Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bmw e36 problem ze stacyjką ?nie działają szyby po zamknięci

09 Lut 2008 17:33 7407 12
  • Poziom 2  
    witam.mam problem.od jakiegoś miesiąca przestały działać mi szyby i dach el. gdy wszystkie drzwi są zamknięte.gdy otworze od pasażera lub kierowcy to się opuszczaja i dach się otwiera.dodatkowo zauważyłem że oświetlenie wnętrza nie reaguje na przekręcenie kluczyka w stacyjce(wcześniej gasło od razu, lub zapalało się po zgaszeniu silnika i wyjęciu kluczyka, a teraz jak gdybym nic nie robił). Dlatego zastanawiam co jest nie tak. Może coś ze stacyjką albo już nie wiem. El. szyby mam tylko 2 z przodu. Dodam jeszcze, że mam alarm i np jak otworze szybę na otwartych drzwiach i zamknę drzwi i wcisnę pilotem zamykanie to szyby się domykają bez problemu.pozdrawiam.proszę o pomoc.
  • Poziom 13  
    moge sie mylic ale ja patrzylbym w przelotki w drzwiach bo to brzmi na brak masy, pewnie polamane kable, stacyjka nie, zakladam ze bezpieczniki oczywiscie sprawdzone
  • Poziom 2  
    bezpieczniki sprawdzone. a mógłbyś mi dokładniej sprecyzować jak szukać tego.zdjąć boczek drzwi? i co dalej. bo dokładnie nie wiem gdzie tego szukać pozdrawiam. dziekuje za pomoc.
  • Poziom 2  
    witam mam ten sam problem szyby w moim bmw e36 320i coupe gdy jestem w środku i mam zamknięte drzwi nie opuszczaja się oraz światło w środku nie gaśnie jak wcześniej

Dodano po 1 [minuty]:

mam pytanko do barteke36 czy naprawiłeś usterkę co było nie tak pozdroo
  • Poziom 22  
    Koledzy to nie wina stacyjki, tylko sterownik el. szyb szyberdachu itp.
    Pewnie zimne luty i działa jak chce.
  • Poziom 2  
    witam. problem rozwiazałem. powstał zimny lut w module komfortu. jeżeli ktoś nie wie to ten moduł znajduje się za schowkiem pasażera. można go kupic na allegro-używany, jednak należy pamietac zeby numer zgadzaly się z tymi co macie na module komfortu w swoim aucie. lub zanieście do jakiegos elektomechanika i wam to moze zrobi. mnie zlokalizowanie usterki i naprawa kosztowała 120zł. pozdrawiam
  • Poziom 2  
    ja mam bmw e36 coupe 94 rok czy ten moduł jest tam gdzie mówisz pozdro i dzieki za radę
  • Poziom 15  
    witam!
    e36 318tds u mnie też problemy z lampką.
    nie działa przy otwarciu drzwi a jak już się zapali to nie chce zgasnąć, muszę sprawdzić ten moduł o którym mówicie
  • Poziom 1  
    Koledzy mam podobny problem, a mianowicie gdy jestem w środku auta i drzwi są zamknięte dwie szyby mi nie działają!!! ale gdy je tylko otworze to wszystko jest oki!!! No i cały czas mi pali bezpiecznik od szyb co włoże nowy to szyby działają i zaraz pali bezpiecznik no i przestają działać!!!!! a stało sie to od czasu gdy wymieniałem żaróweczki od podświetlenia deski rozdzielczej, dodam że wyjmowałem licznik i zdejmowałem kierownice no i odpinałem akumulator!!!!! błagam pomóżcie.........
  • Poziom 11  
    Proszę o pomoc.
    Mam ten sam problem co barteke36.
    Szyby i szyberdach nie działają, włączam zapłon nadal nie działają, gdy otworze drzwi to działają.
    Samochód jest z 93r więc nie mam modułu komfortu domykającego szyby.
    Wersja coupe przy otwieraniu i zamykaniu drzwi szyby się lekko otwierają i zamykają więc krańcówki są w porządku.
    Gdzie szukać problemu ?
    Mam taki schemat http://img713.imageshack.us/img713/3993/schematszyby318is93.png
  • Poziom 11  
    Który element to sterownik tych szyb w coupe ?

• Poziom 1  
    Witam, czy komuś udało się rozwiązać ww. problem? Mam to samo, samochód z 1998 r. z modułem komfortu, który wyjąłem i sprawdziłem wzrokowo i wszystko wydaje się OK. Czy zimny lut jest trudny do zauważenia? Czy może to mieć związek z jakimś zwarciem? Ostatnio brałem zasilanie z zapalniczki żeby podłączyć CB i spaliłem bezpiecznik. Pozdrawiam