Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam szhematu zdalnego sterowania

10 Lut 2008 11:23 879 3
  • Poziom 9  
    szukam takiego ktury będzie zasilany nadajnik i odbiornik 9V lub cos koło tego czterokanałowy tak abym mógł sterować samochodem
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Lepiej by było kupić coś na allegro, bo schematów 4 kanałowych to chyba nie widziałem. Ewentualnie możesz zajrzeć do pozycji "Konstrukcje krótkofalarskie dla zaawansowanych" Andrzej Janeczek. Albo sprawdź to:
    http://www.kubaw.it.pl/aparatura_433mhz.html

Ale jak mówię - szybciej i lepiej kupić na allegro. Przy okazji rozejrzyj się za słownikiem ortograficznym, bo BARDZO go potrzebujesz.
  • Poziom 9  
    nie trzeba mam
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    dam27s napisał:
    nie trzeba mam

To używaj :)

No i jeszcze, żeby było coś w temacie - jeśli chcesz mieć aparaturę,żeby pojeździć samochodem, to robienie samemu to lekki overkill. Chyba, że ten samochód to tylko pretekst do tego, żeby pobawić się w robienie aparatury. W takim wypadku proponuję jednak zacząć od mniejszej liczby kanałów. Możesz też pójść w cyfrówkę - jak w podanym przeze mnie linku, ale tam nadajnik i odbiornik właściwy to gotowe moduły. W sumie - możliwości bez liku i musisz się zastanowić, czy bardziej zależy ci na tym, żeby samochód dobrze działał (wtedy kup fabryczną), czy na zrobieniu aparatury (wtedy rozpoznaj bojem jakieś proste sterowanie, choćby z Janeczka ("Konstrukcje...", starsze numery miesięcznika "Elektronika dla Wszystkich").