Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

4xRCA czy 2xRCA? Które lepsze?

hitek 06 Lut 2008 23:03 1954 14
  • #1 06 Lut 2008 23:03
    hitek
    Poziom 16  

Witam. Myślę nad nowym audio w mojej bryczce.
    Wiem, że zastosuję dobry zestaw odseparowany na przodzie i suba z tyłu. I tu rodzi się moje pytanie dotyczące jednostki sterującej i wzmacniacza. Zakładając że moc radia wynosiła by ok 4x50Watt, jak rozwiązać resztę? Kupić radio z dwoma parami wyjść pre-out i podłączyć pod czterokanałowy wzmacniacz, na dwóch kanałach puszczając przód, a na zmostkowanych dwóch suba, czy jednostkę z tylko dwoma wyjściami, do których podłączyć dwukanałowy wzmacniacz dla samego suba?

Nie jestem fanem muzyki elektronicznej, słucham raczej rock-and-rolla i muzyki bliskiej muzyce operowej ;-)

Zależy mi na porządnym i melodyjnym brzmieniu z dobrym podbiciem basu.

Pozdrawiam wszystkich

0 14
  • #2 06 Lut 2008 23:39
    MichaelR
    Poziom 20  

Sam sobie odpowiedziałeś - 4xRCA.
    Tylko kwestia głośników i mocy tego wzmacniacza.

0
  • #3 07 Lut 2008 09:40
    polomaniak
    Poziom 9  

a co sie stanie, gdy kolega zastosuje do radia z 2RCA dwa rozgaleziacze? efekt bedzie taki sam, czy gorszy?

0
  • #4 07 Lut 2008 12:07
    mistrzu86
    Poziom 14  

Poprostu odpadnie regulacja Fader. Jakosc dzwieku raczej nie ucierpi.

0
  • #5 07 Lut 2008 12:50
    miki87
    Poziom 20  

najlepiej jeśli radyjko miałoby 2x(2RCA) i 1x(2RCA) na subwoofer. Wtedy dwa kanały zasilające scenę możesz poddawać korekcji na radyjku, a do Subwoofer'a masz sterowanie w radiu. Znacznie ułatwia to zabawę;)

I przy Twojej konfiguracji dałbyś kabelek 4xRCA.

0
  • #6 07 Lut 2008 18:36
    marianek70
    Poziom 12  

Przepraszam ,ale skorzystam z okazji i zapytam .Mam w radyjku wyjśca2x2RCA na wzmacniacz i jest trzecia para z opisem BUS AUDIO IN do czego ono służy?

0
  • #7 07 Lut 2008 18:44
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

pewnie masz radio sonego

jak podpinasz zmieniarkę to tym wyjściem dajesz sygnał

0
  • #8 07 Lut 2008 20:36
    marianek70
    Poziom 12  

Zgadza się dokładnie XRC7220R kaseciak ,ale i tak tylko radia słucham.Na moje uszy starczy.To jeszcze jedno pytanie.Chcę dokupić takie złącze tylko nie mogę dostać do Sony te ze zdjęcia jest do Alpine wtyk ma taki sam na zmieniarkę.Jednak gość w sklepie mówił ,że wtyk wtykiem ale piny mogą być inaczej podłączone.Może jakby pasował to bym mp3 nieraz słuchał.Co panowie mi powiedzą będzie pasował czy nie?Bo w zmieniarkę nie chcę inwestować.

0
  • #9 07 Lut 2008 21:27
    Tomcon
    Poziom 11  

witam. kolego im więcej wyjść tym więcej możliwości kombinacji, myślę że optymalnym wyborem jest wyjście rca przód i tył ale jak będziesz miał jeszcze oprócz tego wyjście na "sub" to już jest to (możliwość oddzielnej regulacji "subem")pozdrawiam

0
  • #10 07 Lut 2008 21:54
    marianek70
    Poziom 12  

Dla mnie chodzi oto,że dzięki temu złączu zrobię sobie w tym radyjku wejście AUX.Kwestia tylko czy te stworzone do Alpine będzie pasowało do Sony.No chyba ,że ja źle myślę i tak może być :D

0
  • #11 07 Lut 2008 22:10
    Tomcon
    Poziom 11  

adapter faktycznie jest do alpine i pasuje też do jvc jednak czy do sony niech koledzy się wypowiedzą ale jeśli jest taka sama wtyczka i pasue do twojego radyjka to powinno być ok

0
  • #12 07 Lut 2008 22:35
    marianek70
    Poziom 12  

Tomcon napisał:
    jak będziesz miał jeszcze oprócz tego wyjście na "sub" to już jest to (możliwość oddzielnej regulacji "subem")

Na zdjęciu widzisz miejsce na to wyjście zrobili tylko monter zapomniał chyba wstawić końcówek :D.A tak serio to z tej serii SonyXRC8550R ma już wstawione te RCA na suba i to jest miły i pożyteczny dodatek.

0
  • #13 07 Lut 2008 23:19
    MichaelR
    Poziom 20  

Odnośnie Sony i podłączenia zewnętrznego MP3, niestety jes potrzebna specjalna przejscióka do tego radia żeby słuchać muzyki z zewnętrznego odtwarzacza.
    W Alpine i JVC sygnał wejścia masz w złączu zmieniarki, a w Sony masz osobne weście przez RCA.

Użyj opcji szukaj znajdziesz sporo na ten temat lub zajrzyj na strone:
    http://www.studio24.prv.pl

0
  • #14 07 Lut 2008 23:54
    Tomcon
    Poziom 11  

marianek70 napisał:
    Tomcon napisał:
    jak będziesz miał jeszcze oprócz tego wyjście na "sub" to już jest to (możliwość oddzielnej regulacji "subem")

Na zdjęciu widzisz miejsce na to wyjście zrobili tylko monter zapomniał chyba wstawić końcówek :D.A tak serio to z tej serii SonyXRC8550R ma już wstawione te RCA na suba i to jest miły i pożyteczny dodatek.

:D ja napisałem to odnośnie postu kolegi hitka :D pozdro

0
  • #15 08 Lut 2008 09:08
    marianek70
    Poziom 12  

MichaelR dzięki .Poczytałem i znalazłem dużo ,a jedno zdanie wyjaśnia to o co mi biega.Od dzisiaj będę najpierw czytał(szukał) a jak coś to dopiero pytał.

cytat.SławeK.:Zmieniarki pasują wszystkie Sony z takim samym gniazdem jak w radiu, tj Unilink ale uwaga, nie wolno podłączać zmieniarek JVC i Alpine które mają to samo złącze to takie podłączenie napewno coś uszkodzi.

SławeK

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo