Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zegary peugeot 307 CC - problem

08 Lut 2008 16:49 1525 2
  • Poziom 15  
    Witam!
    Posiadam zegary z peugeota 307 CC, chcę je zaadoptować do symulatora wyścigów samochodowych na PC. Post umieszczam celowo w tym dziale - w końcu to tutaj znajdę elektroników samochodowych. Pytanie brzmi następująco - ma ktoś może specyfikację interfejsu komunikacji z zegarami ? Da się z nimi dogadać cyfrowo? Jeśli nie..no to będę musiał rozbebeszyć elektronikę i zrobić własne sterowanie (nie będzie to trudne, ale po co kombinować.
    Z góry dziękuję za pomoc,
    Pozdrawiam!

Edit:
    Zasadniczo - bardzo mi pomoże jeśli ktoś będzie wiedział jakie napięcia gdzie podpiąć na złączu zegarów
  • Poziom 35  
    Dla ciebie NIESTETY jest tam komunikacja cyfrowa CAN.. Niestety protokół warstwy 3 tej komunikacji nie jest publicznie znany. No chyba że gdzieś wyciekł ...
    Tak, że raczje nie uda ci się "pogadać" z tymi zegarami. Analogowo tez nie za wiele załatwisz, bo od wskazówek sa tam silnikczki krokowe. Dużo zabawy a efekt niepewny. Do takiej zabawy lepiej wziąć jakieś "analogowe" zegary, np z Omegi (tylko przykład). Do tego mikrokontrolerek sterowany z kompa przez USB albo RS232. A dalej to już proste, nie ? ;)
  • Poziom 15  
    Spodziewałem się CAN... no cóż - trudno.
    Jak to analogowo nie pogadam? ;) mam te zegary rozbebeszone przed sobą, wszystkie LEDy kontrolek jak na talerzu podane, dodatkowo 2 małe LCD są sterowane przez PCF8566 - idealnie :)
    Krokowce są bardzo wporządku opcją - mam precyzyjną regulację wychyłu wskażników, co nie jest do końca możliwe do wykonania w licznikach analogowych. Szczerze mówiąc spodziewałem się serwomechanizmów a nie krokowców, ale nie jest źle :) zaraz zabieram się za projekt sterownika uC i odpalam zegary.
    Szkoda mi po prostu rozgrzebywać tą oryginalną elektronikę.
    Dzięki za odpowiedź!

Regulamin pkt 11.1. popraw temat! <Błażej>