Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Taylor III asc + antena ml 145 (duży swr).

08 Lut 2008 21:09 5041 11
  • Poziom 18  
    Ma ktoś może podony zestaw ?

president taylor III asc + antena ml 145 sirio

Interesuja mnie osiągi robione na tym sprzęcie i wogóle o jakoś pracy czy nie narzekacie? na taki zestaw?

Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Podaj jaki Ty uzyskałeś, to być może tym samym zachęcisz innych do podzielenia sie sugestiami.
  • Poziom 28  
    Ogólnie presidenty to radyjka z wyższej półki - jak do mobila to szukałbym jednak wersji z ANL lub NB. Szczerze mówiąc w mobilu nie zauważysz jakiś ogromnych różnic pomiędzy różnymi radyjkami - dopiero przy stacjach bazowych znacznie widać różnicę w jakości.
  • Poziom 18  
    Swr na tej antenie mam nastepujacy:

1. swr 3.2
    20 swr 2,2
    40 swr 1,7

i jak tu sie nie wkurzyc bo dalej sie jej wysunąć nie da, czy może zacząć ją ucinać? Antena na pewneo nie bła cieta jest nowa stoi na srodku samochosu nic jej nie przeszkadza bo nie ma innej anteny od radia która by jej przeszkadzała. Nie wiem bo się wkurzać zaczynam ;/?

Kabel caly nie jest uszkodzony równiez niema ona kondensatora pod cewka bo patrzyłem nie wiem co jest?
  • Poziom 12  
    Witam !!!

A podkleiłeś kolego pomiędzy osłonę gumową a magnes tą folię, która .leży na zdjęciu po lewej stronie anteny, tak jak jest w instrukcji montażu napisane?

Jeżeli tego nie zrobiłeś to właśnie to jest przyczyną wysokiego swr.

Zdejmij osłonę gumową, naklej folię, postaw magnes na czymś twardym, wytnij nożykiem kółko, oderwij zbędne kawałki folii, załóż osłonę gumową i dopiero wtedy rób pomiary.

Anteny President ML-145 - mają już folię zamontowaną fabrycznie. Anteny MIDLAND ML-145 - takiej folii nie mają, ale w Midlandach nie jest ona do niczego potrzebna. Natomiast SIRIO poszło na łatwiznę i dodają folię do samodzielnego podklejenia.
  • Poziom 17  
    Bez foli tez działa dobrze.
  • Poziom 14  
    Bez przesady z tą folią Jeśli taka zmiana pojemności (folia pod magnes) tak ma znacznie odstrajać antenę to nie wyobrażam sobie co musi z nią robić dodatkowa pojemność ekran przewodu - blacha auta.

Ps. to że na panelu radia nie ma wajchy oznaczonej "ANL" nie znaczy, że ANL'a nie ma wcale....
  • Poziom 29  
    Potwierdzam ten typ tak ma bez folii ani rusz!
  • Poziom 12  
    Loccutus napisał:
    Bez przesady z tą folią Jeśli taka zmiana pojemności (folia pod magnes) tak ma znacznie odstrajać antenę to nie wyobrażam sobie co musi z nią robić dodatkowa pojemność ekran przewodu - blacha auta.

Ps. to że na panelu radia nie ma wajchy oznaczonej "ANL" nie znaczy, że ANL'a nie ma wcale....

Kolego, najpierw się dowiedz, poczytaj instrukcje montarzu i obsługi (taka karteczka, którą producent najczęściej dołącza do sprzętu itp. ) a dopiero później się wypowiadaj. Sprzedałem tych anten w swoim życiu grubo ponad 1000 i troszkę wiem co z nimi zrobić. Pomiarów dokonuję miernikiem MIDLAND KW-520 więc też nie sądzę, żeby moje pomiary były obarczone jakimś astronomicznym błędem. Zresztą pomiary dokonywane byłu zarówno przy podklejonej folii jak i bez niej więc dały mi jakiś konkretny pogląd na w/w temat.

Widzę, że kolega Loccutus przeprowadził swój wywód czysto teoretycznie, ja swój natomiast poparłem wieloma pomiarami.

I jeszcze raz napiszę wielkimi literami - FOLIA W TYM MODELU JEST KONIECZNA.

Ps. Nie wiem kolego Loccustus jak mam odnieść się do twojego PS. Odniosę się więc następująco: Pomimo tego, iż w instrukcji każdego radia z możliwością przestawiania "bandów" jest wyraźnie napisane jak to zrobić i po co się to robi, to i tak co drugi nabywca takiego radia przychodzi do sprzedawcy z pretensją, że sprzedał mu szmelc bo ten sobie niechcący przestawił, ale oczywiście instrukcji nie przeczytał.
    MORAŁ: O jedną wajchę za dużo, lub o jeden zwój mózgowy za mało.
  • Poziom 14  
    Nie rozumiem szumu wokół wypowiedzi która w zasadzie jest stwierdzeniem wyrażającym moje zdziwienie. Nigdzie nie napisałem że ktoś się myli, czy że mierzyłem te anteny (jakby co też mam fajne zabawki) bo z marką Sirio niestety nie mam do czynienia. Midland i President nie wykazuja takiej histerycznej reakcji na podklejenie folią. Jest przesunięcie rezonansu ale do skorygowania długością promiennika. Tym bardziej dziwi mnie że niewielka zmiana pojemności tak działa na tą antenę - ciekawi mnie nadal co się dzieje z przewodem w takim razie ? Z ciekawości jednak ściągnę jedną Sirio, po to żeby się przekonać ;)- zobaczymy co powie VNA3p.

co do mojego "ps'a" - Kolega Jap napisał:
    Cytat:
    Ogólnie presidenty to radyjka z wyższej półki - jak do mobila to szukałbym jednak wersji z ANL lub NB.

Czy to aby nie jest sugestia że Taylor nie posiada ANL? - i chodziło o to właśnie....
  • Poziom 12  
    Witam !!

Loccutus napisał:
    Nie rozumiem szumu wokół wypowiedzi która w zasadzie jest stwierdzeniem wyrażającym moje zdziwienie. Nigdzie nie napisałem że ktoś się myli, czy że mierzyłem te anteny (jakby co też mam fajne zabawki) bo z marką Sirio niestety nie mam do czynienia. Midland i President nie wykazuja takiej histerycznej reakcji na podklejenie folią.

Być może w nieodpowiedni sposób się wyraziłem. Dlaczego tak czepiam się tej nieszczęsnej folii. Wiele osób kupuje antenki Sirio np na allegro. Poczytają fora internetowe gdzie ludzie piszą, że folia jest niepotrzebna i po prostu wywalają ją do śmietnika. Przychodzą później do serwisu, że niby im antena nie stroi. Ja biorę podstawę "z folią" i antenka stroi w normie. Mówię że folia nie jest podklejona itd, a klient do mnie - no to niech pan podklei. Ja na poczekaniu mu takiej folii nie urodzę a partyzanta typu "Jan Niezbędny" na "kropelkę" nie uprawiam więc mówię, że nie mam. A on na to że mam lipę nie serwis itp. I spierniczony humor na następne kilka godzin. Najgorsze jest to, że takich sytuacji juz kilka miałem.

Cytat:
    Czy to aby nie jest sugestia że Taylor nie posiada ANL? - i chodziło o to właśnie....

Nie doczytałem, nie zrozumiałem sugestii, moja wina :P
    Ale to juz inna sprawa, że ANL w Taylorze nie jest górnych lotów.

Pozdrawiam
    Artur
  • Poziom 34  
    W zwykłych antenach żeby dobrze antena pracowała musi być dobra masa. W magnesówkach masę zastępuje odpowiednio dobrane sprzężenie pojemnościowe pomiędzy folią, a karoserią samochodu i ona MUSI być. Bez folii jest mniejsza pojemność, a przez to zmienia się dopasowanie anteny. Antena to przecież obwód rezonansowy. Zmniejszysz jego pojemność - musisz zwiększyć indukcyjność. Dlatego brakuje ci bata.

Tym bardziej dziwi mnie że niewielka zmiana pojemności tak działa na tą antenę - ciekawi mnie nadal co się dzieje z przewodem w takim razie ?-
    Pojemność pomiędzy żyłą a ekranem jest stałą i zależy od długości kabla, a zbliżanie i oddalanie kabla od i do masy nie powoduje znaczących zmian tej pojemności.