Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic - paski na ekranie

RafalKL 22 Sep 2002 08:29 3517 9
 • #1
  RafalKL
  Level 13  
  witam,
  chciałbym Szanownym Kolegom przedstawić kolejny problem, telewizor ten sam :) czyli Panasonic TX-32PG50 chassis EURO-7, a mianowicie: na brzegach po lewej i prawej stronie ekranu pojawiają mi się i znikają jakieś paski czy prążki, nie wiem jak to nazwać :roll: od środka ekranu na górnej powierzchni zawijają one do góry natomiast na dolnej powierzchni zawijają w dół :( widoczne to jest na tłach szarym, niebieskim, zielonym, w ciemniejszych scenach, zarówno na obrazah nieruchomych jak i ruchomych. Czym to może być spowodowane? :( co może siać takie zakłócenia?

  pozdrawiam

  p.s.
  nie wiem czy to będzie jakąś wskazówką ale podczas zmiany formatu obrazu przyciskiem na pilocie to te paski wyostrzają się na tą chwilę zmiany oraz przy np. przy pionowym ruchu na ekranie, np. ruch kamery z dołu do góry to też się wtedy wyostrzają na ten moment :?
 • #2
  Bavido

  Level 24  
  A jak wygląda obraz w AV bez sygnału ?
 • #3
  RafalKL
  Level 13  
  Bavido wrote:
  A jak wygląda obraz w AV bez sygnału ?


  po przełączeniu na AV i braku sygnału całe tło ekranu jest czarne więc nawet jak te paski sa to nie bedzie widać, ale występują one zarówno przy sygnale z anteny (kablówki), jak i na AV (dvd, video), usterka ta nie występuje po włączeniu funkcji PAP, czyli dwa obrazy obok siebie oraz w trybie 4:3 (przy tym trybie w tym miejscu są akurat czarne pasy po bokach)
 • #4
  Richi
  Level 39  
  Wyglada jakby gdzies napiecie nie bylo wyfiltrowane, alb z zasilacza albo z wysokiego. Niestety niemam schematu i nie moge temu sie blizej przyjzec ale bede ten temat sledzil. :lol: :lol:
 • #5
  RafalKL
  Level 13  
  z zasilacza też mam chyba zakłócenia bo niekiedy da się zaobserwować na całej szerokości ekranu takie poziome linie płynące od dołu do góry, widać np. na którymkolwiek menu lub na jednolitych tłach :(

  p.s.
  te wszystkie moje problemy z tym telewizorem niech będą przestrogą dla tych, którzy by chcieli kupować sprzęt sprowadzony z zachodu, jedno wielkie dziadostwo niestety :(
 • #6
  Maciej
  Level 17  
  Czy nie sa to przypadkiem kondziole w pionie ?
 • #7
  RafalKL
  Level 13  
  Maciej wrote:
  Czy nie sa to przypadkiem kondziole w pionie ?


  jeśli chodzi o te pływające linie po całym ekranie to napewno :D ale te pojawiające się po bokach ekranu to nie pojmuje od czego :? może od tego samego :?
 • #8
  RafalKL
  Level 13  
  z resztą nie spotkałem się z taką usterką jeszcze w żadnym telewizorze :(
 • #9
  RafalKL
  Level 13  
  serwis panasonica stwierdził że to w niczym nie przeszkadza, głupie debile :evil:
 • #10
  RafalKL
  Level 13  
  cholera nie widać moich postów, chyba :(