Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Indesit DE 74 - kod błędu A 08

mnusz 09 Lut 2008 16:08 10162 19
  • #1 09 Lut 2008 16:08
    mnusz
    Poziom 13  

Witam,

na programach z myciem i suszeniem po ostatnim płukaniu (po myciu) wypompowuje wodę, słychać, że grzeje (bulgotanie) i w momencie kiedy ma się zapalić suszenie wskakuję kod błędu A 08. Po otworzeniu drzwi bucha gorące powietrze, widać, że wszystko jest umyte.

Poproszę o jakieś sugestie co robić.

Pozdrawiam.

1 19
  • #2 09 Lut 2008 16:36
    vankej
    Poziom 16  

wygląda mi to na uszkodzoną czujkę NTC błąd odczytu temperatury

pozdrawiam

0
  • #3 12 Lut 2008 20:03
    mnusz
    Poziom 13  

Rozebrałem, zadowolony dopadam do grzałki i kurcze gdzie jest ten czujnik? Przy grzałce wygląda, że nie ma. Są tylko przewody do grzałki i innych nie ma. Gdzie szukać tego czujnika. Bardzo proszę o pomoc.

0
  • #4 12 Lut 2008 20:11
    eeban
    Specjalista AGD

jest na kabelku w poszyciu drzwi

1
  • #5 12 Lut 2008 20:16
    vankej
    Poziom 16  

jak masz misie (miednicy;d) tam gdzie wkładasz filtr (od środka komory zmywarki) to od zewnątrz powinien być wmontowany doprowadzone są do niego dwa przewody (cienkie) jest niewielki

pozdrawiam

1
  • #6 12 Lut 2008 20:48
    eeban
    Specjalista AGD

vankej napisał:
    jak masz misie tam gdzie wkładasz filtr (od środka komory zmywarki) to od zewnątrz powinien być wmontowany doprowadzone są do niego dwa przewody (cienkie) jest niewielki

pozdrawiam

w tej zmywarce nie ma żadnych misi :D

0
  • #7 12 Lut 2008 21:26
    mnusz
    Poziom 13  

No to znalazłem pod misiem :D czujnik. Zdemontowałem, ma 40 kΩ w temp. ok 20 stopni, przytknięty do kaloryfera ok 40 stopni zszedł na 18 kΩ, a po ostygnięciu znowu miał 40 kΩ. Może być uszkodzony czy jakoś to sprawdzić inaczej. Nie mam drugiego do podłożenia więc zastanawiam się co robić.

0
  • #8 12 Lut 2008 22:04
    eeban
    Specjalista AGD

mnusz napisał:
    No to znalazłem pod misiem :D czujnik. Zdemontowałem, ma 40 kΩ w temp. ok 20 stopni, przytknięty do kaloryfera ok 40 stopni zszedł na 18 kΩ, a po ostygnięciu znowu miał 40 kΩ. Może być uszkodzony czy jakoś to sprawdzić inaczej. Nie mam drugiego do podłożenia więc zastanawiam się co robić.

Displays A08
    Auxiliary winding pump triac with Closed Circuit - Open Circuit
    Machine performance
    • Draining until pressure switch empty +30"
    Checks to be carried out
    • Wash motor correct operation

pomyliłem model rutyna ,wyzej masz wskazowkę >>czujke zostaw w spokoju

2
  • #9 12 Lut 2008 23:01
    mnusz
    Poziom 13  

Dziękuję za wskazówkę, ale kombinuję jak koń pod górę z tym angielskim (razem z rodziną :)) i nie bardzo wiem czego się trzymać.
    Mogę poprosić o łopatologiczne wyjaśnienie?
    Hydrostat sprawdziłem, pompa wypompowuje i w filtrze jest czysto, czy to chodzi o jakiś przełącznik obwodów na pompie?
    Przepraszam za kłopot.

0
  • #10 12 Lut 2008 23:41
    eeban
    Specjalista AGD

rozłączone przewody lub zamienione na silniku lub module,
    zimny lut, uszkodzony silnik pompy - uzwojenie rozruchu,
    uszkodzony triak modułu
    nie sprawny obwód SILNIKA POMPY MYJĄCEJ -
    uzwojenie pomocnicze

0
  • #11 13 Lut 2008 21:23
    mnusz
    Poziom 13  

No to tak, wyjąłem moduł, sprawdziłem możliwe półprzewodniki, luty itp - wygląda na sprawny, sprawdziłem przewody, wszystko OK, pompy nie wyjmowałem. Zamontowałem i ... A 08.
    Coś mnie jednak zastanawia. Niestety działanie pompy w zmywarce nie jest moją mocną stroną (jak naprawiałem pralki to zmywarki dopiero budowali :) ) Pompa w zasadzie działa, tzn. podczas płukania i mycia działa i ma ciśnienie, ale kiedy następuje proces podgrzewania to słychać tylko buczenie i bulgotanie w przepływowej grzałce. Czy woda nie powinna przepływać przez grzałkę? Czy pompa wtedy powinna chodzić na jakiś innych obrotach, innym obiegu czy cos podobnego. Wtedy po kilku minutach podgrzewania wyskakuje A 08. Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić jak to powinno działać?
    Dziękuję i pozdrawiam - żona na razie tylko patrzy :), ale co będzie jutro ...

1
  • #12 21 Lut 2008 20:31
    mnusz
    Poziom 13  

Wymontowałem silnik pompy myjącej. Pompa odłączona. Sam silnik kręci się lekko i bardzo cicho. Po podłączeniu do prądu grzeje się stojan i to dość mocno mimo, że silnik w zasadzie chodzi bez obciążenia.
    Czy jest możliwość zakupu samego silnika?
    Ewentualnie jaka cena i może numer katalogowy.
    Pozdrawiam.

0
  • #13 21 Lut 2008 21:25
    Mirek321
    Poziom 23  

pompa myjąca ma tylko jedne obroty z opisu wynika że jednak ta pompa jest uszkodzona (bo się grzeje) silnik jako taki nie występuje sam cała pompa w ROBOT-SERWIS jest pod indeksem 275-21

0
  • #14 23 Lut 2008 13:27
    eeban
    Specjalista AGD

Mirek321 napisał:
    pompa myjąca ma tylko jedne obroty z opisu wynika że jednak ta pompa jest uszkodzona (bo się grzeje) silnik jako taki nie występuje sam cała pompa w ROBOT-SERWIS jest pod indeksem 275-21

Pompę możesz przezwoić tylko przy okazji wymień korpus pompy !!!
    niewiele mu zostało

0
  • #15 03 Mar 2008 23:06
    mnusz
    Poziom 13  

Silnik przewinięty (faktycznie jedno z uzwojeń juz było czarne), ale efekt pozostał ten sam.
    Po ok. 20 minutach silnik przestaje się kręcić. Wyłączenie i włączenie zmywarki uruchamia go na parenaście sekund i znowu zwalnia i sie zatrzymuje. Po resecie i ponownym włączeniu programu znowu myje ok. 20 minut i staje.
    Chyba jednak wygląda to na sterowanie w module.
    Jaki jest koszt modułu bo wygląda na to, że się go nie da naprawić.

0
  • #17 05 Mar 2008 22:53
    mnusz
    Poziom 13  

Kondensator to był pierwszy element, który wymieniłem (i najtańszy).

0
  • #18 09 Mar 2008 14:52
    mnusz
    Poziom 13  

No dobra, a co oznacza kod A 09 ?

0
  • #19 09 Mar 2008 15:05
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

O ile sie nie mylę - A 09 to błąd epromu.

0
  • #20 09 Mar 2008 20:44
    WIELKI_BOBO
    Poziom 18  

Bo burzliwej konwersacji można stwierdzić że wszystko wskazuje na sterownik a powód.... pewnie uszkodził go silnik pompy która się uszkodziła....

1