Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi CHORUS na CHORUS II podświetlenie w a3

MaciejTM 08 Lut 2008 17:42 4879 4
  • #1 08 Lut 2008 17:42
    MaciejTM
    Poziom 12  

Witam serdecznie nosze sie ze zmiana radia samochodowego w mojej a3 mam radio audi chorus i autko z 2000 roku chciałem je zmienic na chorusa 2 lub concerta 2 tylko slyszalem ze jest wtedy problem z podświetleniem radia w jaki sposob można omniąc ten problem ?? Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi.

0 4
  • #2 08 Lut 2008 22:01
    djlj24
    Spec od car audio

Podświetlenie to mały problem. Gorzej, że radio będzie się wyłączać co godzinę, nie będzie sterowane kluczykiem, nie będzie działać gala.
    Kup sobie w tej samej cenie coś lepszego z możliwością odtwarzania MP3 - najlepiej nowe i w sklepie z gwarancją.

0
  • #3 21 Kwi 2008 03:39
    SP8JZ
    Poziom 33  

Dobrze Ci kolega napisał.
    We wszystkich roi się od błędów fabrycznych.Jednym z nich jest użyty procek Motoroli ,który nie ma żadnych zabezpieczeń i jest delikatny jak pupa niemowlaka.Osobiście spotkałem sie z 3 osobnymi przypadkami Audi Chorus gdzie wystąpiło to samo uszkodzenie na I2C.Temat jest znany na forum jako klasyka gatunku ,czyli ściszanie się przy kręceniu gałką impulsatora.Usterka uaktywnia się kiedy temperatura w aucie spadnie poniżej 5'.

Poczytaj kolego fora na temat radyjek Audi na tej stronie a sam najchętniej wyrzucisz swoje przez okno ,nawet jeśli jeszcze działa.

W swojej pracowni mam przykre doświadczenia z tą kupą złomu ,dopóki nie trafiłem tutaj.

W kręgu moich znajomych dobrze spisuje się coś z tej serii:
    http://www.allegro.pl/item349544637_jvc_kd_g342_341_fv_sklep.html
    Tyle ,że moim zdaniem nie należy kupować używanych CD ,bo 90% z nich jest już zajeżdżona przez płyty CD-R.

0
  • #4 22 Kwi 2008 18:56
    djlj24
    Spec od car audio

Wymienił stryjek siekierkę na kijek. Oryginalne radia od Audi psuły się po kilku latach używania w różnych warunkach (jest wyliczone na 3 lata pracy - albo milion zmian głośności). JVC psuje się znacznie częściej i to z byle powodu. Ja miałem na myśli jakieś porządne radio dobrej firmy.
    Nie słyszałem jeszcze o uszkodzonej szynie I2C w radiu od Audi - a głośność wynika raczej z wady programowej (każda zmiana głośności jest zapisywana w pamięci procesora) i nie ma jej już w wersji na innym procesorze.

0
  • #5 25 Kwi 2008 07:25
    SP8JZ
    Poziom 33  

Masz rację ,w sumie przeczytałem sam siebie i wyszło masło maślane.Wezmę takie drugie radyjko i pomierzymy stany logiczne na procku.Będziemy się cofać i dojdziemy mam nadzieję do wejścia.Wiem od czego zacząć.Wielkie dzięki.

0
  Szukaj w 5mln produktów