Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CD Harman/Kardon HD7300 - trzaski w lewym kanale.

goofy131 10 Feb 2008 10:05 1364 4
 • #1
  goofy131
  Level 10  
  Witam mam problem natury technicznej, a właściwie natury czasowej, otóż posiadam odtwarzacz cd Harman/Kardon HD7300, dla znających temat jest to już sprzęt retro powiedział bym :) słuchając muzyki słyszę częste trzaski z lewego kanału-słychać to najbardziej w paśmie głośnika sopranowego i jest to bardzo uciążliwe gdy chce się posłuchać spokojniejszej muzyki-jazz/ muzyka klasyczna! Jest to ewidentną winą samego odtwarzacza, sprawdziłęm teraz mam Yamahe CDX 493 i wszystko jest ok, ale dźwięk z Yamahy jest dla mnie za zbyt łagodny, jak naprawić ten problem w Harmanie/Kardonie, czy zrobię to sam mając drobne pojęcie o elektronice i nie posiadając schematu samego odtwarzacza?

  W tytule postu należy podać markę oraz model urządzenia.
  Regulamin p.11
  Poprawiłem.

  Przeniosłem z: "Audio"
  [Art]
 • #2
  E.L.O.
  Level 28  
  - Być może, że jest zimny lut tam gdzie lewe gniazdo CINCH jest przylutowane do płyty z elektroniką czy coś w tym stylu.
  - A może tj wyładowanie elektrostatyczne? poluzowało się uziemienie mechanizmu CD...
 • #3
  goofy131
  Level 10  
  A jest możliwość problemów z kondensatorami jakimiś, np na zasilaczu, albo tych separujacych na płycie? Nie posiadam żadnego schematu tego odtwarzacza!
 • #4
  E.L.O.
  Level 28  
  Na zasilaczu raczej nie bo byłyby trzaski na dwóch kanałach. Jak otwierasz odtwarzacz to palcem delekatnie poruszasz rózne elementy, gniazda, kable ... może znajdziesz przyczynę.
 • #5
  goofy131
  Level 10  
  No tak tez zrobilem, nawet juz wczesniej i nic! Ingerowalem kiedys delikatnie w ten odtwarzacz tzn lutowalem kabelki do pilota przewodowego, ale lutowanie odbywalo sie jedynie na plytce gdzie znajdowaly sie przelaczniki-odrebna plytka od calosci!!! Ma moze ktos schemat tego urzadzenia, ja posiadam tylko instrukcje obslugi w pdf ;/ Dzieki za pomoc :D