Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wirtualna Maszyna Java

22 Wrz 2002 13:40 2571 4
  • Poziom 22  
    Czy ktoś wie, skąd to można ściągnąć. Podczas wizyty np. na czacie wyskakuje mi okienko, za pomocą którego mogę ściągnąć Wirtualną Maszynę Java (instalacja na życzenie). Ale pokazuje mi, że wielkość tego pliku to 18 kB. Ściąga to, ale zaraz otwiera się nowe okno, w którym pisze, że instalacja na życzenie nie jest możliwa, a jedynie poprzez Windows Update. Próbowałem przez Update ale nie da rady. Czy ktoś może mi podać miejsce, z którego mógłbym to sciągnąć?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 31  
    Zainstaluj sobie Netscape 6 też miałem z tym problem teraz strony które tego potrzebują otwieram tamtą przeglądarką i jest ok.
  • Poziom 15  
    Java Virtual Machine (JVM) jest częścią instalacji przeglądarki internetowej, zarówno Microsoft Internet Explorer (IE) jak i Netscape. Sprawdź w opcjach IE:
    Tools-Internet Options-Advanced-Microsoft VM
    czy przy opcji:
    JIT compiler for virtual machine enabled (requires restart)
    jest w okienku postawiony haczyk. Jeśli nie to kliknij (postaw haczyk) i zamknij okno IE i wystartuj IE ponownie.

W wyniku odwiecznej "wojny" Microsoft-a z Sun Microsystems (twórca i propagator technologii Java) MS używa nazwy Microsoft Virtual machine (Microsoft VM) a nie Java Virtual Machine (JVM).

Jeśli w dalszym ciągu będziesz miał problemy z wyświetlaniem stron wymagających JVM, to przeinstalowanie przeglądarki (lub zainstalowanie Netscape) powinno rozwiązać problem. Jeśli instalujesz IE6.0 to zmieni to ustawienia Outlook Express - zmieni się np. lokalizacja Twojej książki adresowej.

Innym rozwiązaniem (które preferuję) jest uaktualnienie przeglądarki (Windows) poprzez automatyczną detekcję i instalację JVM ze strony:

http://java.sun.com/getjava/download.html

po czym należy wybrać opcję DOWNLOAD - (odczekaj nieco zanim nie załaduje się kolejna strona z java Plug-in 1.4.1). Będziesz musiał potwierdzić kilka innych opcji.
    Zanim zdecydujesz się na doinstalowanie niezbędnych komponentów JVM, możesz wcześniej udać się na stronę:

http://java.sun.com/getjava/install-windows.html

i obejrzeć (preview-podgląd) poszczególne etapy instalacji JVM.

Sam plik posiada rozmiar 9.47MB i wymaga nieco czasu (minimum 15-30 min.) na ściągnięcie i instalację.

Netscape w przeciwieństwie do MS IE zawsze starał się wspierać wszystkie wysiłki Sun Microsystems na rzecz pełnej integracji technologi Java w swoich przeglądarkach. Można zainstalować obydwie i używać zamiennie lub korzystać z tej, która wydaje się być lepsza do danego celu.

P.S. Miłośnicy (darmowego) programowania przy użyciu technologii Java znajdą kopalnię informacji, dokumentacji i oprogramowania na stronach http://java.sun.com

Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Dzięki za zainteresowanie. Wszystko hula jak należy.
    Pozdrawiam.