Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B4 poduszka kolumny przedniej.

07 Lut 2008 17:51 4155 12
  • Moderator Samochody
    Witajcie, trafiła mi sie zagwozdka, wymieniałem dzisiaj w "pasku" ( '93, 1,9td) amortyzatory z przodu, zachciało mi sie wymienić tez łożyska kolumn z poduszkami. Co się okazało - w/g "mundrego" katalogu część zamienna czyli poduszka ma nr. katalogowy 357-412-329, niestety w "praniu wyszło że w samochodzie siedzi całkiem inna, ta zakupiona w ogóle nie pasuje w kielich. Wie ktoś co tu jest grane ?
  • Poziom 17  
    robokop napisał:
    Witajcie, trafiła mi sie zagwozdka, wymieniałem dzisiaj w "pasku" ( '93, 1,9td) amortyzatory z przodu, zachciało mi sie wymienić tez łożyska kolumn z poduszkami. Co się okazało - w/g "mundrego" katalogu część zamienna czyli poduszka ma nr. katalogowy 357-412-329, niestety w "praniu wyszło że w samochodzie siedzi całkiem inna, ta zakupiona w ogóle nie pasuje w kielich. Wie ktoś co tu jest grane ?

Być może w samochodzie są wspawane inne kielichy.
  • Poziom 19  
    W katalogach często są błedy dlatego najlepiej wyjąć część i kupić na wzór starej a jeszcze lepiej jeśli się znajdzie numer starej części:)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator Samochody
    Proxxon napisał:
    Ten numer za nic mi nie pasuje do numerów części zamiennych VW.

A dlaczego ? Tak z ciekawości pytam ?(na tych poduszkach nawet logo było, tylko w tej chwili nie pamiętam czy vw, czy audi).

Cytat:
    Być może w samochodzie są wspawane inne kielichy.

Raczej nie no bo jakim cudem?
  • Moderator Samochody
    No tak,ale przy zamówieniu pytali mnie tylko o te 9 cyfr , zawsze tak podawałem i było dobrze, teraz jakaś mina mi się trafiła, koleś twierdzi że mam jakis dziwny ten samochód, ponoć sprzedawał właśnie te poduszki do passatów z tego rocznika i wszystkim pasowały, ja jestem pierwszy nie zadowolony. W każdym razie jutro mam mieć takie jakie miałem, dałem stara na wzór ( numer nieczytelny) . a ta poducha nie dość że nie pasowała w kielich, to jeszcze do sprężyny - tarcza oporowa sprężyny nie pasowała z łożyskiem.
  • Poziom 18  
    Proxxon napisał:
    Numer części koncernu VW \ audi zaczyna się od cyfra-litera-cyfra np 1C0 xxxxxx , 8D0xxxxxx

tu sie mylisz.W golf II numery czesci zaczynaja sie na 191..., w transporterze T3 232..., w golfie 3 1HO - wiec nie zawsze jest to litrerowo-cyfrowy kod.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Proxxon napisał:
    Ten numer za nic mi nie pasuje do numerów części zamiennych VW.

A jednak to poduszka do VW.
    Zamienna z SWAG 30540006 albo SKF VKDC35101
  • Moderator Samochody
    Proxxon napisał:
    czyli podróba, oryginalny nr dla tej części wg kodu producenta to 191 412 329 lub 357 412 329,

Hehe, okazało się że tak która pasuje i była zamontowana pierwotnie ma numer 357-412-331 i co wy na to ?. Według katalogu to to jest Seat ibiza / toledo.
    A tak oftopic, ma ktoś nr katalogowy przedniego czujnika ABS do tego "samochoda" ?
  • Moderator Samochody
    Tylko widzisz, rozgrzebałem akurat swój samochód, sklep jest 15 km ode mnie, tak że jak miałem wyjąc poduszkę i pokazać ją w sklepie?. Sugerowałem sie rysunkiem złożeniowym i opisem z katalogu, i takie jaja wyszły. Chciałem kupić bendix do tego samego samochodu, w sklepie kazali przynieść stary, bo w/g katalogu wychodziły trzy różne typy( oczywiście zamienniki, bo oryginał Bosch niedostępny gdziekolwiek). W warsztacie zajmującym się regeneracją rozruszników do traktorów kolo spojrzał na samochód, zapytał jaki silnik, bez oglądania rozrusznika dał odpowiedni.