Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pentagram Adsl Cerberus Wifi Lite - sam się resetuje

panwisnia 08 Feb 2008 11:25 1643 2
    panwisnia
    Level 10  
    Witam, router jak w temacie, po ok 5 dniach ciągłej pracy zaczyna sam się restartować po losowym okresie czasu (czasem co minutę a czasem co kilka godzin). Mam neostradę, przez rok nic się nie działo, problem pojawił się miesiąc temu. Wysłałem go do serwisu a oni mi go odesłali, kazali pokryć koszty transportu (60zł) i napisali że opisywany problem nie występuje. Zakładam że przez 5 dni go nie testowali.
    Myślałem że wina zasilacza (12V AC) ale jak go wymieniłem, problem występuje nadal. przerw w dostawie prądu raczej nie ma. Komputer, drukarka, lampka działają normalnie. Niestety nie mam podłączonej listwy stabilizującej, ale przez ponad rok nic się nie działo. Żaden inny sprzęt w domu nie szaleje.
    Może usterka jest czymś typowym?
    Może jakieś sugestie?
    Bardzo proszę o pomoc.
    PS. Mam zamiar wybrać się do rzecznika praw konsumenta w tej sprawie ale nie wiem czy będzie mógł mi pomóc, bo zakładając że wie co to jest router to ciężko jest udowodnić usterkę:/.
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Wygląda to na problem samego routera - być może coś się przegrzewa.
    Sprawdź czy dodatkowe chłodzenie coś zmieni.
    panwisnia
    Level 10  
    Faktycznie, niektóre elementy w środku są bardzo nagrzane. nie mam tak małego radiatora, chyba że przytnę któryś z posiadanych. Na razie jest otwarta obudowa.
    Gdybym miał podłączyć jakiś wiatrak, potrzebowałbym dodatkowe zasilanie. z płytki wystają nóżki znaczone 3V, RX, TX i G. Między G a którąkolwiek z nóżek jest 3.4V. Może stąd wziąć zasilanie? aha, jeszcze jedno. Urządzenie jest przystosowane do pracy poziomo i pionowo. Tylko że jak jest ustawione poziomo to dolne otwory wentylacyjne są zasłonięte. Może tu leży problem?
    Na razie obudowa zostaje otwarta i czekam na dalszy obrót spraw:D.

Ok,
    Działa. Wygląda to tak: Pentagram Adsl Cerberus Wifi Lite - sam się resetuje.
    Pozostaje tylko refleksja: "co myślał sobie producent tego sprzętu?" Powinien on mieć zapewnione jakieś przyzwoite odprowadzanie ciepła. Radiator pochodzi z AMD Athlona (pocięty, pasta nałożona). Chodzi jak talalala:].

Posty scalone. [mbo]