Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem VERIS DERBY 100 przełączanie słuchawka-głośnomówiący

10 Lut 2008 12:36 1101 4
  • Poziom 33  
    Witam. Problem przedstawia się tak: podnoszę słuchawkę, i sygnał jest w słuchawce jak na głośnomówiącym. Gdy mówię coś podczas rozmowy, to i mnie i mego rozmówcę słychać przez speaker.Coś jakby nie przełączało między speaker-słuchawka... Nigdy się nie bawiłem stacjonarnymi więc nie orientuję się za bardzo...może któreś tranzystory???
  • Poziom 16  
    Problem w tym że DERBY 100 jest kilka różnych rodzajów. Możliwe że zanieczyszczony SW linii, uszkodzony procesor, zalana płyta klawiatury(najczęściej) i np zwarcie ścieżek lub zalana płyta główna.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 33  
    Płyta zalana niczym nie była, jest czyściutka...
  • Poziom 35  
    Trzeba odnaleźć konkretny schemat do tej wersji aparatu. Do załączania głośnika był tam taki sprytny układ na dwóch czasem trzech tranzystorach - jednym z nich był A92. W uszkodzeniach "burzowych" jak poleciał ten tranzystor to głośnik załączał się na stałe. Ale częstą przyczyną dziwnego zachowywania się tego układu jest jedyny tam użyty kondensator elektrolityczny. Opis działania układziku był w którymś "Serwisie Elektroniki". Ale żeby cośkolwiek więcej pomóc to trzeba zidentyfikować bliżej wersję aparatu.
  • Poziom 33  
    No a jak ją można zidentyfikować:-)?? Jak narazie przelutowałem całą płytę i niby jest OK, a tylko nie działa melodyjka która powinna grać po wciśnięciu HOLD (funkcja wyciszania działa ale melodyjki brak) ale to nie przeszkadza mi. Pozdrawiam