Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitor Fujitsu-Siemens C776 i jego kabel VGA

Dusk 28 Dec 2003 14:58 1552 4
    Dusk
    Level 11  
    Przeprowadzka, brzmi niezle ale nie dla kazdego. Przeprowadzilem sie a wraz ze mna moj sprzet. Niestety monitorek jak wyzej podczas tej czynnosci zostal brutalnie okaleczony z kabelka VGA. Niestety jak i gdzie tego niestety nie udalo mi sie ustalic. Tak wiec kabla nie ma a w monitorku zostala tylko kosteczka laczaca go z plyta. Po zakupie nowego kabla mam wielki problem nie wiem w jakiej kolejnosci powinienem powpinac kable do kostki zeby zadzialalo. Co smieszniejsze kabel ma 14 zyl a na kostce mam tylko 13 wejsc. Pomozcie jesli potraficie. Jak to podpiac? Szukalem juz schematu serwisowego do tego monitorka ale nic nie znalazlem. Moze ktos z was moglby mi pomoc. Moze ktos z was posiada ten schemacik lub wie jak to wszystko polaczyc. Z gory wielkie THX.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    radiosimon
    Level 28  
    Jakieś 3-5 z przewodów to masa. RGB widać gołym okiem. 3 idą do pamięci 24C01, zostaje H. Poszukaj troche w postach temat rzeka.
    Dusk
    Level 11  
    Polozenie kabli znam w miare dobrze. Niestety nadal nie wiem "nie znam" kojejnosci polozenia koncowek kabli na drugim koncu kabla - wewnatrz monitora. Wtyczke i rozmieszczenie w niej kabli od strony karty graficznej mam bardzo ladnie opisane w instrukcji obslugi, ale niestety sprawa wyglada bardziej skaplikowanie na drugim koncu kabla. Tutaj koncowka znajduje sie wewnatrz monitora. Taka mala jednorzedowa biala kostka z 13 pinami umieszczana w gniezdzie zupelnie jak np.: koncowki wentylatorkow w plycie glownej. Opisu tego zlacza niestety nie dolaczyli do instrukcji a o schemacie serwisowym tego monitora w podelku mozna bylo zapomniec. Jeszcze raz prosba: Jaka jest dokladnie kolejnosc wpiecia koncowek kabli we wtyczce po tej wewnetrznej stronie kabla. Kolejnosc koncowek kabla VGA w bialej kostce monitora C776. Z gory wielkie dzieki. Pozdrawiam.
    radiosimon
    Level 28  
    Nie ma 1 kolejności do wszystkich. Musisz mieć schemat jeśli już. Ale mozna na macajewa dojść na podstawie płytki i układów które tam są.
    Dusk
    Level 11  
    Dobre to na Macajewa. Probowalem ale nic mi nie wychodzi. Jestem do Bani.Moze jednak za malo sie znam na tym Macajstwie. Poczekam jednak na ten schemat jesli sie pojawi. Wielkie dzieki radiosimon.