Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kontrolka w Toyocie Corolla 2000 rok ??

09 Lut 2008 16:37 5842 6
  • Poziom 10  
    Witam!
    Mam następujący problem:na desce rozdzielczej pali się następująca kontrolka (w załączniku):
    Kontrolka w Toyocie Corolla 2000 rok ??
    Co ona oznacza, jakie są powody jej wyswietlania i czy sa one poważne?
    pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Jest to kontrolka "check engine", oznacza usterkę w układzie sterowania silnika. Usterki mogą być rózne, więc konsekwencje zależą od indywidualnego przypadku. Trzeba podłączyć sie do samochodu stosownym sprzętem diagnostycznym i odczytać kod usterki. Na tej podstawie można podjąć dalsze działania. W tym modelu chyba nie ma możliwości "beznarzędziowego" wywołania kodu usterki ? Niech mnie ktoś poprawi jeżli się mylę...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 30  
    no tak. jest samodiagnostyka.
    Tak najczesciej siada sonda lub stukowy (jak ma)
  • Poziom 35  
    LElectricfil napisał:
    bartek_j napisał:
    Niech mnie ktoś poprawi jeżli się mylę...

Być może tak, ale na pociechę dodam, że nieczęsto Ci się to przytrafia :)

Ups ;)

LElectricfil napisał:

Ten model powinien mieć dwa złącza-jedno klasyczne OBD II nad kolanami kierowcy, drugie stare, w komorze silnika, pomiędzy ścianą grodziową a lewą kopułą McPhersona i na nim się świetnie blinkuje.
    We wtorek robiłem model 2001 i tak miał.

No to tu mnie japończyki zaskoczyły. Myślałem że jest tylko to co w kabinie. Dobrze wiedzieć ;)
  • Poziom 10  
    Hmm... niestety nie dysponuje takim interfacem. Wiem, że koszt jego zakupu nie jest drogi, ale w moim przypadku sytuacja wygląda trochę inaczej. Chodzi o to, że planuję zakup takiej corolli no i tam ta kontrolka się świeci. Oczywiście własciciel mówi, że to nic takiego... ot taka błahostka... no ale co innego ma mówić:p
    Może w tych modelach to nic nadzwyczajnego, być może nie należy się zbytnio przejmować. Choć dla odmiany słyszałem, że w astrze zapalona kontrolka tego samego typu to już poważny kłopot. Co możecie mi poradzić? Może uda się przeprowadzić jakiś test bez tego interfacu?
  • Poziom 35  
    Człowieku, czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem ?

1. do wycztania błędu nie potrzeba interfejsu
    2. zapalona kontrolka może oznaczac 200 różnych problemów, każdy może kosztować inaczej.
    4. Nie ważna czy to korolla czy to astra czy polonez czy dowolny inny pojazd z kontrolką czek. Bez stwierdznia co tam za błędy nie można za wiele powiedzieć o przycyznie problemu. Co więcej kod błedu też nie powie "wymień sondę lambda" albo "wymień czujnik położenia wałka rozrządu". Co prawda większość "mechaników" wymieni część o nazwie zbliżonej do tej występującej w błędzie, ale zwykle to nie rozwiąże problemu.

(echh czasami sam sie zastanawiam po co ja się tak produkuję)

PS. jak by to była błahostka to sprzedawca by to naprawił co by nie drażnić kupca, nie ?
    PS2. Jak sie nie znasz na samochodach to do kupowania weź sobie kogoś kto się zna albo pojedź tym samochodem do jakiegoś diagnosty dobrego. Wyjdzie taniej niż dać się zrobić w lewo.