Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Duże problemy z z unlockiem Panasonic GD96

06 Lut 2008 21:34 1845 14
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich forumowiczów!
    Na wstępie chciałbym zaznaczyć,że jestem nowym użytkownikiem i piszę na forum poraz pierwszy,więc jeżeli założyłem temat w nieodpowiednim miejscu to wybaczcie mi proszę!
    Mam następujący problem ze zdjęciem simlocka z Panasonica GD 96,a dokładniej z programem GoldTools 2.0.
    Program jest prawidłowo ustawiony i faza pierwsza przebiega bez żadnych problemów i dobiega do końca.Następnym krokiem powinno być przejście do fazy drugiej ale nie mogę włączyć telefonu w "test mode" i po upływie określonego czasu pojawia się komunikat o błędzie, że czas na wejście telefonu w "test mode" upłynął.Czy ktoś z Was spotkał się już z takim problemem? Dodam,że używam do zdjęcia simlocka oryginalnego kabelka,który dostałem wraz z telefonikiem.
    Drugim problemem jest to,że naprawdę starając się i szukając po nocach w internecie, nie mogę znależć oprogramowania do w/w telefoniku.Są to pliki o oznaczeniach GAD96A17 lub GAD96A18.Stad moja prosba!Jezeli ktokolwiek zyczliwy moglbz wskazac skad moglbym pobrac te pliki lub podeslac mi je maila bylbym ogromnie wdzieczny!
    Dzieki wielkie!
  • Warunkowo odblokowany
    A nie lepiej udać się do serwisu zaplacic 15-20zl i mieć święty spokoj?

Domowym sposobem można tylko popsuć telefon.
  • Poziom 9  
    Moze i mozna,ale simlocka chcialbym zdjac tylko i wylacznie dla wlasnej satysakcji i poszerzania swojej wiedzy!Dlatego tak bardzo mi na tym zalezy!
  • Poziom 27  
    Fingusio ma rację, lepiej nie ćwicz na Panasonicu :) A tak na marginesie to nie masz odpowiedniego zasilania że smok nie idzie.
  • Użytkownik obserwowany
    Ha żebyś potem nie szukał kogoś kto ci boota po JTAGu multi-boźem będzie wgrywał bo ukatrupisz telefon na amen :wink:
  • Poziom 9  
    Dzięki wielkie arti123 za programik,ale mam już wgranego flasha do GD95, bo była to jedyna możliwość,aby móc zdjąć simlocka programem GoldTools 2.0.Teraz potrzebuję flasha do GD96,aby móc spróbować zdjąć simlocka twoim programem,ale strasznie ciężko znaleźć w sieci to oprogramowanie.Potrzebuję takich plików:GAD96A17 lub GAD96A18.

A propo,jak wspomniał fokus73,czym jest spowodowany brak zasilania?Czy nieodpowiednim kablem czy może portem com w komputerze i jak rozwiązać ten problem?
  • Poziom 19  
    Z tego modelu o ile pamiętam to idzie bez problemu tylko wolny komputer i win98. Jeśli ktoś fleszuje to postawa żeby boota nie uwalić bo wtedy już złom bo przy tej wartości telefonu nie opłaca się go odmartwiać.
  • Poziom 9  
    arti123!Dzięki wielkie za flasha,którego przed chwileczką wrzuciłem bez problemów,także mój telefonik ponownie ma flasha od GD96.Próbowałem zdjąć simlocka programikiem od ciebie i tak:
    - Unlock EEprom dochodzi do końca bez problemów,
    - natomiast Unlock Simlock and Phone Code wyskakuje Wrong phone response! (ERR:1).
    Co miałeś na myśli mówiąc o flashowaniu programem gd96v1.0c by Ryba?Mógłbyś podrzucić ten programik?Byłbym ogromnie wdzięczny!
    Z góry dzięki!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    czyli nie odblokowywuje eepromu :( nie wszystkie wersje szły tym programem... trzymaj ten drugi.. telefon naładowany na full, instrukcja zawarta jest w programie ;)
    Załączniki:
  • Poziom 28  
    Z doświadczeń z dawnych lat wynika - tylko kabel NIEoryginalny do unlocka GoldTools, bo flash idzie na obydwu.
  • Poziom 9  
    Dzięki wszystkim za rady i pomocne wskazówki!Coraz bardziej przypuszczam,że mam chyba nieodpowiedni kabelek do ściągnięcia simlocka z mojego telefonu.
    arti123 - programik gd96ryba,który mi podesłałeś,już miałem wcześniej i nim też niestety nie mogłem odblokować swojego telefonu.
    Podsumowując:
    1.GoldTools 2.0 - telefon nie może się włączyć w "test mode" w fazie drugiej odblokowywania.
    2.Gd96 by Ryba - flash się ładuje bez problemów i przy próbie SP-Unlock wyskakuje błąd.
    3.GD96 master 1.01 - w fazie drugiej error nr.1.
    Czyli żadnym z unlockerów nie mogę odblokować telefonu!
    Jak sądzicie,czy to wyjątkowo uparty egzemplarz Panasonica czy ewidentnie nieodpowiedni kabelek (dodam,że jest oryginalny i kupiłem go wraz z telefonem)?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    ooo... jak rybka Ci nie pomogła to znaczy że faktycznie kabelek masz do niczego....:(
  • Poziom 9  
    Jeszcze rza dzięki wszystkim za wskazówki dotyczące mojego problemu!!!!!
    arti123 - ponownie spróbowałem zdjąć simlocka za pomocą "rybki" i tak samo jak poprzednio przy SP-Unlock już po flashowaniu nie mogłem wejść w telefonie w "test mode".

Postaram się poszukać odpowiedniego kabelka.
    Nie wiem czy znajdę,ponieważ to już dość stary model telefonu,ale czy może moglibyście mi podpowiedzięć jakego konkretnie i gdzie może mógłbym go dostać (jakieś namiary na allegro,itp)???