Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tester obrotomierzy -generator , problem

mateusz Kubański 08 Lut 2008 18:20 1038 3
  • #1 08 Lut 2008 18:20
    mateusz Kubański
    Poziom 18  

witam,

mam kilka uszkodzonych roznych obrotomierzy od samochodow benzynowych i mysle nad zrobieniem generatorka ktory bedzie z zastepowal Emulował mi samochod,.

niestety w temacie generatorów nie czuje sie za dobrze wiec prosze was o pomoc , jakis przykladowy schemat, wskazówke.

z gory dziekuje

pozdrawiam

0 3
  • #2 12 Mar 2008 21:51
    mateusz Kubański
    Poziom 18  

minelo sporo czasu i widze ze chyba nikt nie moze mi pomoc....

0
  • #3 12 Mar 2008 22:51
    qrdel
    Poziom 28  

A żebym to ja wiedział jaki jest czujnik w takim obrotomierzu i czy wchodzi w skład tego zepsutego urządzenia, czy tylko sygnał dociera i jego potrzebujesz.

Jeżeli np. czujnik jest optyczny to możesz potrzebować jednak kręconego kółka z dziurką, możesz to zastąpić komórką Kerra, może da się zaadaptować LCD (słaba dynamika), ale jeśli sam czujnik jest poza obrotomierzem to wystarczy sygnał elektronicznie wygenerowany.
    Ale jeśli to są np. czujniki Halla to magnesy na ośce, albo odpowiednio ustawione cewki z odpowiednim prądem zmiennym, albo znowu sygnał z generatorka.
    Mogą też istnieć inne rozwiązania.
    wielokrotnie już pisano: Mamy tu mało wróżek!
    Opisz proces pomiaru obrotów nawet jeśli dla Ciebie jest trywialny i napisz na jakim poziomie planujesz "odciąć" od niego samochód i zastąpić go symulatorem.

Ja np. jakoś obrotomierzy nie wymontowywałem z samochodów (a z respiratora tak i nawet naprawiłem - była tachoprądnica).

Mam wstępne pomysły (jestem nieco zafiksowany więc jak zwykle DDS) ale nie wiem np. czy potrzebny jest sygnał "zwykły" czy kwadraturowy i czy raczej sinus, prostokąt czy impulsy.
    A może jest jeszcze inaczej?

0
  • #4 18 Kwi 2013 17:05
    mateusz Kubański
    Poziom 18  

Temat zamykam, urządzenie nie powstało.

0