Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wyregulować mechanizm w drukarce HP 840c?

przemo12 08 Lut 2008 11:11 1211 2
  • #1 08 Lut 2008 11:11
    przemo12
    Poziom 12  

Witam !

Mam problem z dość starą już drukarką atramentową HP model 840c a mianowicie drukarka zaczęła paprać mi dysze zasobnika z czarnym atramentem przyczyną tego jest zapaprana (od nowości nie czyszczona) stacja dokująca od zasobników te gąbki tam już tak nasiąknęły tuszem, że są po prostu czarne. Jednak nie w tym problem to jeszcze jakoś uda się myślę wyczyścić (gdy tylko uda mi się zdjąść boczną obudowe z prawej strony tej drukarki) i dostać do tej karetki. Prawdziwy problem polega natomiast na tym, że sprawdzając co jest przyczyną brudzenia się tych zasobników otwarłem pokrywę drukarki. Karetka z tuszami wyjechała poprawnie na środek ja natomiast ręcznie przybliżyłem do siebie tę stację dokującą i teraz po zamknięciu pokrywy drukarki kaseta z tuszami próbuje się ulokowac na swoje miejsce jednak nie może, poniważ przeszkadza i blokuje ją ta stacja dokująca, która nie jest już zsynchronizowana we właściwym położeniu...mało tego coś tam jeszcze zgrzytło podczas tego jak kaseta z tuszami próbowała się umiejscowić do stacji dokujacej i odłamał się kawałeczek plastiku (tak jak by boczna ścianka). Niestety póki nie zdeję tej prawej strony obudowy nic więcej powiedzieć nie mogę. W każdym razie chodzi mi o tą stację dlaczego ona teraz nie wchodzi na właście położenie ? Nie używałem żadnej siły do jej przesunięcia i przesunąłem ją dosłownie o może poł centymetra? Co zrobić macie jakięś pomysły ?

Dziękuję
    Pozdrawiam
    Przemo.

0 2
  • #2 08 Lut 2008 12:10
    srebrnyford
    Poziom 15  

W tej drukarce nie ma co regulować.Wyjmij stację serwisową dokładnie ją wymyj i powinno być OK. W tym modelu czasami wyłamuje się bolec na którm osadzone jest kółko zębate napędzające mechanizm czyszczący. Jeśli bolec jest złamany jego koniec będzie tkwił w tym małym kółku zębatym(drugie od silnika).Ja naprawiam to w ten sposób że wkręcam malutką śróbkę w boku stacji serwisowej i na niej osadzam na kleju złamany bolec.

0
  • #3 08 Lut 2008 13:15
    Artur2003
    Poziom 18  

wyjmij stacje rozłóż na elementy pierwsze i umyj w gorącej wodzie, potem złóż i przesmaruj sanki w stacji olejem silikonowym i będzie jak nowa
    Powodzenia

0