Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z Polar PDS 585 Nie Grzeje, uszkodzony programator.

07 Lut 2008 16:09 4536 7
  • Poziom 9  
    Witam Wszystkich.
    Pisze bo mam problem z Pralka Automatyczną Polar PDS 585.
    Przeszukałem całe forum Naszego Portalu i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.
    Pobrałem instrukcje obsługi,Schematy;Pełny opis do pralki ale też nie znalazłem odpowiedzi.
    Nie dawno w mojej pralce wysiadła grzałka wiec zakupiłem nową, lecz po zamontowaniu okazało się że grzałka nie dostaje napięcia i nie grzeje.
    na forum dowiedziałem się że winą może być uszkodzony programator i że można to ominąć i wykorzystać Hydrostat oraz czujnik temperatury aby uruchomić grzałkę.
    Wszystko ładnie pięknie ale nie wiem jak to zrobić a na nowy programator mnie raczej nie stać.
    Bardzo prosiłbym o pomoc w tej sprawie jak to wszystko połączyć aby zaczęło działać.
  • Poziom 38  
    W tych pralkach łatwo naprawia się programator. Polecam naprawę
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Muszę Cię zmartwić, można zrobić to tak:
    łącząc wyjście z P/Z (filtr przeciwzakłóceniowy) najlepiej to na którym nie świeci (!) neonówka (zakładając, że zawsze tak samo włączasz wtyczkę) popularne zero, z jednym wyjściem grzałki na stałe
    a drugi konektor do termostatu, z termostatu do hydrostatu na bodajże 13 (tam ma być napięcie po nabraniu wody), doprowadzić drugi przewód z filtra P/Z (tam gdzie świeci neonówka) do hydrostatu na 11.. Najlepiej kup inny hydrostat (albo wykorzystaj ze starej pralki) ale wtedy musiałbyś zasilić powietrzem z wężyka poprzez trójnik, zmieni się wtedy nieznacznie poziom wody. Przy wykorzystaniu Twojego hydrostatu należy uważać aby nie doszło do zwarcia, można wykorzystać fragmenty istniejącej instalacji pamiętając, że wszystkie te urządzenia: grzałka, termostat, hydrostat mają być połączone szeregowo. Całość nie jest "nie do zrobienia" ale wymaga uwagi i podstawowej wiedzy o prądzie.
    I najgorsze: w takim układzie woda będzie podgrzewana również podczas płukania :(, należałoby wtedy przekręcać termostat na zero po praniu zasadniczym.
    Robi się z tego półautomat...

Zbych ma rację: lepiej pokusić się o naprawę tego programatora. Zamienic styki , oczyścić, złożyć..
  • Specjalista AGD
    Jeżeli potrafisz to napraw ,jeżeli nie to kup sobie nowy izamontuj.Z przeróbkami daj sobie spokój(życie jest piękne !!).Powodzenia.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za tak szybkie odpowiedzi.
    Mam jeszcze jedno pytanie:
    Czy jak na własną rękę otworze programator aby Wyczyścić lub wymienić styki to czy będę w stanie go złożyć ? (raz juz otwierałem programator ale starego typu od pralki która została wyprodukowana w latach 80tych. i niestety nie dało rady go poskładać).
  • Specjalista AGD
    plastin napisał:
    Czy jak na własną rękę otworze programator aby Wyczyścić lub wymienić styki to czy będę w stanie go złożyć ?

Chyba przeceniasz nasze możliwości jasnowidzenia :)
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Witam Ponownie Wszystkich:))
    Pralka naprawiona:))
    Otworzyłem programator i naprawiłem styki:))
    Nie było to tak trudne jak mi sie wydawało:(
    Jeżeli ma ktoś cierpliwość polecam zabawę:))
    Nowe programatory dużo sie różną od starych:))
    Sprężynek ze dwie na krzyż:))
    Polecam tez odciążenie Programatora poprzez zainstalowanie stycznika który będzie włączać grzałkę poprzez Styki Główne a styki sterownicze włącza Programator:))