Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens Megaset 930 (uszkodzony & brak instrukcji)

xnt 29 Gru 2003 12:08 1618 7
  • #1 29 Gru 2003 12:08
    xnt
    Poziom 10  

Od paru dni jestem posiadaczem telefonu Siemens Megaset 930 przywiezionego z Niemiec. Zdaje się, że telefon jest uszkodzony. Mimo długiego ładowania, na jednej baterii napięcie wynosi zero, a na drugiej niecałe 2V (pewnie tyle na nich było w chwili gdy się skopał :)).
    Gdy podłączę stację do zasilacza i do sieci telefonicznej to:
    -pali się lampka "pałer",
    -gdy położę słuchawkę, zapala się ładowanie słuchawki,
    -gdy wsadzę akumulator, zapala się ładowanie akumulatora,
    -gdy ktoś do mnie dzwoni pulsuje czwarta, ostatnia lampka i stacja dzwoni.
    Gdy nacisnę przycisk na stacji to:
    -wydaje dźwięk dzwonka (po każdym naciśnięciu coraz szybciej) - gdy leży słuchawka
    -wydaje "piknięcie" i po paru sekundach 9 piszczących dźwięków - gdy słuchawka jest zdjęta
    Na słuchawce nie świeci się żadna z 3 kontrolek, ani nie wydaje dźwięków. Próbowałem podłączyć słuchawkę do oddzielnego zasilacza (coś koło 5V) zamiast do baterii i nic (chyba że coś źle podpiąłem).

Czy ktoś wie co może być w nim nie tak?
    Czy ktoś ma może opis do czego służą przełączniki typu DIP (sztuk 6) na spodzie stacji?
    Czy ktoś wie do czego służy takie dziwne złącze (13 styków w 2 rzędach) w słuchawce (znajduje się pod naklejką, pod baterią)?

W końcu: czy ma ktoś jakiekolwiek informacje o tym telefonie lub instrukcję obsługi?

Dzięki

0 7
  • #2 29 Gru 2003 22:09
    JARTECH

Specjalista od telefonów

Witam
    Akumulatory leżą i nienależy ich podnosić tylko kubeł z odpadkami. Pozostaje podłączyć nowe aku ale zgodnie plus, minus. Co do manuala na elektrodzie jest ale od wersji 940.
    Poniżej załączam link

https://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=11109

Powodzenia.

0
  • #3 31 Gru 2003 10:31
    W.Wojtek
    Specjalista od telefonów

Akumulatorki -to oczywiste.
    Przełączniki DIP na bazie służa do ustalanie sposobu wybierania (pulse-tone) wyboru funkcji klawisza R (ziemia lub flesch) opóżnienia po wybraniu 0 ii..dalej nie pamietam. Funkcjonalnie jest to Panasonik (z klapką )
    Instrukcje jak znajde to dołacze ale po powitaniu Nowego Roku!
    Te piski to kody błedow -nie "widzi " sluchawki a a jak ma zobaczyć jak słuchawka nie ma zasilania? Jeżeli po wstawieniu dobrych i naładowanych akumulatorków ożyje to jeszcze ma sens jezeli nie ----jest to ładunek do procy. UWAGA na podłączenie linii moga być 2 zewnętrzne przewody !!
    WW

0
  • #4 04 Sty 2004 18:12
    xnt
    Poziom 10  

Byłbym wdzięczny za instrukcję. Mam też pytanie - czy te Megasety były sprzedawane gdziekolwiek indziej poza Niemcami? A po prostu - czy da się zdobyć instrukcję do niego w języku innym niż niemiecki?

0
  • #5 04 Sty 2004 21:10
    W.Wojtek
    Specjalista od telefonów

Poza Niemcami tylko na giełdzie w Lubiniu.....
    Instrukcja bez szans chyba że Niemiec wyciepał razem z telefonem
    (gdzieś widziałem jak znajdę to dam znać ale nie wcześniej niż za 2 tygodnie) To dośc stary telefon....

0
  • #6 09 Sty 2004 07:46
    xnt
    Poziom 10  

OK, będę czekał na instrukcję.

0
  • #7 20 Mar 2004 23:49
    NightHawk
    Poziom 2  

Witam!
    Ja też posiadam ten "zabytek" z tą różnicą że w pełni sprawny. NIestety nie mam instrukcji i mam ten sam problem z przełaczeniem na wybieranie impulsowe.
    W.Wojtek wspomniał że do tego służą przełączniki. Niestety jest ich 6 więc który służby tdo tego konkretnego celu? Byłbym zobowiązany za podpowiedź.
    Co do instrukcji od modelu 940 (link jest wyżej) to kody zmieniające ustawienie wybierania nie działają.
    A do podłaczenia lini na pewno są dwa przewody zewnętrzne.
    Pozdawiam !

0
  • #8 23 Mar 2004 21:23
    NightHawk
    Poziom 2  

No dobra rozgryzłem coś. Żeby przełączyć telefon na wybieranie impulsowe trzeba przęłacznik nr 4 ustwić w pozycję OFF.

0