Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plik dbx od Outlooka przekroczył 2GB

Mirron 09 Lut 2008 17:17 16004 8
  • #1 09 Lut 2008 17:17
    Mirron
    Poziom 11  

Witam!

Od jakiegoś czasu mam problem z pocztą, otóz nie sciaga mi nowych wiadomości z serwera i wyskakuje błąd nr: 0x800C0133

Wiem że jest to związane ze zbyt duzym rozmiarem pliku dbx w którym mięsci sie skrzynka odbiorcza....
    Pliczek ten ma ponad 2G i miesci wiadomości sprzed prawie 3 lat, usunąłem ok 30% starych wiadomości z "ciężkimi" załacznikami jednakże rozmiar pliku widoczny w Total Comanderze nie zmienił się a blad wyskakuje dalej... mało tego jak usuwam owe stare wiadomości to nie znikają mi one od razu ani nie zostaja przeniesione do kosza tylko zostają tak jakby zamazane i nieczytelne, dopiero po ponownym uruchomieniu outlooka "usuniętych" wiadomości nie widać ich...
    Próbowałem już podmieniać pliki wg wygooglowanych wskazówek , tzn. zmieniłem nazwę pliu Skrzynka odbiorcza.dbx na Skrzynka odbiorcza (1).dbx wtedy utworzył mi sie nowy pusty plik odbiopczy dbx.. ale niestety nie mam podgladu do starych maili a jedynie do tych które sciągają sie na bieżąco, po ponownej zamianie nazw problem powraca do poczatku czyli nie sciąga nowych maili ale mam podgląd do starych wiadomości...

Zamotałem nieco, ale może ktos sie w tym połapie i będzie umiał mi pomóc.

Z góry dzięki
    Pozdrawiam
    Paweł

-1 8
  • #3 09 Lut 2008 17:43
    Mirron
    Poziom 11  

Partycja C:\ jest w formacie NTFS... :cry:

0
  • #4 09 Lut 2008 17:46
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Po takiej operacji trzeba jeszcze wykonać kompaktowanie folderów - dopiero wtedy wiadomości zostaną fizycznie usunięte i zmniejszy się rozmiar pliku.

Jeśli bardzo chcesz trzymać taką ilość starych wiadomości to przenieś je do innego folderu.

0
  • #5 15 Lut 2008 22:25
    Mirron
    Poziom 11  

Witam !
    W sumie racja z tym kompaktowaniem... tyle że pojawia mi się kolejny problem... na początku mialem problem z miejscem na dysku żeby rozpoczał sie w ogóle proces kompatkowania ale z tym juz sobie poradziłem, teraz natomiast podczas procesu wyskakuje mi błąd o następujacej treści: "Folder Skrzynka Odbiorcza" jest obecnie uzywany przez program Outlook Express lub przez inną aplikację" czy cos takiego i mam tylko OK i Anuluj... obie akcje powoduja przerwanie kompatkowania... Komunikat pojawia się jak juz Outlook utworzy sobie kopie zapasową i próbuje cos z tym robic dalej....
    Wyłączylem Avasta i inne programy któtre mogłyby monitorować w międzyczasie prace Outlooka i dalej wyskakuje mi ten błąd... W sumie żeby skompaktować folder skrzynki odbiorczej to musze uruchomic Outlooka więc jak sobie poradzić z tym błędem?
    HELP :

0
  • #6 16 Lut 2008 11:36
    franyo_z
    Poziom 19  

Witam.
    Zmień nazwę pliku Skrzynka odbiorcza.dbx na inną, jak to już robiłeś i usuń plik Folders.dbx.
    Po restarcie outlooka powinieneś widzieś starą skrzynkę w nowym folderze.
    pzdr.

0
  • #7 22 Sty 2009 17:35
    Aleq
    Poziom 10  

tez mam ten problem partycja NTFS, kupa wiadomosci i wszystkie wazne:) pliki dbx ponad 2 gb

Documents and Settings/"nazwa usera"/Ustawienia lokalne/Dane aplikacji/Identities/{DD3F69F2-A33F-44A4-8D95-5BB918AD0533}/Microsoft/Outlook Express/

co mam zrobic jak mam folder roboczy jak powyzej....

nie wiem dlaczego tak jest ...moge przeglodac zawartosc w przeglądarce internetowej i co najwyzej kopiowac pliku w celach archiwalnych

dzieki

1
  • #9 22 Sty 2009 18:08
    Aleq
    Poziom 10  

i wszystko jasne dzięki
    chyba lepszego sposobu nie ma

3