Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio od volkswagena: Blaupunkt, Alpha

dakin11 06 Feb 2008 17:37 3768 10
    dakin11
    Level 21  
    Witam jestem w posiadaniu tego radia, dostałem je od znajomego, ma chyba uszkodzoną końcówkę mocy bo nie oddaje z siebie żadnego głosu, jak sprawdzić czy to na pewno jest końcówka, i jak się sprawdza końcówki, za pomocą czego, i gdzie jak ogólnie szukać usterek. Radio jest na końcówce TDA7376B. Pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    LeDy
    Level 43  
    Pomiary napięć no i ewentualnie spr. czy bez podłączenia głośników grzeje się sam. Wtedy do wymiany.
    dakin11
    Level 21  
    grzać się nie grzeje, a jeśli chodzi o napięcia to jakie powinny być??

Zdanie zaczynamy dużą literą a kończymy kropką. Proszę poprawić.
    [_OBCY_]
    dakin11
    Level 21  
    w tej nocie tylko co rozumie to odczytam tylko napięcie zasilania układu.. może mi ktoś wytłumaczyć co mierzyć, :)
    LeDy
    Level 43  
    A nóżki 6 i 7 nic ci nie podpowiedziały? Tam jedna to czuwanie a druga to wyciszenie(mute). Spr. napięcia na nich.
    daras984
    Level 22  
    witam obok gniazda do podłączania wtyczek z tyłu radia jest procesor motorola wygrzej go dobrze gorącym powietrzem a pomoże

Dodano po 11 [minuty]:

żeby sprawdzić końcówkę wystarczy palcem przejechać po nóżkach końcówki mocy powinła zabuczeć w głośniku, jak zabuczy to końcówka jest sprawna a resztę ci już powiedziałem nazwa procesora to coś z62 czy coś takiego
    dakin11
    Level 21  
    witam pomierzyłem nap na TDA7376B:
    Nap zasilania kostki 5,5V
    Nap na (pinie 6)(mute) 3,7V
    Nap na (pinie 7) (ST-BY) 4,7V
    radyjko nadal nie działa :(

Dodano po 21 [minuty]:

spróbowałem też z kaseta, i okazało się że kaseta się nie kreci

Dodano po 13 [minuty]:

A i grzeje się tranzystor o oznaczeniach 3622 MALAYSIA P20N06

Dodano po 15 [minuty]:

A i grzeje się tranzystor o oznaczeniach 3622 MALAYSIA P20N06

Dodano po 1 [godziny] 42 [minuty]:

doszedłem do tego że jak zmostkuje dwa piny na tym tranzystorze to wszystko zaczyna grać, tylko jest jeden problem jak dam na nagłośnienie na całą moc to mi się wyłancza radio, czyli to może być końcówka ??

Kolega nie zauważył polecenia moderatora ?
    Proszę niezwłocznie użyć przycisku "zmień" i poprawić pisownię w swoich postach.
    Regulamin p.6 oraz p.15
    [Art]
    LeDy
    Level 43  
    Na n. 3 i 13 powinno być napięcie zasilania czyli tyle ile z akumulatora lub zasilacza czyli przynajmniej 12V.
    dakin11
    Level 21  
    Witam tak jak wcześniej napisałem, na tych nóżkach jest ok 5,5V. coś robi zwarcie, Tak jak już wcześniej pisałem grzeje się tranzystor P20N06.. gdzie może być zwarcie czy TDA robi?????. Wziąłem zmostkowałem dwie nóżki tego tranzystora,która jedna z nich to napewno wej zasilania a drugia to wyj zasialania do reszty układu i TDA. Po zmostkowaniu tego tranzystora napięcie na nóżkach 3 i 13 wynosi 12V i radio gra, ale po podgłośnieniu do pewnego poziomu głos w głośnikach się włancza i wyłancza jakby jakieś zabezpieczenie przeciwzwarciowe działało, Chce wykluczyć inne podzespoły.. Czy to wina TDA ?? i trzeba go zakupić i ten tranzystor ?? jaką on rolę pełni w układzie ??. Czy istnieje jakiś zamiennik do TDA7376B ?? Pozdrawiam
    daras984
    Level 22  
    wylutuj TDA i zobacz co będzie wtedy