Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cordoba1,41997zimny na benzynie nie chce palić(na gazie ok

07 Feb 2008 10:44 1566 9
  • Level 10  
    Witam.
    Od kilku dni mam dziwny problem, mianowicie gdy samochód(seat cordoba z 1997, benzyna 1,4) jest wychłodzony nie chce mi odpalać na benzynie, na gazie odpala bez problemów. Gdy go tylko uruchomię na gazie i wyłączę na benzynie już odpala, ale kich i prycha przez moment. Po rozgrzaniu silnika wszystko wraca do normy. Ciepły silnik odpala bez problemów. Mam go od ponad roku i zawsze palił bez najmniejszych problemów, nie wiem co się mu stało. Niedawno wymieniałem termostat, wskazanie temperatury cieczy chłodzącej też jest ok. Wie może ktoś gdzie może leży problem??
    Będę bardzo wdzięczny za radę.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    gokuu(malpa)wp.pl
  • Level 11  
    czujnik temperatury wtrysku siadl
  • Level 17  
    goku22 wrote:
    Witam.
    Od kilku dni mam dziwny problem, mianowicie gdy samochód(seat cordoba z 1997, benzyna 1,4) jest wychłodzony nie chce mi odpalać na benzynie, na gazie odpala bez problemów. Gdy go tylko uruchomię na gazie i wyłączę na benzynie już odpala, ale kich i prycha przez moment. Po rozgrzaniu silnika wszystko wraca do normy. Ciepły silnik odpala bez problemów. Mam go od ponad roku i zawsze palił bez najmniejszych problemów, nie wiem co się mu stało. Niedawno wymieniałem termostat, wskazanie temperatury cieczy chłodzącej też jest ok. Wie może ktoś gdzie może leży problem??
    Będę bardzo wdzięczny za radę.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    gokuu(małpa)wp.pl

Witam. Sprawdź czujnik temperatury silnika (ten, który wysyła informacje do ECU, a nie do wskaźnika temperatury silnika) oraz czujnik temperatury zasysanego powietrza. Powodzenia. Pozdrawiam.

jsah
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Przy padniętym czujniku zapali- trzeba pokręcić ale zapali i nie będzie kichał i prychał
  • Level 10  
    Witam i dziękuje za odzew.
    No to sporo tych czujników do wymiany.
    A gdzie je znajdę pod maską?
    No i który jest najbardziej prawdopodobny, jak sprawdzić czy są padnięte, czy po prostu wymieniać i czekać na efekt?
  • User removed account  
  • Level 10  
    A można jakoś ustalić który to?
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Najszybciej to VASem
    Najtaniej to z miernikiem w ręku
    Cordoba1,41997zimny na benzynie nie chce palić(na gazie ok
  • Level 19  
    jedz lepiej do jakiegoś warsztatu,na diagnoze
  • Level 10  
    No niestety widzę że inaczej się nie da.
    Dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam