Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wartość Automatycznego IP

08 Lut 2008 11:28 3699 19
  • Poziom 28  
    Mam kompa który jest podłączony do AP po sieci lan i moja karta w kompie ma ustawione automatyczne IP i teraz ja chciałem sobie kupić router z AP aby podzielić neta na stacjonarny i lapka. Wszytko by było ok jeżeli miał bym po prostu od admina IP, bramę itd ale on nie chce mi dać i teraz muszę sprawdzić z jakich wartości automatycznie działa moja karta.

I powiedzcie co mam wpisać w Uruchom żeby mi wywaliło te dane bo wiem że się tak da bo jak montował mi to gość to wpadł tylko do mnie do domu wpisał w uruchom coś i wpisał w swojego laptopa i poszedł w swoją stronę.
  • Poziom 12  
    Jak juz cos wpisywać to lepiej start->uruchom>(wpisz cmd) -> "ipconfig /all" (bez ptaszków) -> dowiesz się w ten sposób jaki masz IP jaki masz MAC, bramę... itd.
    Wartość MAC (adres fizyczny czy jak tam to spece nazywają) możesz modyfikować na 2 sposoby (o ile chcesz i masz ku temu powody) przez rejestr oraz przez właściwości karty sieciowej.
  • Poziom 28  
    WIELKIE WIELKIE DZIĘKI

A jak kuzyn ma bezpośrednio kartę WIfi na USB i chcemy też podzielić to routerem to jak tak zorbie i przebije te dane do AP z routerem to pomoże ?
  • Poziom 12  
    nie rozumiem pytania.... ale jeżeli chodzi o to żeby WiFi kuzyna działało pod routerem który korzysta z routera ergo:
    router admina----twój router------(równolegle) kuzyn i twój komp
    to na swoim routerze musisz uruchomić WiFi pamiętaj o zabezpieczeniu WiFi choćby na MAC
  • Poziom 28  
    to znaczy kuzyn to inna sieć

ja mam w tej sytuacji tak

antena --- AP z routerem i switchem --- mój komp

a chce mieć tak

Aantena --- Ap z routerem i switchem --- AP z routerem --- dwa moje stacjonarki i jeden laptop po wi-fi

a kuzyn ma tak

Antena---karta wifi na usb---stacjonarny

a chcemy u niego zrobić tak

ANtena --- Ap z routerem i switchem --- stacjonarny i laptop po wifi

u siebie wiem już ale nie wiem czy jak zrobię podobnie u kuzyna to czy będzie to działać czy muszę jeszcze jakieś częstotliwości czy coś wyciągnąć

i kuzyn chyba musi kupić ap z routerem + sam ap

Dodano po 13 [minuty]:

Spytam krócej czy jak w obu sytuacjach wyciągnę z kart na których teraz przydzielone jest łącze

Ip
    MAske
    Bramkę
    DNS

to to wystarczy żeby zamiast kart lan/wifi wstawić routery
  • Poziom 12  
    miszkoo napisał:
    Spytam krócej czy jak w obu sytuacjach wyciągnę z kart na których teraz przydzielone jest łącze

Ip
    MAske
    Bramkę
    DNS

to to wystarczy żeby zamiast kart lan/wifi wstawić routery

Motyw jest tego typu:
    1. podłączasz swoja karte do głownego kabla z netem czy do anteny
    2. poleceniem "ipconfig /all" wyświetlasz i spisujesz wszystkei parametry (ip,maske, brame, dns)
    3. teraz podłączasz AP (jak to mowią a ja mowie zwykłego rołetera) do komputerka za pomoca kabelka sieciowego (podłącz kabelek w rołterze do portu 1lub 2 lub 3 lub 4 lub innego ale nie pod WAN (wan to port do którego idzie net)
    4. włączasz sobie kompa i rołterek do prądu i odpalasz kompa (cały czas r-k jest połaczony skrętką) pamietaj komp musi miec ustawioną karte sieciową na automatyczne otrzymywanie IP i dns i wogóle na auto
    5. łączysz sie po odpaleniu wszystkiego z routerem wpisujac adres bramy 192.168.0.1 (to jest standardowy adres) jak nie bedzie działało to uzyj polecenia cmd /all i zobacz adres bramy
    moze byc
    192.168.0.1
    192.168.1.1
    etc wiec lepiej ipconfigiem

6 jak połączysz sie z bramą w zależności od firmy rołtera (ja mam D-linka ;((((((((((( i płącze nad tym) szukasz czegosc takiego jak DEVICE INFO albo synonim (moze byc wan settings settings potem zakłądka SETTINGS)

7. fajnie by było zebys znalazł i podał "MAC routera" adminowi powiedz ze zmieniłes karte sieciową i niech twoje ip przypisze do nowego MAC adresu) pewnie masz statycznie nadawane wg MACa a to małe oszustwo pozwoli ci rozbudować siec w nieskończonosć:D bez tej operacji bez zmiany MACa nie zadziała)

8. jak juz admin zmieni ci MAC... to mozeszpodpiąc router pod kabelek a pod router podpinac co chcesz i tworzyc sieci bardziej rozległe niż myslisz...

jak to zrobisz to z routera mozesz sobie podłączac co chcesz...

Aantena --- Ap z routerem i switchem --- AP z routerem --- dwa moje stacjonarki i jeden laptop po wi-fi

nie rozumiem po co masz 2 x AP ale jak nie widze to nie rozumiem :)

bo jezeli ejst połączenie tego typu ze dostawca ejst x kilometrów od ciebie i łączysz sie z siecia za pomozą jakiejs fest anteny - potem modem - potem jakiś AP to juz na poziomie AP mozesz modyfikowac wszystko przez łączenie sie przez brame

chyba że masz gościa (admina) który ze swojego routera puścił ci kabel przez okno czy ściane na twój komp i tylko do twojego MACa jest przypisane IP stałe to robisz jak wyzej opisałem

pamietaj ze jak chcesz uruchomić wifi to przynajmniej zrób filtracje MACów na adresy twoich kompó(zeby tylko one mogły korzystac z netu)
  • Poziom 28  
    A da sie zrobić tak żeby nie konsultować sie z adminem wcale i moc podzielić łącze internetowe
  • Poziom 12  
    musisz zrobic tak by nowy router był widziany jako twoja karta sieciowa .... musisz nadać mu adres MAC karty sieciowej... reszta sama sie potoczy ... i nie wiem czy mozna zmieniac adresy MAC w routerach czy nie ... bo nigdy tego nie robiłem ale to jest kluczem.... bo jak zmienisz MAC w routerze na MAC twojej sieciówki to bedzie on traktowany tak samo jak twoja karta sieciowa poszukam czy da sie tak zrobić
  • Poziom 28  
    A wiec jak odczytać MAC karty sieciowej zarówno bezprzewodowej jak i zwyklej lan
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Np. poleceniem ipconfig /all co już miałeś wcześniej podane.
  • Poziom 28  
    A gdzie to pisze bo szukałem szukałem i nie ma nigdzie napisane MAC
  • Poziom 11  
    Witam

Wpisz we wierszu poleceń (cmd) wpisz getmac
    Można też rozkręcić kompa i zobaczyć na karcie powinien być napisany mac.

Pozdrawiam
  • Poziom 42  
    miszkoo napisał:
    A gdzie to pisze bo szukałem szukałem i nie ma nigdzie napisane MAC
    Po wpisaniu polecenia pojawi się w okienku na ekranie komputera. Ew chyba w przypadku WinXP można podejrzeć na drugiej karcie własności połączenia sieciowego.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    W wyniku polecenia ipconfig /all dla każdego połączenia będziesz miał taki wiersz:

Adres fizyczny. . . . . . . . . . : xx-xx-xx-xx-xx-xx

Mac można też sprawdzić w opcji stan połączenia sieciowego - zakładka obsługa i przycisk szczegóły.
  • Poziom 28  
    I wystarczy ze przyklepie adres fizyczny do routera i to wszytko i będzie chodzić bez problemu czy muszę jednak powiadomić admina sieci ?

Muszę też przepisywać IP, bramę, maskę, itd. ?
  • Poziom 17  
    Cytat:
    Muszę też przepisywać IP, bramę, maskę, itd. ?

Możesz wklepać ale możesz ustawić żeby pobierał z DHCP nie wiem jak jest u Ciebie na sieci i czy jest dozwolone wpisywanie IP ręcznie a po drugie w przypadku gdu z jakiegoś powodu admin zmieni Ci IP to wtedy nie będziesz miał internetu, możesz też zrobić konflikt adresu IP. Ja bym Ci radził DHCP ustawić.
  • Poziom 28  
    Kolego ja nie mam w ten chwili nie mam żadnego IP ani nic internet działa na tej zasadzie że wkładasz kartę sieciową i internet na tej karcie chodzi a na innej nie
    i co teraz mam zrobić żeby podzielić za pomocą routera .
    CO muszę przepisać i skąd to pozyskać tak żeby admina o nic nie prosić.
  • Poziom 17  
    Cytat:
    internet działa na tej zasadzie że wkładasz kartę sieciową i internet na tej karcie chodzi a na innej nie
    i co teraz mam zrobić żeby podzielić za pomocą routera .
    CO muszę przepisać i skąd to pozyskać tak żeby admina o nic nie prosić.

No właśnie a teraz musisz MAC karty sieciowej z której masz internet wpisać do routera od strony WAN żeby serwer myślał ze to właśnie ta karta. Ustawienia TCP/IP czyli IP,Maska,brama,DNS-y możesz wpisać ręcznie lub ustawić żeby router pobrał je z DHCP o ile jest. Jeśli chcesz wpisać ręczne ustawienia musisz podłączyć ta karte sieciową na której działa internet i wpisac w start=>uruchom=>cmd polecenie ipconfig /all
    tam Ci sie wyświetli MAC(Adres fizyczny) sieciówki IP,Maska podsieci, Brama, DNS i to wszystko.

[/quote]
  • Poziom 24  
    A sprytny admin ograniczy TTL na swoim routerze i macie podział w nieskończoność...

Czy w naszej naturze już tak jest, że musimy kombinować na boku? Nie prościej najpierw zapytać admina o możliwość podłączenia drugiego komputera? To na pewno nie są duże koszty...

P.S.
    Piszę tu z pozycji "drugiej strony", bo sam miałem własną sieć osiedlową na 70 komputerów, ale odsprzedałem ją silniejszemu... ;)

P.S.2.
    Ciekawe jest to, że usuwane są posty na temat problemów z dostępem do bazy Płatnika (ZUS), a pytania o PAJĘCZARSTWO nie...

P.S.3.
    Pomijam, że temat podziału był wałkowany z milion razy.