Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Canon PIXMA iP4300 - 15 mrugnięć i nieświecący tusz

09 Lut 2008 21:36 4777 3
  • Poziom 11  
    Witam!
    Mam problem z drukarką - jak w tytule. Mruga pomarańczowa dioda - 15 razy. Przy próbie drukowania ukazuje się komunikat o treści :
    "Wystąpiły błędy zbiornika z atramentem. Otwórz pokrywę drukarki i wymień zbiorniki z atramentem, na których nie świecą się lampki atramentu."
    Więc otwieram - nie świeci się tusz BK - do fotografii - oryginalny, nigdy nie napełniany, ma jeszcze ¾ atramentu. Zaznaczam, że jedynym napełnianym tonerem był PGBK, cała reszta jest oryginalna.
    Dioda sygnalizująca zacięcie papieru miga seriami po 15 razy.
    Sprawdzałem kod błędu w manualu, resetowanie (przynajmniej na 4 sposoby) nic nie dało.

Delikatnie przetarłem głowicę szmatką nasączoną specjalnym płynem do czyszczenia. Głowica nie zatkana.

Bardzo proszę o pomoc, choćby wskazówki, cokolwiek...

Już sił mi brakuje na to wszystko :cry:
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Jak masz inny nowy to podmień i zobacz czy się coś zmieni. Mógł paść chip na zbiorniku.
    A jak nie masz to zamień z którymś z kolorów i zobacz czy będzie się nie świecił ten sam czy zamieniony.
  • Pomocny post

Poziom 34  
    Ten komunikat oznacza brak tusz w drukarce. wymień tusz uszkodzony na nowy, a na stary złuż reklamacje
  • Poziom 11  
    Wymieniłem pojemnik - po problemie. Z reklamacji raczej nici, poczekam aż tusz się skończy, wtedy przełożę tylko chip do tego uszkodzonego cadridge'a.
    Dzięki za pomoc. Pozdrawiam