Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[BASCOM] Jak zdekodować rc6

10 Lut 2008 00:39 3499 3
  • Poziom 15  
    Witam mam taki mały problemik, zrobiłem sobie dekoder rc5 do pilotów, na Atmega8 w Bascom - ie, wysyła mi on po RS- ie w postaci 2 bajtów to co otrzymał z pilota. Komputer to odbiera, tutaj rusza wtedy programik napisany przeze mnie w delphi, mogę między innymi ściszać podgłaszać, zapauzować film(symulacja wciśnięcia klawisza spacji) i takie tam.

Problem w tym, że pilot który wysyła rc5 jest pilotem od telewizora, który stoi tuż przy komputerze, a więc odpada użycie obu jednocześnie. Mam pilot nadający w systemie nalazłem na goglach jak dekodować System SonyIR, jednak po kilku godzinach i setkach stron przeglądania nie znalazłem nic na temat czegoś w rodzaju GetRc6, byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu mojego problemu. z góry dziękuje. Darek.

PS. Posty w stylu szukaj na google, elektrodzie czy innych forach będę usówał, już szukałem i jedyne co znalazłem to pytania innych osób(nie tylko z polski) z tym samym problemem, pozostawionym bez odpowiedzi.
  • Poziom 28  
    mnie w sumie tez to interesuje.
    czy jest mozliwosc dodania biblioteki do bascoma obslugi rc6. Tak mysle ze pewnie ale za pewne tylko dla tych ktorzy kupili pelna wersje bascom-a
  • Poziom 20  
    Odnowię może temat... też zastanawiam się nad tym jak odebrać kod RC6, bo mam kilka pilotów w domu działających w tym standarcie... Próbowałem napisać program w bascomie, który odebrałby rc6 i wyświetlał poszczególne bity na wyświetlaczu ale niestety jak już się coś wyświetlało, to jakieś bzdury... Może ktoś ma gotowy programik do odbioru rc6 np. napisny w assemblerze, albo mógłby takowy napisać i podzielić się nim??

Tak przy okazji wie ktoś w jakim standarcie i na jakiej częstotliwości nośnej działa pilot RC-Q od telewizora otake??

Pozdrawiam!