Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MicroGenus 23 MI-czerwona dioda

10 Lut 2008 17:46 4826 17
  • Poziom 18  
    Witam.
    Posiadam piec dwufunkcyjny Ariston MicroGenus 23 MI,oraz sterownik Euroster 2000.
    Problem tkwi w tym,iż po osiągnieciu żądanej temperatury otoczenia jaki mam nastawiony Euroster 2000,piec się wyłancza
    Niestety przy każdym wyłączeniu pieca po osiągnietej żądanej temperatury otoczenia na piecu zapala się czerwona dioda sygnalizująca zatrzymanie z powodu braku zapalenia sie gazu.
    Czytając posty w temacie czerwonej diody wyczyściłem elektrody zapalające,niestety problem pojawia się dalej.
    Proszę o sugestie gdzie dalej szukać przyczyn.
    Z góry dziękuję.Pozdrawiam.
  • Poziom 33  
    A czy przypadkiem ta dioda czerwona nie sygnalizuje również przegrzewu kotła?
  • Poziom 18  
    DonRomano
    Czytając instrukcje pieca,sama czerwona dioda w oznaczeniu "F" sygnalizuje zatrzymanie z powodu braku zapalenia sie gazu.
    Znajduje się też dioda w oznaczeniu ''I"która sygnalizuje zbyt wysoka temperaturę...ale ta dioda się nie zapala.
  • Poziom 33  
    Pytam ponieważ kompletnie nie znam tego kotła.
    Ostatnio miałem podobne przejścia z TERMET-em.
    Trzeba było odkamienic wymiennik pierwotny.
    Awaria ustąpiła natychmiast.
  • Poziom 21  
    powoli bo niezrozumialem
    Po wyłączeniu termostatu pokojowego zaswieca sie czerwona kontrolka?!Czy przy następnej prubie uruchomienia (po włączeniu termostatu)?
    dzieje sie tak tylko na co czy na co i cwu ?
    jaki gaz macie w cieszynie ?
    czy masz włączony niebieski przełącznik od komfortu wody ?
    odpowiedz pokoleji to do czegos dojdziemy , ariston jest czuły na przestawienie elektrod zapłonowych (ale nie musi byc to)
    Poprosze wiecej danych
    pozdrawiam
  • Poziom 18  
    igrzelczyk
    Po wyłączeniu termostatu pokojowego,czyli jak osiągnie nastawioną temperature otoczenia wyłaczy piec,wraz z zapaloną kontrolką "F"
    aby piec ponownie mógł się załączyć gdy spadnie temperatura w pokoju za każdym razem jestem zmuszony zresetować błąd świeconcej kontrolki.
    Awaria dotyczy CO,nie używam pieca do podgrzewania wody użytkowej,fukcje tą mam wyłączoną ponieważ korzystam z wody podgrzanej przez elektrociepłownie.
  • Poziom 33  
    Termostat pokojowy wyłączy kocioł w dowolnym odpowiednim dla siebie momoncie.
    Czy może zauważyłeś jaka jest temperatura na kotle w momencie wyłączenia przez termostat pokojowy?
  • Poziom 18  
    DonRomano
    Więc zauważyłem,gdy termostat wyłancza kocioł to temperatura nanim wynosi 80C*zauważyłem również iż dioda sygnalizująca zapala się po pewnym okresie 1,2 minut po wyłączeniu kotła.
    Regulator temperatury na piecu mam ustawiony na maximum,wedugł instrukci sterownika.
  • Poziom 33  
    100% kamień w wymienniku.
    Na próbę ustaw pokrętło od C.O. na kotle w połowie skali, zobaczysz że nie będzie się wyłączał.
  • Poziom 18  
    DonRomano
    Serdeczne dzięki.Zastosuje Twoje instrukcje z zmniejszeniem temperatury na kotle.
    Proszę o instrukcje jak odkamienic wymiennik.
    Z góry dziękuję.Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    Witam.
    Zastanawia mnie sugestia kolegi DonRomano o kamieniu w wymienniku,jednakże gdyby zalegał kamień kocioł by się przegrzewał co było by sygnalizowane diodą w oznaczeniu "I" która sygnalizuje zbyt wysoka temperaturę...ale ta dioda się nie zapala.
  • Poziom 33  
    afticn napisał:
    Witam.
    Zastanawia mnie sugestia kolegi DonRomano o kamieniu w wymienniku,jednakże gdyby zalegał kamień kocioł by się przegrzewał co było by sygnalizowane diodą w oznaczeniu "I" która sygnalizuje zbyt wysoka temperaturę...ale ta dioda się nie zapala.

Może masz rację, nie wiem, pisałem że nie znam tego kotła.
    A czy zmniejszyłeś temperaturę zasilania jak prosiłem?
  • Poziom 21  
    witam
    przepraszam ze sie nieodzywalem ale powalilo mnie chorubsko
    dziwny przypadek , a piecyk ma komore zamknieta (tzw turbo)czy otwarta
    ?czasami jest tak ze czujnik od co wyskakuje z parametrow i wtedy tez bedzie wyswietlalo czerwona kontrolke.a moze ten niebieski przelacznik masz wlaczony na C-lub K (roznie byly opisywane) a nie w pozycji E .Jakie masz cisnienie wody (i czy mocno sie wacha przy podgrzaniu)Czekam na info
    pozdrawiam
    mariusz
  • Poziom 18  
    igrzelczyk
    Witam.
    Kocioł posiada otwartą komore spalania.
    Ciśnie na zimnym kotle to 1 bar, natomiast po zagrzaniu wskazuje 2 bar.
    Co ciekawe przy włączonej czerwonej konrolce,"F" sygnalizacja zatrzymania z powodu braku zapalenia sie gazu,gdy temperatura w pomieszczeniu gdzie jest termostat spadnie do zadanej kocioł próbuje podjąć próbę uruchomienia,słychać prace iskrowników-niestety bezskutecznie
    Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    witam
    wynika z tego co piszesz ze albo masz zle( nie wtym miejscu) podłązony termostat pokojowy lub masz uszkodzona płyte główna(bardziej prawdopodobne) a wtym wypadku proponuje tel do serwisu... niestety bo takie dalsze szukanie moze byc dosc kosztowne
    pozdrawiam
    mariusz
  • Poziom 9  
    U mnie iskrownik działa, po chwili zapala się dioda. Reset nie pomaga. Zdażało się to taz na jakiś czas, reset pomagał, następnie obiawy kilka razy dziennie, a teraz wogóle nie odpala. Usterka nie wystąpiła nagle tylko częstotliwość się zwiększała. Jak by zawór gazu nie otwierał się.
    Proszę o pomoc i poradę.

21.12
    Dziś rano odpalił.... 2 razy...
  • Poziom 9  
    Cewka zaworu gazu.
    Wymiana na używkę.
    Piec działa.

MicroGenus 23 MI-czerwona dioda