Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Notebook WIFI mały zasięg

synthhhh 08 Lut 2008 09:39 3572 8
  • #1 08 Lut 2008 09:39
    synthhhh
    Poziom 20  

Witam posiadam Compala FL90 który jest wyposarzony w karte wifi Intel pro wirlles 4956agn
    Karta sprawuje sie normalnie w otwartej przestrzeni ale kiedy wchodze do budynku wszystko znika podejscie do okna nic nie daje. Wiekszosc hotspotow jest w standardzie "g" (rysunek)

A wiec myslalem nad karta siciowaUSB + antena

Ale niewiem co wybrac... czy 2.4ghz czy 5...

prosze o podpowiedzi najlepiej z tego sklepu http://www.x-kom.pl/index.php?show_sub_kat=421

dzieki za podpowiedzi.

0 8
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 08 Lut 2008 09:45
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Czy w tym samym miejscu inny laptop ma lepszy zasięg ?

Pomyśl lepiej nad zakupem AP działającym jako repeater - będziesz miał lepszy zasięg i połączenie bez kabelków.

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 08 Lut 2008 09:55
    synthhhh
    Poziom 20  

Witam inny laptop z kartę Realteka ma praktycznie taki sam zasięg +- 2metry na parkingu...

acha chodzi Acces point? jest to mój pierwszy kontakt z wifi wiec niebardzo wiem jak to zrobic i gdzie go postawic

0
  • #4 08 Lut 2008 13:31
    mbo

Musiałbyś postawić go tam gdzie jest zasięg sieci - z obrazka wynika, że na parkingu.

0
  • #5 08 Lut 2008 13:50
    synthhhh
    Poziom 20  

Oczywiscie na parkingu..... ale bedzie problem z zasilaniem.... a jezeli zakupie antene i karte czy cos to pomoże niechce wywalać kasy na cos co nie będzie działać....

A wiec lepsza antena kierunkowa typu YAGI czy dookolna?

Prosze o szybkie odpowiedzi.

Jasne moge gdzies podrzucić /zaczepic AP + akumulator... ale jest to rozwiązanie najgorsze z najgorszych...

0
  • #6 08 Lut 2008 13:56
    mbo

W Twoim przypadku potrzebna jest antena kierunkowa.

Bez praktycznego testu nie będziesz miał pewności czy zadziała.

0
  • #7 08 Lut 2008 14:02
    synthhhh
    Poziom 20  

OK czyli 50/50

A teraz jeszcze inne pytanie
    W mieszkaniu odbieram sieci które są zabezpieczony (kłódka) gdy podlanczam sie pod nie i wpisuje cokolwiek jako haslo lączy sie z nimi pobiera adres IP i tyle.. wyskaksuje komunikat iz jest problem z siecią i tyle.... czy istnieje łatwy sposób na "odzyskanie" hasła?

Czytalem to

http://wampir.mroczna-zaloga.org/archives/181-Jak-zama-WEP-krotki-przewodnik.html

Na laptopie jest zainstalowany win XP sp2

Zgodnie z regulaminem nie wolno pytać o łamanie zabezpieczeń - przypominam o tym.
    mbo

0
  • #8 11 Kwi 2008 23:30
    salida
    Poziom 13  

Witam
    kilka dni temu samodzielnie wykonałem małą przeróbkę swojego laptopa ingerując w instalację wewnętrznej fabrycznie wbudowanej konsrukcji anteny.
    Nakłoniły mnie do tego pierwsze eksperymenty i wyraźne zmiany na plus po tym jak przystawiałem do górnej części ekranu inną antenkę ( konstrukcji ,,miniaturowa YAGA,, ) - przed przeróbką wykrywałem kilka sieci, lecz większość - zabezpieczona.
    W tych pierwszych eksperymentach rozszerzyłem badania chcąc sprawdzić czy siła sygnału ulegnie poprawie np. z poziomu 9 piętra w bloku.

Wynik - na 9 piętrze poziom sygnału był nadal mierny, ale za to ilość wykrytych sieci zwiększyła się do kilkunastu.

W końcu rozebrałem laptopa przypatrując się najpierw karcie, kablom od anteny, no i na koniec dotarłem do antenki wewnętrznej.
    Trochę mnie to zaskoczyło, bo wygląda tak:

[img]Notebook WIFI mały zasięg

hm . . . Nie wiem czy dobrze to wklejam

a dalej
    [/img]Notebook WIFI mały zasięg

Z gotowej płytki drukowanej wyciąłem tylko niewielki fragment - przyjmując, że te krótkie fragmenty pozwolą odwzorować coś na podobę dipola. Scieżki połączyłem bardzo cienkim drutem lutując je jak na załączonych obrazkach.

z tego wyciołem tylko część środkową

[/img]Notebook WIFI mały zasięg

Te elementy połączyłem bardzo cienkim drutem miedzianym. Lutowanie takiego maleństwa naprawdę nie jest łatwe. Za wszelką cenę chciałem aby miejsca lutów były płaskie, bo każdy wystający ostry czubek może być niebezpieczny dla ekranu pod który zamierzałem wstawić ten wynalazek.

Proszę nie dziwcie się, bo ja z tych lutów nie jestem zadowolony, ale cóż wiek i słaby już wzrok robią swoje.

Na płytkę od strony ścieżek i lutów nakleiłem pasek izolacji ( z małym zapasem, aby przykleić zaraz pod ekranem )
    Na jeden z wąsów wyprowadzeń założyłem bardzo krótki kawałek koszulki. To wyprowadzenie podłączyłem bezpośrednio do żyły gorącej oryginału anteny, zaś drugie wyprowadzenie możliwie najbliżej podłączenia ekranu kabla antenki. Jednym słowem podłączyłem ten wynalazek równolegle do jednej z antenek ( oryginału ).

Pomysł całej konstrukcji opiera się na założeniu, że nic nie będę demontował, niszczył, a jedynie podłączę ten eksperymentalny wynalazek na krótko - równolegle, a wygląda to tak:

i finalnie ( porówanaj z 1-wszym i drum zdjęciem )

Wynik i materialne efekty sprawdziłem dopiero w domu.

Co osiągnąłem - jakość sygnału skoczyła o około 20%.
    Przed przeróbką miałem dostęp do sieci, ale połączenie częso się zrywało.
    Obecnie zasięg mam w całym mieszkaniu i sygał jest stabilny - nie zrywa.

Być może poziom sygnału mógł by być lepszy gdybym wstawił podobny wynalazek również do drugiej antenki- podlączając coś podobnego bezpośrednio do drugiego kabla.

tą informację podaje tylko do celów edukacyjnych. Decydując się na podobny eksperyment sam podejmujesz ryzyko możliwości popsucia laptopa, bo tutaj wszystko jest małe i delikatne

[/img]

0
  • #9 18 Cze 2008 12:43
    gksm
    Poziom 11  

Ale gość:)
    Normalnie prawdziwy z Ciebie Macgyver:)
    Szacuneczek:)
    Oby więcej takich odważnych na elektrodzie. Dzieki za foto że dołączyłes. pozdr.

0