Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic NV-HD650 - czarno biała stop-klatka w Long Play

Łukasz-Kraków 27 Dec 2003 21:59 2231 7
Tespol
    Łukasz-Kraków
    Level 11  
    Dostałem do naprawy taki magnetowid. Początkowo nie odtwarzał obrazu i nie działały wejścia video (AV1 i AV2) audio było OK. Reszta również działa, da się zaprogramować stacje po dołączeniu anteny, przewijanie OK, przyjmuje i oddaje kasetę itd. Wejściowe sygnały video dochodzą do przełącznika MC14051BF, do niego dochodzi także sygnał wizji demodulator TV. Napięcia na wejściach sterujących zmieniają się prawidłowo. Na wyjście przechodzi tylko jeden z nich. Najprawdopodobniej układ jest uszkodzony. Jak wspomniałem nie odtwarzał obrazu (luminance i chrominance pack) , ale po ruszeniu taśmą łącząca wyjście wzmacniacza głowic wizyjnych z układem dalszej obróbki sygnału pojawił się obraz, ale problem jest dalej w Long Play źle nagrywa, obraz jest czarno-biały, czysty jedynie ok. 4cm u dołu obrazu a reszta poziome paski, zakłócenia, coś w tym stylu. Stop klatka w Long Play jest mniej więcej OK trochę obraz skacze (również czarno-biała). W trybie normalnym odtwarza i nagrywa OK, obraz jest kolorowy, jedynie stop klatka jest z dużymi zakłóceniami. Skończyły mi się pomysły co dalej robić, szczególnie że nie mam sprzętu np. oscyloskopu. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to był bym wdzięczny za radę.
  • Tespol
    kojak
    Level 14  
    Prawdopodobnie dysk wizyjny
    Powodzenia
  • Tespol
    Łukasz-Kraków
    Level 11  
    Dzieki... :D

Z magnetowidami nie miałem wiele doczynienia. Jest on 6 głowicowy a ja na dysku wizyjnym widze tylko 4 ??? ( otwory w których są głowice) dwie są takie same a dwie inne, takie jakby z dwóch złożone ??? I jeszcze jedno pytanie czy przy nagrywaniu i/lub odczytywaniu w Long Play kożysta z tych samych głowic ???
    kojak
    Level 14  
    O ile mi wiadomo to nagrywanie odbywa się na dwóch głowicach wizyjnych, a odtwarzanie na czterech celem poprawienia jakości odtwarzanego obrazu. Głowize wizyjne są zintegrowane dwie obok siebie o różnym nachyleniu szczeliny (czyli dwie w jednej),
    Pozdrawiam
    Łukasz-Kraków
    Level 11  
    I jeszcze raz zabrałem się do czyszczenia głowic... docisnąłem porządnie wszystkie taśmy i... małe zaskoczenie w Standard Play wszystko jest super, nagrywa i odtwarza elegancko również w Long Play ale (zawsze są ale złośliwość rzeczy martwych) stop klatka jest czarno-biała i przy przewijaniu na podglądzie są taki skośne pasy trochę czarne trochę białe... i tu jest pytanie czym to wyregulować. Jak ktoś ma jakieś pomysły to był bym wdzięczny.
    KB
    Level 25  
    Mam w domu 3 magnetowidy Panasonic i na wszystkich w longplayu stop klatka jest czarno-biała.
    Pozdrawiam.
    Wnr
    Level 11  
    KB ma rację, miałem dwa VCRy Panasonica (sd400-4HD, hd660-6HD) i zawsze przy przewijaniu LP obraz jest biało-czarny i chyba nie jest to taka straszna usterka...
    Łukasz-Kraków
    Level 11  
    Dzieki wszystkim !!! Pewnie że nie jest to straszna usterka.... da sie wytrzymać

Pozdrawiam