Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha A-520 - nie działa jeden kanał.

09 Lut 2008 17:52 1560 11
  • Poziom 10  
    Witam! Mam problem odnośnie wzmacniacza YAMAHA A-520. Nie gra mi prawy kanał, a za to lewy gra normalnie. Jaka może być przyczyna?? Jakich kosztów powinienem się spodziewać?? I ostatnie pytanie czy to normalne że wzmacniacz po 20 min pracy na dość dużej głosności nagrzewa się nawet bardzo ale jak słucham cicho to sie tak nie grzeje. Czy to normalne w tym modelu?? a może jest to wina ze gra tylko na jednym kanale?? nie wiem nie znam sie może wy mi Pomożecie ?. Z góry dziękuję i Pozdrawiam...

Moderowany przez Artur k.:

W tytule postu należy podać markę oraz model urządzenia którego dotyczy dyskusja. Nie należy używać słów: "pomocy", "problem", "pilne" oraz stosować nadmiernej ilości wykrzykników.
    Regulamin p.11 w całości.
    Tytuł poprawiłem.
    Przeniosłem z: "Audio"

• Poziom 15  
    naprawdopodobniej spalila ci sie koncowka mocy (no chyba ze masz zabezpieczenie bezpieczniekiem to moze byc to tylko kwestja jego wymiany, ale koncowka tez moze byc uszkodzona). jesli stopien koncowy jest na tranzystorach to koszt naprawy powinien byc niewielki, gorzej jesli jest to uklad ale to tez nie powinien byc wielki koszt.
    co do drugiego pytania to zalezy. jesli sluchasz glosno muzyki to wzmacniacz pracuje na wysokich obratoach i sie grzeje. to jest normalne we wsyskich sprzetach (ale temperatura jest juz uzalezniona od modelu).
  • Poziom 10  
    A ile koszuje końcówka mocy?? i gdzie można ja dostac?? Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    zazwyczaj w sklepie elektronicznym lub na gieldzie. ale jesli nie znasz sie na tym to oddaj go w rece kogos kto ma o tym pojecie bo mozesz zrobic jeszcz wieksza krzywde i wiecej cie to wyniesie
  • Poziom 10  
    To ile mnie wyniesie wymiana tych końcówek mocy??:(
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    4 zł to chyba niedużo. Jasne, że warto.
  • Poziom 10  
    Oki ale czy to się nie spali po kilku dniach??
  • Poziom 12  
    Zależy. Gwarancji nigdy nie masz, ale sprawdzić nie zaszkodzi. Jeśli nowy spali się od razu, albo po kilku dniach, to przyczyny trzeba będzie szukać gdzie indziej. Spróbuj tak "na oko" ocenić, czy nie masz gdzieś zwarcia, albo jakiegoś innego spalonego elementu.

Poza tym nie znam schematu tego wzmacniacza - czy to jest już tranzystor mocy, czy dopiero jakiś stopień pośredni? Jeśli to ostatni stopień, powinno działać po wymianie bez zarzutu.
  • Poziom 10  
    To jest ostatni stopień:) Właśnie zamówiłem:)
  • Użytkownik usunął konto