Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

unitra diora elizabeth

bak!!! 28 Gru 2003 20:16 3185 8
  • #1 28 Gru 2003 20:16
    bak!!!
    Poziom 11  

witam.potrzebuje pomocy mam stara unitre dioba model elizabeth i potrzebuje schematu zasilania,w ogole mam gdzies zwarcie i w pewnym momencie krutko po wlaczeniu transformator zaczyna sie bardzo mocno nagrzewac :roll: obszedlem nawet bezpiecznik ktory co czwila sie przepalal.czy ktos ma schemat albo jakies koncepcje co jest nie tak???z checia wyslucham jakich kolwiek sensownych pomyslow. help

0 8
  • #3 28 Gru 2003 21:54
    bak!!!
    Poziom 11  

moze przedstawie wszystko po koleji.szczerze wszystko dzialalo lecz po jakis 15 minutach pierdlo.na poczatku dwa razy przepalil i sie bezpiecznik=>obszedlem go i przez nastepne pare minut bylo dobrze po czym znow wszystko siadlo i od tego momentu iskrzy przy drucie odchodzacym z transformatora na drut do gniazd na glosniki.przy czym transformator strasznie sie grzeje.

0
  • #4 30 Gru 2003 22:27
    szon
    Poziom 17  

jeszcze raz powtarzam ODŁĄCZ zasilanie od końcówek mocy i włacz radio jeżeli nic się nie będzie dziać to uszkodzone są wlaśnie one jeden lub dwa konały możesz pózniej dołączyc jeden z nich jezeli ok. to uszkodzony będzie ten drugi .( nie pamiętam jakie tam są końcówki)

0
  • #5 13 Sty 2004 21:26
    igor002
    Poziom 11  

poszukuje schematu do unitry Meluzyna, chodzi o wzmacniacz i schematu Amator 2B Stereo.
    Z góry dzieki i pozdrawiam.

0
  • #6 14 Sty 2004 08:12
    zoltar
    Poziom 24  

Tą elizabetkę masz na GML-u, czy na STK.
    Jak na STK to jest jeszcze stabilizator.

0
  • #7 28 Sty 2005 21:52
    kalach666
    Poziom 17  

Witam, czy ma ktoś schemat Elizabeth?

0
  • #8 28 Sty 2005 22:25
    micho a
    Poziom 35  

zrób tak włacz samo trafo zobacz jak sie grzeje do przewninięcia jak nie podłacz zasilacz jak sie grzeje to diody w mostku do wymiany albo kond filtrujący

i naucz sie jedno nie drutuj bezpiecznika jak sie pali jeszcze 2 razy pod rząd !!!!!!!!!!!!! możesz tak wypalić pól wzmaka ja zadrutowałemn palące sie bezp w pw3015 to wybuchła 1 dioda prostoqwnicza siadł kond filtrująćy końcówka i wypaliłó 2 scieżi w 10 sek !!!!!!!!! nie pozbierasz sie potem nie drutuj tego bezpiecznika sprawdz omomierzem czy sdiody prostownicze np nie przebijają ale nie obchodz bo jak spalisz trafgo to wyciągniesz wniosek że nie warto było 80 gr na bezpievzniku oszczędzać żeby trafo za 50 zł kupować :(

0
  • #9 20 Sie 2005 01:03
    CrMo
    Poziom 17  

w unitrze są gml'e-026 (sam mam elizabetke)

0
  Szukaj w 5mln produktów