Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CD Harman/Kardon HD7300 - trzaski w lewym kanale.

goofy131 10 Feb 2008 10:05 1364 4
    goofy131
    Level 10  
    Witam mam problem natury technicznej, a właściwie natury czasowej, otóż posiadam odtwarzacz cd Harman/Kardon HD7300, dla znających temat jest to już sprzęt retro powiedział bym :) słuchając muzyki słyszę częste trzaski z lewego kanału-słychać to najbardziej w paśmie głośnika sopranowego i jest to bardzo uciążliwe gdy chce się posłuchać spokojniejszej muzyki-jazz/ muzyka klasyczna! Jest to ewidentną winą samego odtwarzacza, sprawdziłęm teraz mam Yamahe CDX 493 i wszystko jest ok, ale dźwięk z Yamahy jest dla mnie za zbyt łagodny, jak naprawić ten problem w Harmanie/Kardonie, czy zrobię to sam mając drobne pojęcie o elektronice i nie posiadając schematu samego odtwarzacza?

W tytule postu należy podać markę oraz model urządzenia.
    Regulamin p.11
    Poprawiłem.

Przeniosłem z: "Audio"
    [Art]
    E.L.O.
    Level 28  
    - Być może, że jest zimny lut tam gdzie lewe gniazdo CINCH jest przylutowane do płyty z elektroniką czy coś w tym stylu.
    - A może tj wyładowanie elektrostatyczne? poluzowało się uziemienie mechanizmu CD...
    goofy131
    Level 10  
    A jest możliwość problemów z kondensatorami jakimiś, np na zasilaczu, albo tych separujacych na płycie? Nie posiadam żadnego schematu tego odtwarzacza!
    E.L.O.
    Level 28  
    Na zasilaczu raczej nie bo byłyby trzaski na dwóch kanałach. Jak otwierasz odtwarzacz to palcem delekatnie poruszasz rózne elementy, gniazda, kable ... może znajdziesz przyczynę.
    goofy131
    Level 10  
    No tak tez zrobilem, nawet juz wczesniej i nic! Ingerowalem kiedys delikatnie w ten odtwarzacz tzn lutowalem kabelki do pilota przewodowego, ale lutowanie odbywalo sie jedynie na plytce gdzie znajdowaly sie przelaczniki-odrebna plytka od calosci!!! Ma moze ktos schemat tego urzadzenia, ja posiadam tylko instrukcje obslugi w pdf ;/ Dzieki za pomoc :D