Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mój pierwszy tda1554q - prezentacja wykonanego projektu.

Adamos256 09 Lut 2008 20:18 5543 16
  • Jest to moja pierwsza konstrukcja na układzie tda1554q. Obudowę wykorzystałem za starego odbiornika satelitarnego a resztę części kupiłem. Kosztowały ok 50 zł i było warto.
    tda1554q 10zł.
    trafo 18zł
    radiatory 20zł
    płytka uniw. 3zł
    potencjometr z gałką 5zł
    wyłącznik 2zł.
    gniazda 4zł
    i pozostałe elementy 8zł

Fajne!
  • #2 09 Lut 2008 21:03
    chudy788
    Poziom 15  

no z radiatorem to żeś wyjechał nie ma co
    ale ogólnie na płytce uniwersalnej spoko ładnie ułożenie chociaż te przewody nie za ciekawe
    i trafo ok
    i obudowa recykling

Ładnie wykonane

• #4 09 Lut 2008 22:06
    mdm150
    Poziom 26  

Witam!
    Konstrukcja jak widać prościutka bez zbędnych tam bajerów. No radiator na końcówce mocy jest zawalisty. :) Ciekawi mnie to poco dałeś radiator do trafa, raczej dla mostka prostowniczego mógłby się przydać.

• #6 09 Lut 2008 22:48
    joy_pl
    VIP Zasłużony dla elektroda

To może ja się czepię czegoś
    1.bałagan w środku
    2.małe trafo (ale to już wyjaśniłeś)
    3.kable sygnałowe są ekranowane??
    4. radiator przy trafie nie potrzebny (jak już to mały wentylatorek żeby w obudowie był przepływ powietrza)

Ale z zewnątrz wygląda spoko

• #7 10 Lut 2008 15:38
    inkognito09
    Poziom 29  

Wentylatorek i nieekranowane kable, to piękna opcja dla bzyczenia w głośnikach, więc z dwojga złego lepszy radiator. Poza tym co już wymienione - bałagan i małe trafo (ile ono ma W?) konstrukcja mocno budżetowa i przeznaczona raczej dla mało wymagających melomanów (delikatnie mówiąc...), ale to już kwestia gustu i zasobów portfela.
    Z wyglądu - panel do bani... Domyślam się, że przy sposobnej okazji zostanie przerobiony na jakiś inny, metalowy, bardziej... bardziej "wzmacniaczowy" :D.

• #8 10 Lut 2008 17:36
    Adamos256
    Poziom 17  

To trafo ma 20W ale narazie mi wystarczy morze później zmienię. Ten wzmacniacz jest podłączony do telewizora. A narazie odkładam kase na inny wzmacniacz z prawdziwego zdarzenia morze na tda7294 albo coś podobnego :D Jeszcze brakuje mi schematów na mikser.

ort. Tremolo

• #9 10 Lut 2008 17:43
    inkognito09
    Poziom 29  

20W? To nieźle w kość dostaje jak się pogłośni :D. A może warto zastanowić się nad jakąś tranzystorową końcówką? Nie koniecznie coś powalająco skomplikowanego, albo LM3886TF - sam mam na tym scalaku, brzmi całkiem przyjemnie. Trochę drożej, ale jak chce się mieć coś konkretnego... ;)

• #11 11 Lut 2008 15:53
    inkognito09
    Poziom 29  

Tak, coś podobnego: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4558347#4558347 tylko bez przedwzmacniacza. Nie musisz oczywiście robić na pełną moc, ja np. zrobiłem sobie skromniejsze 2x35W, co i tak znacznie przekracza moje potrzeby "głośnościowe" przy kolumnach o efektywności na oko 88dB. Porównując do TDA7294 wyjdzie cię może ze 20-30zł więcej, ale miałem w rękach oba i przychylam się raczej za LM. Poszukaj sobie w internecie zestawów "gainclone". Jest tego od chol##y.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME