Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ATX i "wzmacniacz" VK C-238 Problem przy podłączan

07 Lut 2008 20:11 2037 5
  • Poziom 12  
    Witam...otóż mam w domu "wzmacniacz" Voice Kraft C-238 i leży on nieużywany od dłuższego czasu. Mam również zasilacz ATX 300W. Czytałem na temat podłączenia ATX-a pod wzmacniacz no i wiem że żeby on ruszył trzeba zielony kabel podpiąć do masy zasilnia i to już zrobiłem. 12V jest oczywiście na kablu żółtym i czarnym (wzięte z kabli które oryginalnie podpinane są do zasilania napędu lub dysku).
    Podłączam żółty do + na wzmacniaczu a czarny do - i robie taki jakby mostek z + na włącznik (rem). Kontrolka wzmacniacza załącza sie i wzmacniacz niby działa ale nie leci żaden dźwięk z podpiętego głośnika a końcówka mocy przykręcona do radiatora zaczyna sie bardzo grzać,(kable sygnałowe oczywiście są podłączone)
    I tu moje pytanie dlaczego mógłby on nie działać :?::?:

P.S. Wzmacniacz podłączałem do samochodu i działał normalnie (mam inny wzmacniacz w samochodzie i na tamtych kablach ten VK tam grał)

P.S.2 Mierząc multimetrem chciałem zmierzyć jaki prąd tam płynie na tych +12V lecz zaczynają mi się kable topić i te zasilające wzmacniacz również.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 19  
    Osobiście nie polecam zasilania wzmacniacza zasilaczem ATX, po za tym nie powinno się tego robić, polecam zbudować tradycyjny zasilacz.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 12  
    atx to zasilacz impulsowy, nie jest polecane podłaczanie go do wzmacniacza
  • Poziom 12  
    Czyli nic nie będzie z tego zasilacza?? czytałem na internecie i niby to działa u ludzi. U mnie nawet nic nie leci z głośnika.
    a da sie z tych części co są w tym zasilaczu zrobić coś w miare sensownego, ewentualnie dokupić coś :?:
  • Poziom 19  
    Jeżeli chodzi o wzmacniacz to nie, możesz zasilaczem zasilać inne urządzenia małosygnałowe. A co do ewentualnych przeróbek poczytaj o budowie zasilaczy atx zrozumiesz jak działają i że 90% z nich to zasilacze dedykowane pod dane urządzenia np. PC.
  • Poziom 12  
    Właśnie gdzieś wyczytałem, że działał on pod takim zasilaczem, tylko nie pamiętam gdzie to było (nie mam linku) bo formata na kompie robiłem.