Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z kitem NE016-K (miernik wysterowania)

09 Lut 2008 08:19 1281 15
  • Poziom 10  
    Witam. Problem dotyczy kitu tak jak w temacie, podłączeniu zasilania i sygnału wejściowego zapalają się tylko 2 pierwsze diody na dwóch kanałach i jeżeli podam większy sygnał to na chwile zaświecą prawie wszystkie i gasnął. I tak się powtarza w kółko:(
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 16  
    Witam sprawdz czy dobrze wlutowałes wszystkie elementy czy nie ma zwarc itp i przedewszystkim czy zasilanie jest dobrze opisane na płytce chodzi mi tutaj o zaciski + i - ostatnio tez składałem zabezpieczenie do wzmacnacza i na płytce był krytyczny błąd.... + i - były zamienione tzn zle opisane na płytce więc sprawdz to u siebie
  • Poziom 10  
    Elementy mam dobrze wlutowane, zwarć również nie ma. Nie mam pojęcia co jest nie tak. a szkoda żeby to sie marnowało bo to nie taki tani kit.
  • Poziom 16  
    A zasilanie jest dobrze + i - podłączone ???
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 10  
    Tak wszystko dobrze podłączam i tak sie robi. Może układ jest uszkodzony??
  • Poziom 10  
    Czy nikt z 424933 użytkowników nie potrafi odpowiedzieć?
  • Poziom 18  
    niewiem poco takie akurat kupiłes ale dobra... spróbuj wymienic scalaka, moze byc uszkodzony, moze go przegrzales, jest wiele opcji. jak bo bedziesz wymieniał to przy lutowaniu staraj sie aby kontakt grota z nuzkami był jak naj krutszy, zeby go nie przegrzac
  • Poziom 12  
    zimne luty?to moze bys powód!
  • Poziom 10  
    Taki chciałem taki kupiłem. Nie będzie tak łatwo go wymienić nie on podstawki;/ A co to znaczy że są zimnie luty??

Dodano po 1 [minuty]:

Taki chciałem taki kupiłem. Nie będzie tak łatwo go wymienić nie ma on podstawki;/ A co to znaczy że są zimnie luty??
  • Poziom 18  
    zimne luty, czyli niedokładne lutowanie,,, sprawdz czy kazdy element ma bobrze przylutowana nuzke. a w którym miejscu układu audio masz go podpiety? za wzmacniaczem, przedwzmacniaczem ?
  • Poziom 10  
    Zimnych lutów nie ma na pewno, sprawdzałem i przed wzmacniaczem i na wyjściu wzmacniacza i zawsze dzieje się to samo.
  • Poziom 18  
    no to jest jedno wyjscie... zymienic scalaka. a jakie zasilanie masz do tego? niechodzi o napiecie tylko jak jest podlaczony do transformatora, bo do zasilanie takich układów przewaznie jest potrzebny mostek prostowniczy, z kondensatorem, bo raz miałem taka wpadke ze robilem układ elektroniczna ruletka, i wszystko dobrze bylo tylko niedałem kondensatora za mostkiem i sie wkuzyłem. potem dalem elektrolit i bylo oki
  • Poziom 10  
    Zasilam go z zasilacza antenowego 12V 150mA przez stabilizator MC7805 i nie mam żadnego kondensatora. Czyli może to być wina zasilania??
  • Poziom 18  
    mozliwe. daj do zasilania przed układem kondensator elektrolit. mysle ze 470 µF wystarczy. a jak pujda zakłucenia do układu audio to daj wiekszy
  • Poziom 10  
    To była jednak wina zasilania, po podłączeniu zasilania z zasilacza komputerowego miernik działa świetnie, Temat do zamknięcia dzięki za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    nie ma za co... po to sie tutaj zwruciłes... kliknij pomógł...