Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic - paski na ekranie

RafalKL 22 Wrz 2002 08:29 3031 9
  • #1 22 Wrz 2002 08:29
    RafalKL
    Poziom 13  

witam,
    chciałbym Szanownym Kolegom przedstawić kolejny problem, telewizor ten sam :) czyli Panasonic TX-32PG50 chassis EURO-7, a mianowicie: na brzegach po lewej i prawej stronie ekranu pojawiają mi się i znikają jakieś paski czy prążki, nie wiem jak to nazwać :roll: od środka ekranu na górnej powierzchni zawijają one do góry natomiast na dolnej powierzchni zawijają w dół :( widoczne to jest na tłach szarym, niebieskim, zielonym, w ciemniejszych scenach, zarówno na obrazah nieruchomych jak i ruchomych. Czym to może być spowodowane? :( co może siać takie zakłócenia?

pozdrawiam

p.s.
    nie wiem czy to będzie jakąś wskazówką ale podczas zmiany formatu obrazu przyciskiem na pilocie to te paski wyostrzają się na tą chwilę zmiany oraz przy np. przy pionowym ruchu na ekranie, np. ruch kamery z dołu do góry to też się wtedy wyostrzają na ten moment :?

0 9
  • #2 22 Wrz 2002 10:44
    Bavido

Poziom 24  

A jak wygląda obraz w AV bez sygnału ?

0
  • #3 22 Wrz 2002 11:11
    RafalKL
    Poziom 13  

Bavido napisał:
    A jak wygląda obraz w AV bez sygnału ?

po przełączeniu na AV i braku sygnału całe tło ekranu jest czarne więc nawet jak te paski sa to nie bedzie widać, ale występują one zarówno przy sygnale z anteny (kablówki), jak i na AV (dvd, video), usterka ta nie występuje po włączeniu funkcji PAP, czyli dwa obrazy obok siebie oraz w trybie 4:3 (przy tym trybie w tym miejscu są akurat czarne pasy po bokach)

0
  • #4 22 Wrz 2002 15:10
    Richi
    Poziom 39  

Wyglada jakby gdzies napiecie nie bylo wyfiltrowane, alb z zasilacza albo z wysokiego. Niestety niemam schematu i nie moge temu sie blizej przyjzec ale bede ten temat sledzil. :lol: :lol:

0
  • #5 22 Wrz 2002 16:06
    RafalKL
    Poziom 13  

z zasilacza też mam chyba zakłócenia bo niekiedy da się zaobserwować na całej szerokości ekranu takie poziome linie płynące od dołu do góry, widać np. na którymkolwiek menu lub na jednolitych tłach :(

p.s.
    te wszystkie moje problemy z tym telewizorem niech będą przestrogą dla tych, którzy by chcieli kupować sprzęt sprowadzony z zachodu, jedno wielkie dziadostwo niestety :(

0
  • #6 24 Wrz 2002 08:56
    Maciej
    Poziom 17  

Czy nie sa to przypadkiem kondziole w pionie ?

0
  • #7 24 Wrz 2002 15:46
    RafalKL
    Poziom 13  

Maciej napisał:
    Czy nie sa to przypadkiem kondziole w pionie ?

jeśli chodzi o te pływające linie po całym ekranie to napewno :D ale te pojawiające się po bokach ekranu to nie pojmuje od czego :? może od tego samego :?

0
  • #8 24 Wrz 2002 15:48
    RafalKL
    Poziom 13  

z resztą nie spotkałem się z taką usterką jeszcze w żadnym telewizorze :(

0
  • #9 24 Wrz 2002 15:51
    RafalKL
    Poziom 13  

serwis panasonica stwierdził że to w niczym nie przeszkadza, głupie debile :evil:

0
  • #10 24 Wrz 2002 16:17
    RafalKL
    Poziom 13  

cholera nie widać moich postów, chyba :(

0
  Szukaj w 5mln produktów