Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośne audio w samochodzie a przepisy ruchu drogowego .

08 Lut 2008 01:12 2219 24
  • Poziom 24  
    Witam

Ostatnio miałem w rękach nowe Przepisy Ruchu Drogowego i nie wiem czy za słabo szukałem czy nie ma dokładnie określone jakie może być natężenie dźwięku w samochodzie poruszającym się po drodze publicznej. Jeszcze nigdy policja mnie za to nie zatrzymała ale chciałbym móc się jakoś bronić w razie takiej ewentualności. Czy jakieś przepisy w ogóle to normują?
  • Poziom 26  
    przepisy okreslają maksymalną wartosć chalasu dostarcanego przez auto...ale nie dawke DB audio. Zwyczajowo jest to przyjete jako nie zaklucanie spokoju ...słuchaj muzy na trasie:)
  • Poziom 12  
    nie wiem czy sa takowe przepisy, ale nie wydaje mi sie ze Panowie w niebieskich mundurach maja sprzet do pomiaru halasu samochodu bedacego w ruchu, poza tym wyniki bylyby wielce nie dokladne, poniewaz oprocz naglosnienia u Ciebie,beda dochodzily pozostale dzwieku... wiec graj jak glosno chcesz, takie jest moje zdanie,nie poparte przepisami a logika...

pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Czyli nie ma konkretnych przepisów odnośnie CA? Zależy na kogo się trafi i jak zinterpretuje przepisy odnośnie zakłócania porządku, niemożności usłyszenia pojazdów uprzywilejowanych itd.
  • Poziom 17  
    wachcio napisał:
    Czyli nie ma konkretnych przepisów odnośnie CA? Zależy na kogo się trafi i jak zinterpretuje przepisy odnośnie zakłócania porządku, niemożności usłyszenia pojazdów uprzywilejowanych itd.

Jak nie ma przepisu, to nie ma też interpretacji. Koniec, kropka.
    Przy zamknietym aucie (nawet do dB Daga) nie jest się w tanie na zewnątrz uzyskać tak dużej głośności, która mogłaby być zaliczona jako zakłócenie porządku publicznego. Głośniej buczy tłumik pierwszego lepszego TIR-a lub ciagnik rolniczy. Co innego gdy jedzie zimny łokieć z otwartymi oknami.
    W wypasionych modelach Lexusa lub klasy "S" z podwójnymi szybami również praktycznie wogóle nie słychać nic z zewnątrz, w tym sygnałów pojazdów uprzywilejowanych. A już na pewno gdy gra radio, nawet cicho.
  • Poziom 15  
    Znam kolesia co dostał mandat za muze. Dla mnie to wygląda tak. Policja może ci dać mandat za prędkość - ale nie na oko, muszą mieć nagranie albo uszczelić cie suszarką. Jak nie mają nagrania to twardo upieram sie że miałem 50km/h i nic mi nie udowodnią. Wydaje mi sie że tak samo jest z muzyką - oni uważają że było głośno a ja wcale tak nie uważam. Jak mi to udowodnią niech mi pokażą jakieś pomiary.
  • Poziom 20  
    Apropo Twojego toku rozumowania to mandat i tak dostaniesz ;-) Może nie za prędkość, ani nie za Decybele... ale np. za luz na drążkach, słaby ręczny, brudną tablice... a jak nie za to to za Pasy które miałeś zapięte.... Ja doszedłem do wniosku że z sędzią na boisku i policjantem nie wygrasz(: nie tędy droga
  • Poziom 15  
    Hmm no musze ci przyznać racje. Zależy też na kogo trafisz, jak bedzie piesek nie w humorze to i tak ci dowali. Ja tam jak widze pałkarzy to jednak ściszam. Chyba to jest najlepsze wyjście.
  • Poziom 18  
    Mojego brata zatrzymali za głośno muze(jechali za nim po mieście wszystkich przepisow przestrzegał) jak zapytał za co zatrzymali powiedzieli otworz bagażnik:D otworzył pogratulowali dobrego sprzetu i puścili hehe :):d
  • Poziom 11  
    A ja miałem taki przypadek że podszedl do mnie policjant i powiedział "Pan tak głośno gra że zaraz Panu tablica odleci" i zadał pytanie "Czy ma Pan pozwolenie z ZAIKSu na rozpowszechnianie muzyki publicznie ?" po dłuższej rozmowie wmówiłem mu że muzyka którą słucham nie wymaga takowego pozwolenia bo sam ją zrobiłem( słuchałem jakiegos trance'u a on raczej na muzyce się za bardzo nie znał :D ) zagroził mi mandatem ,kazał ściszyć i odszedł.Jak będzie nastepnym razem jak go spotkam okaże się...
  • Poziom 21  
    wachcio

jak spotkasz pana "N." to daj znac co powiedzial na głośna muzyke ;) hehe ;) Co do pana "N." u nas w okolicy grasuje i jest bardzo, ale to bardzo przepisowy ;) a czasem wprowadza w zycie nowe :D hehe
  • Poziom 24  
    arcziflo napisał:
    wachcio

jak spotkasz pana "N." to daj znac co powiedzial na głośna muzyke ;) hehe ;) Co do pana "N." u nas w okolicy grasuje i jest bardzo, ale to bardzo przepisowy ;) a czasem wprowadza w zycie nowe :D hehe

Arczi trochę przesadzasz mnie kiedyś zatrzymał i tylko pouczył jak piszczałem na polbruku o 4 rano w niedzielę w środku miasta. Nie dmuchałem w balonik, oponki słabiutkie i powiedział, że mam je zmienić bo następnym razem mi dowód zabierze. Koledze zagroził tym samym bo ma samochód bez klamek. Ciekawe jak zareagował by na muzykę :D
  • Poziom 28  
    Panowie nie przesadzajcie z muzą bo za szybko ogłuchniecie.Kiedyś grałem w kapeli więc wiem z własnego doświadczenia.Sąsiad wiózł kiedyś farbę emulsyjną i od drgań otworzyła mu sie.Zapaskudził na żółto całe wnętrze kochanego samochodu.O jego uszach narazie nic nie wiem.Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    kiedyś stałem gdzieś na jakimś parkingu.muza grała, a było po 22 i kazali mi ściszyć bo zakłucam ciszę nocną,ale pomiarów nie robią bo nie mają czym, a jak się bedziesz kłucił to dostaniesz mandat za gaśnice, trójkąt, brudne tablice, słabe opony, jakieś pęknięcie na szybie przedniej, od groma tego jest, wieć lepiej ściszyć...i jak pojadą podgłosić:P:P
  • Poziom 18  
    Muza w aucie musi być.
    Kocham efekt kiedy trzęsie sie wszystko obok czego przejeżdżasz :))))

A na siedzeniu z tyłu też mam ślad po wystrzale puszki z farba. Paskudnie wygląda brązowa farba na welurze.

Pozdro dla CA Fanów.
  • Poziom 21  
    A ciekawe jak policja reaguje jak jedziesz a w samochodach kolo ktorych przejezdzasz alarmy sie zalanczaja :D hehe ;) moze byc ciekawie :) ale trzeba miec konkretny sprzet zeby sie pobawic ;) moze ktos prubowal ? ;)
  • Poziom 19  
    <lol> ja probowalem, wbilem sie po urzad starostwa ze sprzetem na max i otwartym oknem... 3 alarmy na raz . xD z reszta nie pierwszy raz mi sie zdarzylo... ;)
    i mam tylko wzmaka tylko 600rms w 4ohm przy 12V i jedna 15" ale i tak gra w cholere mocniej niz z 2x stx AP pod 2x hpb 1502
    moze nagram flmik to rzuce bo juz mam duga 15" ale na nowy drugi wzmacniacz zbieram kasiore PZDR!!
  • Poziom 14  
    Elo z chęcią bym ten twój filmik oglądnął i zobaczył co tam za sprzęcik masz!A skoro chcesz wrzucić drugą 15" to efekt będzie piorunujący.Może będziesz pierwszym na świeci co wyburza bloki i ściany za pomocą CA :D.A gdzie dasz ten filmik tutaj w tym temacie?
  • Poziom 19  
    ta bez przesady ;P moj sprzet to lipa w porownaniu z niektorymi, ale daje rade nawet w sedanie... ale zobaczymy dopiero jak wskoczy drugi piecyk pod drugiego M15 ;P
    a sprzet w calej oklazalosci bedzie mozna looknac w Lublinie na sound of tuning 2 ;) Mimo tego ze z bratem rozbilismy auto ktorym mielismy tam jechac :/ ale juz naprawiamy
  • Poziom 17  
    nie trzeba meic mocnego sprzetu zeby alarm wlaczyc, zalezy tez od czulsoci ustawienia alarmu, u mnie na 1 kanale(300rms) jedna 12" wlacza alarm w odleglosci 20m( ale wiem ze jest bardoz czulo ustaiwony) a w mostku(700rms) to nawet po drugiej stronie budynku wlacza alarmy :D
  • Poziom 21  
    No ja raz podjechalem pod takie blaszane garaze :) a wzmak mialem akurat na 2ohm skonfigurowany czyli okolo 800RMS :) to jak podglosilem to bylo slychac jak blachy lataja HEHE :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    herbiasty
    Cytat:
    a sprzet w calej oklazalosci bedzie mozna looknac w Lublinie na sound of tuning 2

Super w zeszłym roku wg. mnie impreza udała się na całego mam nadzieje że i w tym roku nie bede żałował przejechanych 150 km do Lublina.Z tym łapaniem to sądze że zależy tylko od własnego upodobania niebieskich ,jak słyszą coś czego nie słuchają (HH , techno) denerwuje ich to ,ale może jakby zapuścic jakieś disco polo może by mieli inne nastawienie :D