Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2x Playstation 2 - problemy z laserami

10 Lut 2008 13:22 1632 3
  • Poziom 12  
    Witam!

Mam problemy z dwoma konsolami PS2 w wersji grubej

1. Pierwsza SCPH-39004, przerobiona. Problem polega na tym że konsola po 2-3 minutach zaczyna sie "leniwić" tzn jak włączę ją i włoże płytę (nawet kopie zapasową) to czyta mi od razu bez żadnych "Disc format screen", gra sie włącza i ładuje ale po jakiś 2-3 minutach już jakby jej sie płyt nie chciało czytać (albo trwa to strasznie długo albo w ogóle sie wiesza). Poza tym ponowny reset nic nie daje a płyta jakby sie kręcić nie chciała(4-5 razy powoli się obkręci zanim wystartuje). Wyłączenie konsoli na 15 minut powoduje że wszystko zaczyna sie od poczatku. Aha rezystancja cewek na laserze wynosi 5om więc są dobre.

2. SCPH-30004, nie wiem czy przerobiona. W tej konsoli po włożeniu płyty laser zaczyna "skakać" tzn płyta sie rozkręca ale słychac jak oczko lasera skacze w górę i opada. Nie potrafie tego dokładnie opisać. Cewki lasera też po 5om kazda.

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 11  
    ad.1
    Sprawdź, czy przypadkiem nie odłączyłeś wentylatora grzebiąc w konsoli. Co prawda z PS2 nie mam dużego doświadczenia, ale wysoka temperatura może być powodem zwalniania sprzętu.
  • Poziom 13  
    To nie wentyl. Ja grałem w GOW2 bez wentyla i gra wczytywała się normalnie, dopiero po chwili konsola wyłączyła się i mrugała czerwona dioda (SCPH-50004).
  • Poziom 12  
    wentylator chodzi w obydwóch konsolach. Ale co do tej pierwszej to strasznie sie nagrzewają radiatory w niej ale zabezpieczenie mi nie wyłącza konsoli

Dodano po 2 [minuty]:

ps może ktos mi powie jaki tam jest dokładnie układ sterowania laserem