Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford 6006E - uruchomienie odbiornika bez panela

robson@ 09 Lut 2008 16:52 3946 8
  • #1 09 Lut 2008 16:52
    robson@
    Poziom 18  

W odbiorniku jest brak panela. Czy jest mozliwe pominiecie tego aby odbiornik dał sie uruchomić ? Przy zdjetym panelu są widoczne jakies fotoelementy .Moze ktos ma koncepcje na rozwiazanie tego ?

0 8
  • #2 09 Lut 2008 16:58
    SlaweK
    Poziom 43  

Owszem jest możliwość jeśli jest to panel o którym myślę ale myślę też że jako prawowity własciciel radia to panel powinieneś mieć a skoro masz takie to pewnie lewego pochodzenia. Czy moralne jest pomagać takiemu pominąć to zabezpieczenie przed kradzieżą bo chyba dla ozdoby nie zrobili wyjmowanego panela ?

SławeK

0
  • #3 09 Lut 2008 18:15
    robson@
    Poziom 18  

Samochod przyjechał z zagranicy juz bez tego panela.Odbiornik trafił do mnie do serwisu.Ale skoro Ty Sławku uważasz to za nielegalne to dziekuje za pomoc .W końcu to forum jest po to aby sobie wzajemnie pomagac .Widać Twe zdanie jest inne.

0
  • Pomocny post
    #4 10 Lut 2008 01:13
    ikar55
    Spec od car audio

Miałem już taki egzemplarz w którym jakiś leniwy macher zrobił złączkę bez lutowania,wtykając drucik w przelotki. Klient uskarżał się,że radio tylko czasem działa i wyłącza się kiedy chce.

0
  • #5 22 Lis 2009 11:14
    michtat
    Poziom 10  

Odgrzebię stary temat. Jakim sposobem to zrobić? Czy wystarczy zmostkować te 3 styki co są pod panelem? U mnie radio też przyjechało w samochodzie sprowadzonym, ale panela nigdzie nie znalazłem.

0
  • #6 22 Lis 2009 15:29
    djlj24
    Spec od car audio

Oryginalny panel ma coś w rodzaju światłowodu. Wiem, że na aukcjach liczą sobie za ten kawałek plastiku jak za zboże ale ponieważ to tylko kawałek plastiku to nie ma problemu w ominięciu tego. A co by było jakby jeden element świecił bezpośrednio w drugi...

1
  • #7 28 Lis 2009 18:45
    yam1530
    Poziom 11  

Czy "patrzenie świecenie bezpośrednie" mozna zrealizowac za pomocą jakiegoś elementu czy trzeba rozbierac radyjko i lutować elementy?

0
  • #8 29 Lis 2009 16:50
    djlj24
    Spec od car audio

To jest taki panel, który można sobie zrobić samemu - wystarczy odrobina pomysłowości. Nie musi być to jakiś super światłowód, wystarczy aby tylko przesłał wiązkę i trafił w odbiornik. Wykonanie zależy akurat od tego co znajdziemy pod ręką, więcej napisać w tym temacie się nie da.

0
  • #9 24 Cze 2012 18:26
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

Odgrzewam temat, bo coraz więcej takich radyjek tanio na a...o i coraz więcej tanich Focusów. Sam trafiłem na "niesprawdzone z kodem" radyjko za 50 zł bez panela i o dziwo faktycznie było nie sprawdzone (kilka sprężynek się wypięło i zblokowało głowicę), po naprawie a właściwie włożeniu z powrotem wypadniętych elementów i wbiciu kodu radyjko ożyło - do testów środkowego LEDa IR i odbiornik (ten po prawej) połączyłem kablem optycznym audio. Jako że za plastikową pierdółkę (znaczy ten panel) nie dam póki żyję 100 zł, więc na stałe zrobiłem z plexi taki nieduży element, szczelinę zalepiłem matową taśmą izolacyjną i GIT.

Ford 6006E - uruchomienie odbiornika bez panela

0
  Szukaj w 5mln produktów