Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regeneracja TONSIL GDN 25/40/3

29 Gru 2003 12:39 7656 18
  • Poziom 15  
    hej chce dać do regeneracji 2 głosniki jak w temacie czy zmieniły by sie ich parametry gdybym zamiast resoru piankowego dał z gumy ?? i czy coś by sie zmieniło jak bym oryginalną membrane wymienił mp na jedną z tego zdjęcia ??Regeneracja TONSIL GDN 25/40/3
  • Poziom 11  
    Pewnie coś się zmieni.Pytanie tylko czy zauważysz w praktyce tą zmianę. Jeżeli "skok"zawieszenia zachowasz taki jaki był i twardość /elastyczność/nowego resora/zawieszenia/zachowasz jaki był będzie OK. Dobre wycentrowanie cewki to inna sprawa.Powodzenia! J.Ś.
  • Poziom 15  
    cewka zostaje ta sama tylko resor i membrana do wymiany!!!
  • Spec od samochodów
    Po takiej wymianie musisz dostroić kolumne do nowej membrany, jeżeli poleciał ci resor z painki to polecam wymiane tylko resoru, dzięki temu unikniesz kłopotów z centrowaniem cewki i ewentualnym jej zatarciem. Ja tak zrobilem 2 lata temu i nie mam kłopotów.
  • Poziom 15  
    jak dostroić kolumne do nowej membrany ?? ja tego nie bede robił tylko dałem facetowi co sie tym zajmuje u mnie w mieście i on mi bedzie robił na gumowym zawieszeniu a membrana nie wiem z czego jest!!!!
    tak przy okacji gdzie moge zamówieć cewki do TONSIL GDN 25/40/3 ??
  • Poziom 21  
    jak zmienisz coś w głośniku na inne niz było, np. cewka, zawieszenie, membrana, to zmieni on swoje parametry, czyli bedzie grał inaczej. Najlepiej dać do serwisu Tonsila, chyba że masz mozliwość pomiaru parametrów...

pozdrawiam
  • Poziom 14  
    nie zmienią się w takim stopniu jeżeli są dobrze zrobione>Ja robilem takie same i grają w starych pudłach bardzo dobrze, z tym że mam wymienione wszystko, łącznie z cewą!Mam dobry serwis!:)Jak cos to wyślj mi maila>nie ołaca się wymieniać samej mębrany i resorów, ponieważ jest nieduża różnica w cenie, a cewka może być przypalona>
    cezarycezaryzseit(malpa)poczta.onet.pl
    Pozdrawiam :)
  • Poziom 1  
    A ILE TAKA NAPRAWA MOZE KOSZTOWAC CHODZI MI O WYMIANE RESORA(PIANKA). W GLOSNIKU 25/40/3 I GDZIE MOZNA TAKIA NAPRAWE DOBRZE PRZEPROWADZIC NP W OPOLU??
  • Poziom 24  
    mi gość regenerował w wadowicach gdn25/60/8 po 50 zł /szt.robote porządną odwalił bo głośniczki wymiatają.
  • Poziom 16  
    W Opolu to nie wiem u mnie(wawa) pianka kosztuje 10-15zl.. wymieniasz sam..ale wiesz z czym się to wiaże(przeważnie srednia jakość wykonania)..
    albo dajesz 40zl i wymieniają Ci wszystko oprócz kosza i magnesu..

Pewnie tam cely tez się wachają w tych okolicach..

Pozdro
  • Poziom 24  
    w kraku na giełdzie pianka z membraną 9 ziła.
  • Poziom 24  
    Jeśli chcesz regenerować, to najlepiej na piance. Zamiast regeneracji na gumie lepiej kupic gotowy głośnik za taką cene, bedzie gral lepiej niż Tonsil na innych częściach. Tematów o regeneracji tych tonsili jest sporo w akustyce, i tam ten temat znaleźć sie powinien. Ja w swoich GDN 25/40/3 wymienialem samą pianke. W głośniku, ktory robilem pierwszy nie wszystko wyszlo jak powinno, za to drugi juz fajnie:) (mialem kilka innych glosnikow praktyki.

Jesli chcesz zamiennik to
    http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=0&vSubPage=52&vItemDB=itemdb
    lepiej kupic ten niz regenerowac na czesciach stxa. Chodzi w sumie o to, ż e w tonsilu male wychylenie jest, a w stx duże, i do tego sa robione ich membrany.

________
    domyslam sie ze masz altusy?
    po takim zabiegu przydalo by sie dorobic jeszcze BR z prawdziwego zdarzenia, a stary zatkać. Nowy bylby z tylu, jego dorobienie nie powinno sprawiac trudności, co do wymiarów to zapraszam na akustyke, tam mnostwo osb pomoze:)
  • Poziom 35  
    nie wymieniać cewek resorów dolnych membram itd.......... w ostateczności możesz dać górny resor gumowy ale pod żadnym pozorem nie ruszaj membramy cewki lub zawieszenia dolnego bo skopiesz ten głosnik !!!!! chyba że na orginalne częsci

orginalna membrama tonsila daje dużo średnicy jest lekka więc dajwe dsuże spl ......... wsadzoisz jakieś gówno ważace tone w stylu stx lub alpierd i średnie bedzie do 1 khz ciągło i spl może sie zmniejszyć
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Przecież to popsuje cały efekt stx stosuje inne cewki niz tonsil z grubszego drutu i bardziej moco żerne.. A pozatym kosz w tym tonsilu nie jest przystosowany do takich wychyleń cewka będzie waliła o dno magnesu..
    Daj orginalne części tonsila albo kup nowy głośnik z stx albo czegos innego...Tylko nie alphradów...

Pozdro

Dodano po 3 [minuty]:

A o co z tą "srednicą" chodzi to ja nie wiem..Tobie chyba nie chodziło czestotliwości...

Pozdro
  • Poziom 14  
    Nie chcę zakladac nowego tematu bo dotyczy tez regeneracji GDN 25. Mam tylko pytanko do ludzi ktorzy juz regenerowali cos takiego. Kupilem dzis membrany na piankowym zawieszeniu ale jest maly problem. Srednica cewki w glosniku to 49 mm a srednica otworu w membranie 40 mm. Co robicie aby dopasowac to do siebie?Ucinacie, czy cos innego? Na sucho dopasowujac zauwazylem ze jak obetne membrane aby uzyskac odpowiednią średnice to klejenie bedzie gdzies na samym koncu papierowego karkasu cewki a ona jest dosc cienka.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Chodzi o to że stx dlatego wytrzymują więcej Wbo mają mocniejsze cewki które potrzebują dużo mocy ...Słyszałeś o tym że stx np 30/300 chodził na wzmaku 400W i nic mu sie nie działo...
    Nie wiem czy opłacamu sie zamawiać cewki(koszta)..

A jak jest z szerokościąszczeliny zmieści sie ta cewka?

A pomijając to wszystko to trzeba jeszcze dobrze zamątować tą cewkę żeby nie tarłao magnes..

Pozdro