji w internetowym prepaid!!
    compex
    Level 10  
    Nie można pisać o braku konkurencji - nie możesz porównywać braku zasięgu do trzy razy większych limitów transferów. Świadczenie usługi polega na dostarczaniu usług a nie obietnic i reklam. Jak mam wykorzystać 30GB transferu nie mając zasięgu ? Co do Orange i innych - 7,2 Mb/s to teoria - ale 2-3 Mb/s można spokojnie osiągnąć. ERA wprowadziła już w dużych miastach 21Mb/s i tu różnica jest zdecydowana.
    basstec
    Level 34  
    Compex, mieszkam w 3city, nigdzie indziej mobilny internet nie jest mi potrzebny. Doradz mi cos bez abonamentu, gdzie za 4gb zaplace 50zl. Simdata? 30zl za 100mb, heyah internet? 20zl 100mb. Roznica raczej wyrazna co? Nie wprowadzaj ludzi w blad. Zasieg to wada ale nie dla kazdego.
    compex
    Level 10  
    Nie wydaje mi sie żebym wprowadzał ludzi w błąd. Rzeczywiście ilościowo PLAY w prepaidzie prowadzi ale jest to jednak 1Mb/s. Poza tym internet mobilny jak sama nazwa wskazuje ma być mobilny a z PLAYem ta mobilnośc jest mocno ograniczona. Patrząc na oferty patrzy się na wiele aspektów - nie można wyrokować tylko po ilości. A tak nawiasem mówiąc - to typowe oferty na szybkie łapanie klienta.
    basstec
    Level 34  
    compex wrote:
    nie możesz porównywać braku zasięgu do trzy razy większych limitów transferów.

Z tym 3 razy wiekszym limitem wprowadzasz w blad bo ja wyzej napisalem roznica jest kulkunasto a nawet kilkudziesieciokrotna. Po drugie sciaganie z orange abonamentu 7,2Mbit mam 60-70kb/s, sciaganie z playa 1Mbit mam 60-70 kb/s wiec prosze daruj sobie dywagacje na temat pseudo 7,2 do pseudo 1 chociaz playowi blizej do 1 niz orange do 7,2. Wiezyc nie musisz, Twoja racja jest najtTwojsza, bylo troche postow na elce na temat szybkosci bezprzewodowego internetu w polsce, zachecam do zainteresowania sie.
    webwoj
    Level 2  
    Witam
    Od lutego 2010 jestem w sieci PLAY przeszedłem z Orange i co by tu nie mówić poziom obsługi klienta w PLAY jest zdecydowanie gorszy. Trzeba również uważać na każdym kroku gdyż mogą was orżnąć tak jak mi się to przytrafiło.
    Może streszczę o co mi chodzi. (dodam ze takich osób jak ja jest sporo więc nie jest to odosobniony przypadek)
    Otóż włączyłem sobie usługę "play online w telefonie 500 mb". Gdyby przypadkiem zdarzyło wam się przekroczyć ten pakiet tak jak mi się to zdarzyło to macie problem tak jak ja. Gdyż w tej sieci opłata za 10kb = 5 gr. co daje 500zł za 100Mb danych. Nie wiem jak operator sobie wyliczył koszt jaki abonenci muszą płacić za tą usługę ale jest on całkowicie nieadekwatny do kosztów ponoszonych przez operatora.
    Z tego co pamiętam to w sieci ORANGE jest 5 gr za 100kb czyli 10 razy mniejsza opłata. Mi w sumie przyszło ponad 1000 zł za dane bo przekroczyłem pakiet o 200mb.

Co o tym sądzicie?
    compex
    Level 10  
    Ja juz powiedziałem swoje o sieci PLAY ale "basstec" tak się na mnie rzucił że skończyłem rozmowę bo nie lubię pyskówki. Trzeba umieć rozróżnić co jest reklama a co faktami. PLAY po prostu na szybko musi mieć dużo klientów bo wtedy jego cena będzie lepsza a wiadomo że niedługo głównym językiem w PLAY będzie koreański..... 3 gr za 100kb to już trzeba uważać a tyle jest w mojej ulubionej "drogiej" sieci ERA - pozdrawiam

Dodano po 10 [minuty]:

Aha - WEBWOJ - a nie dostałeś smsa że minąłeś pakiet ? Bo takie praktyki to normalność w cywilizowanych sieciach...
    basstec
    Level 34  
    basstec wrote:
    Compex, mieszkam w 3city, nigdzie indziej mobilny internet nie jest mi potrzebny. Doradz mi cos bez abonamentu, gdzie za 4gb zaplace 50zl. Simdata? 30zl za 100mb, heyah internet? 20zl 100mb. Roznica raczej wyrazna co? Nie wprowadzaj ludzi w blad. Zasieg to wada ale nie dla kazdego.

Dla mniej kumatych PLAY 4096MB - 50zl
    simdata 100MB - 30zl
    heyah internet 100MB - 20zl

Compex, nie rzucilem sie, podjalem merytoryczna dyskusje, poprostu wytnalem Ci bledy i tyle. Bylem na tyle smialy, ze podalem liczby i kwoty zeby latwiej bylo porownac :) Jezeli dla Ciebie "2+2=7" to Twoje milczenie nazwal bym raczej przygaszeniem ze zrozumialego braku argumentow przeciw powszechnie znanej matematyze :)

Jedynie sie poprawie w jednym, ostatnio sciaga mi z orange 100-150, z playa 70-100 wiec wyraznie slabiej - play prepaid a orange abonament.

Pozdrawiam myslacych :)
    Basstec
    compex
    Level 10  
    Jednak nie podejmę pyskówki mimo że uważam się za myślącego.... Czytaj również posty innych - to składa się na całość opinii
    hal7
    Level 13  
    Jeżeli ktoś twierdzi ze został "orżnięty" , to w takim razie wypadałoby to gdzieś zgłosić, do rzecznika praw konsumenta, na policje, do trybunału konstytucyjnego, itp :) z reguły ludzie nie czytają regulaminu.. żaden z operatorów nie oszukuje ludzi, ludzie sami się oszukują.. za oszustwa ze strony operatorów są bardzo wysokie kary.

Jak ja lubie historie typu: "plej mi ukradl kase z konta" albo "orendż zabrał mi wszystkie smsy"..... dlaczego zawsze tego typu problemy mają "ludzie nierozgarnięci"? ktoś jeszcze zauważył taką przypadłość?? :)

Raz przyszedł do mnie znajomy i mowi ze teraz przechodzi do Erry, bo był w Oryndżu to go okradali, nastepnie przeniósł się do Pluusa, to też go okradali. To ja mu na to że Tam go też okradną:)

-----------------------------
    prepaid: nie podobają się warunki - nie korzystaj, nikt nie zmusza
    abo: podpisałeś umowę bez czytania regulaminu - miej pretensje do siebie
    compex
    Level 10  
    Szkoda że niektórzy nie potrafią podyskutować nie obrażając innych - to chyba nie jest miejsce na takie płytkie uwagi
    basstec
    Level 34  
    Ja tam mysle tak samo jak kolega hal7.

Prawie codziennie w pracy spotykam sie z takimi tekstami, ze ktos tam ukradl kase, ta siec to zlodzieje bo tak drogo place.
    Z tym okradaniem kasy to jeszcze sie nie zdazylo w moim prawie 6 letnim doswiadczeniu z prepaidami zeby operator kogos okradl, niestety zawsze malo rozgarnieci klienci albo zapomnieli, albo nie wiedzieli a i czasem, bo mysleli, ze jest tak a nie inaczej ale nie chcialo im sie zapytac kogos kompetentnego. Winna jest siec oczywiscie bo pewnie powinni przewidziec co jeden z milionow uzytkownikow akurat chce miec czy wiedziec.

Pare razy w zyciu sam sie sfrajerowalem i trzeba sie do tego przyznac.
    Czlowiek madry na bledach sie uczy a glupi ma powody do narzekan.

Wracajac do play to zauwazylem, ze najwiecej zlego na temat tej sieci maja do powiedzenia osoby, ktore jej nie posiadaja.

Dodano po 17 [minuty]:

Baan wrote:
    Szczerze odradzam!!!!
    - zasięg dobry tylko w większych miastach
    - często zerwane połączenie
    - fatalna obsługa
    - potrafią zablokować połączenie wychodzące mimo uregulowanych płatności

Przeszedłem z 3 numerami z PLUSA i szczerze mówiąc do dzisiaj żałuje, cena to nie wszystko. Wolę płacić 2 razy więcej w PLUSIE i mieć spokojną głowę, moje telefony i tak na siebie zarobią, a żenująca szeroko pojęta jakość usług PLAY wpływa bardzo negatywnie na wizerunek mojej firmy.

Nigdy więcej PLAY!!!!!!!

To mnie najbardziej rozwalilo z zasiegiem, Niestety taka jest wiekszosc negatywnych opinii ludzi, ktorzy nie maja i nie mieli z ta siecia do czynienia. I jeszcze mowi, ze z plusa przeszedl - nie mam pytan poprostu...
    karol0987
    Level 11  
    W polowie marca kupilem starter w play fresh, na razie jest ok, mi ta oferta odpowiada, bardzo malo dzwonie, na tyle zeby miec kontakt w zupelnosci mi wystarcza (dlugi limit na wygadanie doladowania). Przed dwoma dniami przenioslem tez nr z orange dla matki, tez nie bylo z tym problemow, chociaz troche sie obawialem rejestracji w orange, bo jest troche niepowazna - wpisujesz na kartce co chcesz i tego nikt nie weryfikuje, potem albo listem albo faksem wyslac do orange. Myslalem ze trafi to na kupke i bedzie miesiac czasu lezec, pozniej jak wpisza do systemu to pewnie z 10 bledami w nazwisku, ale o dziwo wszystko bylo ok. Pod tym wzgledem rejestracja w Play jest bardziej profesjonalna, od razu wpisuja do systemu, dostajesz potwierdzenie na kartce.

Telefony SE K300i i starutka nokia 3210. W przypadku tej nokii to chyba trace z dostepnosci jakies nadajniki bo ona jest tylko 2 zakresowa, na ekranie wyswietla sie plusgsm :-) Jak ktos jest bardziej rozeznany to niech cos o tym napisze :-)
    Z nowszym SE juz jest normalnie, ale przez nokie tez daje sie gadac i nie ma problemu z zasiegiem w domu z grubymi murami, bo niektorzy sie nabijaja i pisza ze tylko na zewnatrz jest zasieg.
    rusiu1944
    Level 19  
    Z Play fresh mam problem bo internet na telefonie muli w mieście, a na kompie w ogóle go nie mam.
    Tu się rodzi pytanie, mianowicie czy ustawienia plusa czy play?
    Nadajnik Plusa czy Play?
    basstec
    Level 34  
    Jaki masz telefon? Po pierwsze ustawienia play, po drugie nadajniki play, po trzecie 3g minimum.
    rusiu1944
    Level 19  
    basstec wrote:
    Jaki masz telefon? Po pierwsze ustawienia play, po drugie nadajniki play, po trzecie 3g minimum.
    Telefon jaki posiadam to:
    SE w800
    N73
    Na N73 działał ale nie potrafiłem go odpalic na kompie po bluetooth.
    Na w800 działa tylko na telefonie.
    basstec
    Level 34  
    Na w800 bedzie dzialac bardzo powoli bo jak pamietam ma tylko gprs, predkosc bardzo powolna ok 57kb/s. W n73 jak by Ci sie dalo podlaczyc to 384kb/s wiec slabo ale juz da sie uzywac.
    Adrian126pk
    Level 10  
    Ja też miałem w800 na nim kiepsko chodzi play
    lysy68
    Level 12  
    ja mam internet w play prawie 1,5 roku i zadnych problemów z nim nie miałem abo 45 zł 5 gb(raz nie mogłem sie polaczyc ale po telefonie do biura obsługi pani mi wytłumaczyła ze nadajniki sa w trakcie konserwacji i do godziny 22 problem powinien zniknac - i tak właśnie sie stało)mieszkam w malutkiej miejscowosci i zasieg na huaweiu mam cały czas na fula bez dodatkowej anteny.
    mam tez blueconnecta i nawet na antenie kicha (EDGE).
    co do telefonu to właśnie przenioslem numer z orange(byłem u nich pare ladnych lat na firmówce i wkurzyli mnie przy próbie przedłużenia umowy, nic nie dawali konkretnego tylko w kółko to samo i telefony w kosmicznych cenach) play zaproponował mi duzo wiecej za przeniesienie numeru.jesli sie sprawdzą to poprzenosze do nich wszystkie numery.Zasieg sprawdzałem w całej polsce na darmowej startówce i musze stwierdzic ze praktycznie wszędzie jest.zdazają sie małe dziury ale to przewaznie w lasach ale w porównaniu z orange wychodzi lepszy.
    siudziu
    Level 27  
    zasiegu play nei bede komentowal bo to wola o pomste do nieba wieczne problemy z gubieniem zasiegu w trybie podwojnym jak sie przestawi na GSM to dziala moze i lepjej jednak niesmak pozostaje internet nie osiga zazwyczaj predkosci powyzej 1 MB odpal buforowanie tego samego pliku na you tube w play i na neostradzie 1MB i play napewno go szybciej nie zbuforuje choc do przegladania stron wystarczy moim zdaniem play ma spore braki jakosciowe ale nadrabia to wlasnie cena sam mam play-a i nie narzekam na czeste spadki zasiegu i zenujacy internet bo poprostu mam to za co zaplacilme i tyle. A jak zobaczylem reklame play z zasiegiem to sie zaczalem zastanawiac czy urzad ochrony konsumenta nie powinien sie tym zajac. 99 % to jawne kłamstwo. Nie mniej jednak mimo kliku minusow jestem w play prawie 3 lata i nauczylem sie zyc z jego ulomnosciami.