Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przedwzmacniacz z głośników komputerowych do wzmacniacza

06 Lut 2008 15:14 2046 11
  • Poziom 20  
    Witam... Buduję ostatnio wzmacniacz na tda 1554 i zastanawiam się nad przed wzmacniaczem do niego... Jeżeli kupił bym gotowe głośniki komputerowe i wyjął z nich tą całą płytkę z elektronika to może mógł bym ją w jakiś sposób przerobić aby wyszedł z niej przedwzmacniacz? (oczywiście komputerowe głośniki te miały by regulację barwy tonu, basu i treble)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    To raczej jest nie opłacalne
    Albo będziesz miał kiepskiej jakości „przedwzmacniacz” jak kupisz jakieś tanie głośniczki albo zapłacisz dużo więcej niż warty jest wzmak.

Chyba że masz już takie głośniczki na stanie, jeśli tak to powiedz cos o nich więcej
  • Poziom 20  
    Niestety nie mam żadnych na stanie... jak podłączyłem potencjometr pod tego wzmaka to jak ściszam to nie słychać dźwięku tylko buczenie... W sklepie elektronicznym powiedzieli, że jak założę przedwzmacniacz to będzie po kłopocie
    buczenie to nie sprawa przedwzmacniacza, tylko twój błąd...
    czy płytkę robiłeś sam, czy ja sam projektowałeś?
    możesz mieć pętle masy
    albo kable z ~230V są blisko układu, kabli sygnałowych
    może to być tez wina słabej filtracji
  • Poziom 20  
    układ jest zrobiony na pająku... Zasilanie jest odfiltrowane przez 2 kondensatory po 470uF 25v
    to na początku daj większa filtrację(z 4700u) i odsuń wzmacniacz od zasilacza i przewodów sieciowych
  • Poziom 20  
    przewody zasilania są metr od wzmacniacza bo nie mam jeszcze obudowy... Mógł bym dać jeden kondensator 4700uF i 2 470uF (obudwa mają po 25v)?
    napięcie jest nie istotne byle by wytrzymały nap zasilania a ono nie może przekraczać 18V bo wtedy wzmak sie wyłączy

Dodano po 3 [minuty]:

a te kondensatory to masz nowe czy z odzysku

Dodano po 9 [minuty]:

jak to nie pomoże to masz gdzieś pętle masy
    przewody masy nie mogą sie łączyć więcej niż w jednym punkcie

przedwzmacniacz z głośników komputerowych do wzmacniacza
  • Poziom 20  
    Z odzysku niestety... Bo podobno czym wiecej kondensatorów tym będzie miękcejszy bass... Powie mi pan czy jeżeli mam np. 2 kondy po 1000uF i 2 po 470uF to moge je zastosować do zasilacza do tego wzmaka?

Dodano po 10 [minuty]:

Bo ja wziałem i jak mam na płytce tej własnej roboty to wszystkie minusy są ze soba połącone na jednej nóżce
    Przy takiej mocy powinno wystarczyć w zupełności 4700uF

Ogólnie nie stosuje się we filtrach kondensatorów o różnych pojemnościach (chyba że np. 4700uF i 100nF)
    Przy 1940uF tez nie powinno być brumu, ale jeśli to są stare kondensatory (elektrolityczne) mogą być wyschnięte

Sprawdź tą mase może daj jakieś zdjęcie jak możesz

Ps. i bez panów tutaj

Dodano po 2 [minuty]:

a jakie dałeś przewody sygnałowe; długość, czy ekranowane
  • Poziom 20  
    Już skasowałem...

Dodano po 1 [godziny] 18 [minuty]:

jak wymienie te kondy co sa na zdjeciu (330uf 200v) na 1000uF 25v to zmieni coś?
    jakim zdjeciu

raczej nie