Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia 6280 nie widzi karty pamięci

08 Feb 2008 13:51 7913 13
    User removed account
    User removed account  
    Boleslaw666
    Level 17  
    Witam!

To zapewne wina filtru karty sim, aczkolwiek radziłbym wrzucić najpierw jakąś standardową kartę np. 32mb, bo kolega chyba nie sprawdzał czy telefon "czyta" inne [ mniejsze/innego producenta/etc. ] karty, jeśli nie, to dopiero wtedy można zacząć szukać czegoś w sw. bądź hw.

Pozdrawiam
    Duee
    Level 16  
    Boleslaw666 wrote:
    Witam!

To zapewne wina filtru karty sim,

Pozdrawiam

Kolego, "filtr karty sim" Nie ma totalnie nic do karty pamieci

Radze udac sie do serwisu, jezeli ten telefon czyta karty 1G( a tego nie wiem, zagladnij w instrukcje) to wina jest napewno w HW, a bez doswiadczenia i odpowiednich cesci tego nie zrobisz
    User removed account
    User removed account  
    Boleslaw666
    Level 17  
    Duee wrote:

- miałem przypadek, tel nie czytał karty sim, nowy filtr sim i telefon już czytał sim'ke, tak samo tutaj, filtr karty pamięci odpowiada za kartę pamięci.. logika.. a jeszcze tym bardziej, że nawet "nie czyta tych 64mb";

Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    Duee
    Level 16  
    Boleslaw666 wrote:
    Duee wrote:

- miałem przypadek, tel nie czytał karty sim, nowy filtr sim i telefon już czytał sim'ke, tak samo tutaj, filtr karty pamięci odpowiada za kartę pamięci.. logika.. a jeszcze tym bardziej, że nawet "nie czyta tych 64mb";

Pozdrawiam

Stary rece opadaja, napisales w swoim pierwszym poscie ze za karte pamieci odpowiada filtr karty sim, a to wierutna bzdura. OD kart pamieci jest inny filtr. Druga sprawa ze jesli chodzi o karte pamieci w tym fonie to bardziej prawdopodobne jest ze padl uklad 2.8v, ale emif rowniez mogl pasc.

Dodano po 1 [minuty]:

wasz_elektryk wrote:
    no dobrze, wszystko w porządku, ale gdzie ten filtr karty pamięci się znajduje bo nie mogę go znaleźć na schemacie.

To albo masz zly schemat albo zle patrzysz, odezwij sie na prv
    Boleslaw666
    Level 17  
    Wybacz kolego, taka mała pomyłka, drobne przejęzycznie; no ale w każdym bądź razie, już wiadomo o co chodzi z tą kartą pamięci;

Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    Duee
    Level 16  
    Lepiej zanies.
    Do jakiego wiekszego miasta masz blisko?? To Cie gdzies podesle.
    User removed account
    User removed account  
    arcus44
    Level 14  
    dobra to jest jakis filtr od karty pamieci? jakie ma oznaczenie na schemacie?

podmianka r3200 pomoze? przy nieczytaniu karty pamieci?
    Orzel27
    Level 26  
    Niby solucje wskazują na ten układ r3200, okazuje się że częściej pada n3200. Zacznij od sprawdzenia slotu karty, w środku są blaszki które się stykają i ponownie rozłaczają grdy włożysz karte, dając cynk prockowi. Sprawdź napięcie 2,8v wg schematu, jego brak oznacza wymianę n3200.
    arcus44
    Level 14  
    dobra tam przy n3200 mam 1.8v bez karty wsadzonej, filtr juz 2 wlutowalem i nadal nie widzi karty , slot okej blaszki nei zwieraja juz brakuje mi pomyslow