Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

windows nie startuje

jarekzczechó 05 Feb 2008 22:49 3730 3
    jarekzczechó
    Level 15  
    Mam problem z kompem coś się nagle stało i system win xp nie chce startować z dysku twardego.Pojawia się ekran z opcjami uruchomienia systemu w trybie awaryjnym ,trybie awaryjnym z obsługą sieci itd.ale po wybraniu którejkolwiek opcji pojawia się mrugający kursor i tak wisi.Płyta główna to k7s5a i to ją podejrzewam o awarię.Początkowo podejrzewałem dysk twardy ale podmieniłem od drugiego komputera i bez zmian a gdy włożyłem ten dysk do sprawnego komputera to startował bez problemu.Podmieniałem też pamięci i grafikę ale nic to nie daje ciągle to samo.Resetowałem go też przez przełożenie zworki i wyciąganie baterii z płyty wszystko na nic.Z płyty linux ubuntu system startuje bez problemu i można normalnie pracować na linuxie ale to tylko z napędu.W biosie chyba wszystko dobrze poustawiane zresztą próbowałem wielu różnych ustawień i zawsze tak samo.Początkowo chciałem zrobić reinstalke systemu ale po formatowaniu partycji i ponownym uruchomieniu wszystko zaczyna się od początku ładowanie sterowników itd w kółko.
    User removed account
    User removed account  
    de_wodzu
    Level 12  
    chyba coś w boot.ini

oj - reinstala nic nie dała - faktycznie coś dziwnego.
    AdrianZ
    Level 17  
    Przeczuwam że jej życie dobiegło końca choć u mnie działa bez zarzutu nadal. Obejrzyj ją może już coś odpadło albo kondensatory na niej już odchodzą.