Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wykresy wektorowe prądów i napięć

Brevka 08 Feb 2008 23:36 8448 2
    Brevka
    Level 2  
    Witam,prosiłbym o rady dotyczące rysowania wykresów wektorowych prądów i napięć,wiem od czego zacząć wykres,wiem jakie są przesunięcia fazowe przy elementach R,L,C,ale wydaje mi się że w mojej wiedzy jest jakiś znaczny uszczerbek przez co źle wykresy konstruuję,prosiłbym o wszelkie wytyczne jakie tylko przyjdą wam do głowy,jak zmieniają się zależności przy gałęzi szeregowej a jak przy równoległej...po prosty każdy szczegół jak uważacie za istotny,przejrzałem "Elektrotechnikę dla nieelektryków",książki Bolkowskiego,ale nie ma tam nic konkretnego co mogło by poszerzyć moją wiedzę,najbardziej bym był wdzięczny za rozwiązany jakiś trudniejszy obwód (równoległy ze 3 gałęzie,a na nich elementy szeregowo) z wytłumaczeniem krok po kroku dlaczego co i jak,jak podejść i składać to wszystko w odpowiedniej kolejności,może wtedy udałoby mi się odnaleźć o jakim elemencie zapominam... :(
    pozdrawiam i czekam na wszelką pomoc

przykładowy obwód w którym się miotam :
    http://img151.imageshack.us/my.php?image=62426017ih9.jpg
    Miły88
    Level 14  
    Witam

w załączeniu moje własne notatki ze szkoły z RLC, nie ma tego wiele ale myślę że może coś pomoże. Sorki za niską jakość zdjęć, ale nie mam skanera pod ręką. Jakby coś istotnego było nieczytelne to pisz - zrobie jeszcze raz. A tak w ogóle to "czwórkę" Bolkowskiego polecam.

Co do tego twojego zadania, to pamiętaj że w trzeciej gałęzi nie masz podanej rezystancji R, tylko jej odwrotność G!
    Attachments:
    Brevka
    Level 2  
    dzięki za notatki ale identyczne informacje są w moich własnych :)
    przesiedziałem nad przykładami kilka godzin i już wiem gdzie robiłem błąd,teraz wszystko wychodzi elegancko