Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kontrola dostępu na zlewni ścieków

06 Lut 2008 18:08 2189 7
 • Poziom 10  
  Mój problem wygląda następująco: zlewnia ścieków, na której do tej pory siedział człowiek i notował dostarczające ścieki wozy ascenizacyjne, ma stać się obiektem bezobsługowym. Planuję zamontować tam bramę przesuwną. Zastanawiam się tylko jak rozwiązać sprawę z samodzielnym otwieraniem bramy przez kierowców dostarczających ścieki. Czy lepiej to rozwiązać na kody, czy może lepiej na jakieś karty zbliżeniowe. Bardzo istotna jest rejestracja wszystkich wejść wyjść ze względu na rozliczenia dostawców ścieków z oczyszczalnią ścieków. Uprzejmie proszę szanownych kolegów o porady, pozdrawiam!
 • Poziom 41  
  Cokolwiek zastosujesz - kod, czy kartę - system ma jednoznacznie identyfikować pojedynczy samochód, czyli najlepiej byłoby powiązać kontrolę dostępu z autem. Taką opcję miał np. Kantech - karty zbliżeniowe przypinane na stałe do karoserii samochodu. Jeśli wystarcza identyfikacja np. kierowcy - to może być karta (brelok) z dodatkowym uwierzytelnieniem za pomocą kodu. I aby uniknąć sytuacji, ze przy jednym odczytaniu karty wjedzie/wyjedzie kilka aut warto zastosować śluzę (dwie bramy, jedna za drugą - dopóki nie zamknie się pierwsza, nie otworzy się druga. Śluzy obsługuje większość systemów kontroli dostępu np. ACCO Satela. Kontrolę dostępu można powiązać z systemem telewizji przemysłowej - w chwili odczytu kart/wpisania kodu załączany jest zapis video z kamery skierowanej na bramę lub tablicę rejestracyjną samochodu asenizacyjnego.

  M.
 • Poziom 16  
  Polecam Ci : www.roger.pl, www.satel.pl
  tam znajdziesz ciekawe rozwiązania ,najlepiej zastosuj czytnik kart ,breloków,rozwiązanie proste i niezawodne do tego najzwyklejszy laptop którym będziesz sprawdzał pamięć zdarzeń.
  Andrzej
 • Poziom 31  
  Dokładnie, jedynie śluza wchodzi w gre, w przeciwnym wypadku przy jednym odczytaniu karty będzie wjeżdżać kilka aut.
  Nie będzie żadnej kontroli nad ilością aut.
  A kontrola dostępu, wystarczy najprostsza.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Witam.

  Koledze sharp tylko POGRATULOWAĆ wiedzy.

  System w konfiguracji kolegi sharp jest wręcz ideałem mozliwości.

  Jednak zawsze będzie istniał problem "czynnik ludzki" , który przy rozliczeniach finansowych , zawsze (ale to zawsze) bedzie się strał "udowodnić", że ten system (elektroniczny) działa na jego NIE korzyść.

  Fakt kamer poklatkowych na auto lub rejestrację w 90% uniemożliwia wprowadzenie w błąd płatnika tego systemu.
  Musi on (ten system) jednak byc zatwierdzony "na pismie" przez jego uzytkowników co do jego funkcjonalności i nie podlegać reklamacjom w przypadku jego (systemu) błedów wynikających z awarii i "wymianie" kart ISO pomiędzy odwozicielami tych ścieków.
  Forma prawna jest chyba bardziej istotna niz sam sugerowany system przez sharp -a.

  Pozdrawiam.
  PS. sharp gratuluje pomysłu i wiedzy.
 • Poziom 10  
  A jak mogę rozwiązać przesył online informacji o wejściach wyjściach na komputer znajdujący się na dyspozytorni odległej około 500m od zlewni. Chodzi mi o przesył bezprzewodowy bo fizycznie ciężko tam by było ciągnąć kabelek. Proszę szanownych kolegów o pomoc. Pozdrawiam
 • Poziom 24  
  Nie znam wszystkich rozwiązań na rynku ale można zrobyc to na kilka sposobów np. zastosowac rozwiązanie pozwalające na stosowanie długil linii - polecam system BiBi (całkiem niedrogi i do tego polski) tu stosujesz jeden kontroler na ślużę - ma od razu wbudowana taka opcję) czyli w zalezności od ilości bram (jedna uniwersalna wjazdowo wyjazdowa lub dwie wjazd i wyjazd oddzielnie) masz albo 1 albo dwa kontrolery, łaczysz je z komputerem dwiema parami przewodów np. telefonicznych - RS-485 lub kładziesz skretkę i do kompa za pomoca adapptera RS-485 na RS-232 i już wszytko - tyko instalujesz program . Tu w przypadku BiBi dla 1 stanowiska program jest bezpłatny.
  Drugie rozwizanie mozna zastosowac np lokalnie komputer i drugi , trzeci ... zdalny z opcja sieciową - mozna tez po WiFi - w przypadku BiBi za takie rozwiązanie trzeba zaołacic - program sieciowy.
  Roger chyba ma licencje nie od stanosisk a od konmtrolerów .
  Natomiast Satel jeszcze nie ma programu sieciowego.
  Aha jezeli chodzi o automatyczne zliczanie to może warto zlecić lub napisac program do automatycznego naliczania - niektórzy producenci udostęniaja specyfikacje danych.
 • Poziom 18  
  Też polecam Bibi do zalet można dodać, że produkuje ten system nieduża firma z Piły, w której można uzyskać pomoc techniczną od osób kompetentnych :)

  Co do przesyłu bezprzewodowego. Do bezprzewodowego sterowania kamerami PTZ jest system transmisji radiowej RS485, na którym właśnie pracuje BiBi. Nie stosowałem tego osobiście gdyż klient wymiękł jak uwzględniłem wszystkie jego fanaberie w kosztorysie :)