Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PANASONIC - jak podlaczyc telefony pod centralke

lokojones 08 Lut 2008 14:10 3225 4
  • #1 08 Lut 2008 14:10
    lokojones
    Poziom 9  

witam
    jak powyzej w temacie powyzej. zaznacze ze jestem laikem kompletnym w telefonii i od razu na wejsciu mam zonga.

mam panasonica kxt308 i probuje podlaczyc do nie go telefony. problem polega na tym ze owa centralka byla uzywana wczesniej w topologii lan , czyli kable byly podpiete do patch panel. w tej chwili mam w centalce kable, ktore sa rozprute i na telefonie jest to samo.

wiec mam instrucje gdzie jest rozpiska jak to podlaczyc czyli RING TIP HIGHT I LOW
    tylko ze nie wiem po pierwsze co to oznacza i poza tym skad mam wiedziec ktory z tych kabli jest r h t l przy telefonie:(

to samo z linia publiczna, mam ring i tip - ktory jest ktory? czy nie wazne jak sa one podlaczone.

czy ktos mam pomysl jak sprawdzic ktory jest r h t l przy sluchawce - nie chce robic tego metoda prob i bledow - zeby przypatkiem nie spalic sluchawki czy centralki - slyszalem ,ze maja one rozne napiecia?

a linia publiczna - moge opierac sie na biegunach, znaczy np. ,,+,, to bedzie ring a ,,- ,, to bedzie tip ?

i na koniec, czy centralka moze chodzic sama bez lini zewnetrznych - znaczy tylko internal - wewnetrznie np na 3 telefony?

przypomnialo mi sie - mam tez na tej lini adsl - ale jak rozumuje - jesli adsl na filrze przed centralka - to nie powinno byc problemu?
    pozdrawiam

• #2 08 Lut 2008 17:02
    xxpiotrek
    Poziom 18  

najlepiej w box 30 par rozszyć kable strony stacyjnej czyli centrali a na pozostałych listwach stronę liniową.Linie miejskie CO1 - CO3 okablować przewodem YTKSY 1x2x0,5, z jednej strony wtyki telefoniczne RJ11 4 pin piny środkowe a drugą
    rozszyć na listwach LSA ( box).Linie wewnętrzne
    EXT 1-8 przewidywane na aparaty systemowe okablować kablem YTKSY 2x2x0,5 1 parę na piny środkowe (3-4) a drugą piny zewnętrzne.(2-5) Aparaty analogowe piny środkowe (3-4). Odpowiednio skrosować ze stroną liniową.Można zamówić box i listwy lsa http://www.master-tel.com.pl/

• #3 08 Lut 2008 18:31
    lokojones
    Poziom 9  

dzieki za odpowiedz tylko - ze nic mi to nie mowi. nie tyle co nie mowi, ale nie wnosi do tematu:(

ja rozumie ze piny wewnetrzne 3 i 4 to dla ring i tip - czyli samego sygnalu a zewnetrzne to dla hight i low czyli daty. tyle to wiem z instrukcji obslugi.

tylko niech ktos mi powie jak to ma sie do telefonu

spawdzalem voltarz na wyjsciu z centralki - wewnetrzna para miala 25 v a zewnetrzna para 11v i cos mi sie zdaje ze to musi isc biegunami pod telefon. bo chyba nie podlaczam sobie tych kabli jak chce.

jeszcze raz pytanko - czy ktos wie jak rozpoznacz przy telefonie , ktory zyla jest ktora dla danej pary?

• #4 08 Lut 2008 19:01
    Jack14
    Poziom 37  

No trochę trudno to wytłumaczyć jeśli w centralkach i telefonach nie bardzo się orientujesz (sam tak pisałeś).
    W centrali telefonicznej po otwarciu (drzwiczek) masz kilka gniazd jak pisał kolega wyżej opisanych np. CO1.
    Akurat CO to linia zewnętrzna ("miasto" kolejne numery 1,2,3, oznaczają która to jest). Podłączasz linię zewnętrzną (miejską) jak zwykły telefon do gniazdka telefonicznego w domu czyli zwykły telefoniczny kabelek płaski piny środkowe.
    Kolejne gniazda w centrali jeśli masz zwykłe aparaty telefoniczne analogowe podłączasz tak samo (czyli bierzesz działający telefon i wpinasz do gniazda w centrali "powinieneś mieć sygnał".
    Aparaty systemowe Panasonica podłączasz tak samo jak analogowe tylko kabelek ten płaski musi mieć 4 przewody między gniazdkiem ext. a telefonem (zawsze zaczynasz do pierwszego ext) a wykorzystywane piny w RJ to 1,2,3,4
    Polaryzacja jest bez znaczenia ważne, że pin 3,4 (sygnałowa) z centrali musi trafić na pin 3,4 telefonu systemowego (para 1,4 transmisja dokładnie tak samo czyli 1,4 telefonu).
    Polaryzacja jest bez znaczenia.
    Jeśli sprawdzanie przy centrali wypadnie prawidłowo to jakim kabelkiem doprowadzisz to do telefonu (może po drodze mała przełącznica rozwiązana jak poprzednio na path-panelu) Twoja sprawa i Twój problem może też być jak proponował kolega? tego nie wiem bo nie znam inrastruktury kablowej tam gdzie będziesz instalował centralkę.

Pozdrawiam i miłej zabawy przy programowaniu.

• #5 08 Lut 2008 19:06
    Tracer2
    Moderator - Telefony Stacjonarne

Wez zwykły telefon, przyłuż słuchawke do ucha i szukaj sygnału dotykając drutami do zasisków w gniezdzie, czerwony i zielony.
    Tylko nie rozbij par. Biegunowośc nie ma znaczenia.
    jak znajdziesz parę tylko z zasilaniem to jest to para do telefonu systemowego 7030 .Razem z parą sygnałowa stanowi komplet na porcie nr1. Podłacza się na zewnatrz pary czerwonej i zielonej , zółta i czarna w gniezdzie RJ

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME