Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
PLFONPLFON
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy to normale ze rozmowa głosowa na gg się "tnie"

28 Dec 2003 08:36 3307 8
  • Level 12  
    Złożyłem z kolegą sieć radiową. Jako ze chcieliśmy mieć stały kontakt postanowiliśmy ze będziemy się porozumiewać przez rozmowę głosową na gg. Problem w tym że strasznie sie zacinało, czasem na chwile przerywało.
    Podobnie było przez LapLinka. Czy to wina mojego sprzętu, jego konfiguracji? Może ktoś już z tym walczył.
    PS Jak ktoś zna jakiś dobry program do porozumiewania sie między komputerami ale nie przez internet lecz przez Lan (a w zasadzie przez WLAN) to chętnie wysłucham propozycji. Z góry dzięki za odpowiedzi: :lol:
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • PLFONPLFON
  • PLFONPLFON
  • Level 21  
    Rozmowy na GG się "wieszają" z powodu przeciążeń serwera i spadku transmisji poniżej minimum co jest charakterystyczne dla wszystkich połączeń typu P2P . Jest jednak program o nazwie Skype działający na całkiem innej zasadzie umożliwiający bardzo dobre łącznosci głosowe nawet zagraniczne . Jesli nie masz źrodła to napisz na moją poczte i wysle . Pozdrawiam :D
  • Level 16  
    Witam!!

Skype można ściągnąć ze stronki www.skype.com . Stworzyli go twórcy Kaazy. Dostępna obecnie wersja beta umożliwia rozmowy między dwoma osobami. Minimalne wymagania:
    400 MHz procesor
    128 MB RAM
    10 MB wolnego miejsca
    karta dzwiękowa, głośniki i mikrofon
    połączenie internetowe 33.6 Kbps
    Działa pod Windows 98.

Używałem też programu TeamSpeak2 ( http://www.teamspeak.org/ ). Nadaje się on do rozmów konferencyjnych. Jakość rozmów jest lepsza niż w Skype, ale trzeba założyć server lub przyłączyć się do założonego.

Pozdrawiam!!
  • Level 12  
    Qwert10001 wrote:
    Jak ktoś zna jakiś dobry program do porozumiewania sie między komputerami ale nie przez internet lecz przez Lan (a w zasadzie przez WLAN) to chętnie wysłucham propozycji. Z góry dzięki za odpowiedzi: :lol:

Polecam Tlen (http://www.tlen.pl). Używam tego codzennie do rozmów głosowych nawet do kilku godzin dziennie. Jakość dźwięku jest bardzo dobra. Połączenie internetowe potrzebne jest tylko do nawiązania połączenie i do podglądu aktywnych kontaktów. Rozmowa głosowa po połączeniu jest zestawiana bezpośrednio, więc obciążenie serwera nie ma większego znaczenia. Poza tym Tlen umożliwia rozmowy "pisane" z użytkownikami GG, tak więc nie będziesz już musiał używać Gadu-Gadu :wink:
  • Level 21  
    Konfiguracja komputera niema nic do rzeczy, jak większości użytkowników proponuje tlena ma wybór prędkości przesyłania sygnału dźwiękowego (głosowego)a te problemy z przerywaniem i zacinaniem się głosu to zupełnie normalna sprawa nie ma takiej sieci idealnej (dostępnej dla domowych użytkowników)która by utrzymała nie przerwaną transmisje głosową w momencie gdy w tym samym czasie kilka tysięcy(jak nie lepiej) użytkowników rozmawia lub próbuje podobnie.

Rada moja

Nie przerywaj gdy ktoś mówi, jak skączy zacznij wtedy
  • Level 17  
    spróbuj buddyphone. Program jest niezły można ustawiać jakość dźwięku w zależności od teego jakim łączem dysponujesz. Nie wymaga połączenia z internetem
  • Level 14  
    dual wrote:
    Rozmowy na GG się "wieszają" z powodu przeciążeń serwera

nie dzięk jest przesyłany bezpośredni między kopami nie przez server