Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MicroGenus 23 MI-czerwona dioda

afticn 10 Feb 2008 17:46 5447 19
    afticn
    Level 18  
    Witam.
    Posiadam piec dwufunkcyjny Ariston MicroGenus 23 MI,oraz sterownik Euroster 2000.
    Problem tkwi w tym,iż po osiągnieciu żądanej temperatury otoczenia jaki mam nastawiony Euroster 2000,piec się wyłancza
    Niestety przy każdym wyłączeniu pieca po osiągnietej żądanej temperatury otoczenia na piecu zapala się czerwona dioda sygnalizująca zatrzymanie z powodu braku zapalenia sie gazu.
    Czytając posty w temacie czerwonej diody wyczyściłem elektrody zapalające,niestety problem pojawia się dalej.
    Proszę o sugestie gdzie dalej szukać przyczyn.
    Z góry dziękuję.Pozdrawiam.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    DonRomano
    Level 33  
    A czy przypadkiem ta dioda czerwona nie sygnalizuje również przegrzewu kotła?
    afticn
    Level 18  
    DonRomano
    Czytając instrukcje pieca,sama czerwona dioda w oznaczeniu "F" sygnalizuje zatrzymanie z powodu braku zapalenia sie gazu.
    Znajduje się też dioda w oznaczeniu ''I"która sygnalizuje zbyt wysoka temperaturę...ale ta dioda się nie zapala.
    DonRomano
    Level 33  
    Pytam ponieważ kompletnie nie znam tego kotła.
    Ostatnio miałem podobne przejścia z TERMET-em.
    Trzeba było odkamienic wymiennik pierwotny.
    Awaria ustąpiła natychmiast.
    igrzelczyk
    Level 21  
    powoli bo niezrozumialem
    Po wyłączeniu termostatu pokojowego zaswieca sie czerwona kontrolka?!Czy przy następnej prubie uruchomienia (po włączeniu termostatu)?
    dzieje sie tak tylko na co czy na co i cwu ?
    jaki gaz macie w cieszynie ?
    czy masz włączony niebieski przełącznik od komfortu wody ?
    odpowiedz pokoleji to do czegos dojdziemy , ariston jest czuły na przestawienie elektrod zapłonowych (ale nie musi byc to)
    Poprosze wiecej danych
    pozdrawiam
    afticn
    Level 18  
    igrzelczyk
    Po wyłączeniu termostatu pokojowego,czyli jak osiągnie nastawioną temperature otoczenia wyłaczy piec,wraz z zapaloną kontrolką "F"
    aby piec ponownie mógł się załączyć gdy spadnie temperatura w pokoju za każdym razem jestem zmuszony zresetować błąd świeconcej kontrolki.
    Awaria dotyczy CO,nie używam pieca do podgrzewania wody użytkowej,fukcje tą mam wyłączoną ponieważ korzystam z wody podgrzanej przez elektrociepłownie.
    DonRomano
    Level 33  
    Termostat pokojowy wyłączy kocioł w dowolnym odpowiednim dla siebie momoncie.
    Czy może zauważyłeś jaka jest temperatura na kotle w momencie wyłączenia przez termostat pokojowy?
    afticn
    Level 18  
    DonRomano
    Więc zauważyłem,gdy termostat wyłancza kocioł to temperatura nanim wynosi 80C*zauważyłem również iż dioda sygnalizująca zapala się po pewnym okresie 1,2 minut po wyłączeniu kotła.
    Regulator temperatury na piecu mam ustawiony na maximum,wedugł instrukci sterownika.
    DonRomano
    Level 33  
    100% kamień w wymienniku.
    Na próbę ustaw pokrętło od C.O. na kotle w połowie skali, zobaczysz że nie będzie się wyłączał.
    afticn
    Level 18  
    DonRomano
    Serdeczne dzięki.Zastosuje Twoje instrukcje z zmniejszeniem temperatury na kotle.
    Proszę o instrukcje jak odkamienic wymiennik.
    Z góry dziękuję.Pozdrawiam.
    afticn
    Level 18  
    Witam.
    Zastanawia mnie sugestia kolegi DonRomano o kamieniu w wymienniku,jednakże gdyby zalegał kamień kocioł by się przegrzewał co było by sygnalizowane diodą w oznaczeniu "I" która sygnalizuje zbyt wysoka temperaturę...ale ta dioda się nie zapala.
    DonRomano
    Level 33  
    afticn wrote:
    Witam.
    Zastanawia mnie sugestia kolegi DonRomano o kamieniu w wymienniku,jednakże gdyby zalegał kamień kocioł by się przegrzewał co było by sygnalizowane diodą w oznaczeniu "I" która sygnalizuje zbyt wysoka temperaturę...ale ta dioda się nie zapala.

Może masz rację, nie wiem, pisałem że nie znam tego kotła.
    A czy zmniejszyłeś temperaturę zasilania jak prosiłem?
    igrzelczyk
    Level 21  
    witam
    przepraszam ze sie nieodzywalem ale powalilo mnie chorubsko
    dziwny przypadek , a piecyk ma komore zamknieta (tzw turbo)czy otwarta
    ?czasami jest tak ze czujnik od co wyskakuje z parametrow i wtedy tez bedzie wyswietlalo czerwona kontrolke.a moze ten niebieski przelacznik masz wlaczony na C-lub K (roznie byly opisywane) a nie w pozycji E .Jakie masz cisnienie wody (i czy mocno sie wacha przy podgrzaniu)Czekam na info
    pozdrawiam
    mariusz
    afticn
    Level 18  
    igrzelczyk
    Witam.
    Kocioł posiada otwartą komore spalania.
    Ciśnie na zimnym kotle to 1 bar, natomiast po zagrzaniu wskazuje 2 bar.
    Co ciekawe przy włączonej czerwonej konrolce,"F" sygnalizacja zatrzymania z powodu braku zapalenia sie gazu,gdy temperatura w pomieszczeniu gdzie jest termostat spadnie do zadanej kocioł próbuje podjąć próbę uruchomienia,słychać prace iskrowników-niestety bezskutecznie
    Pozdrawiam.
    igrzelczyk
    Level 21  
    witam
    wynika z tego co piszesz ze albo masz zle( nie wtym miejscu) podłązony termostat pokojowy lub masz uszkodzona płyte główna(bardziej prawdopodobne) a wtym wypadku proponuje tel do serwisu... niestety bo takie dalsze szukanie moze byc dosc kosztowne
    pozdrawiam
    mariusz
    czoperus1
    Level 10  
    U mnie iskrownik działa, po chwili zapala się dioda. Reset nie pomaga. Zdażało się to taz na jakiś czas, reset pomagał, następnie obiawy kilka razy dziennie, a teraz wogóle nie odpala. Usterka nie wystąpiła nagle tylko częstotliwość się zwiększała. Jak by zawór gazu nie otwierał się.
    Proszę o pomoc i poradę.

21.12
    Dziś rano odpalił.... 2 razy...
    czoperus1
    Level 10  
    Cewka zaworu gazu.
    Wymiana na używkę.
    Piec działa.

MicroGenus 23 MI-czerwona dioda
    revolt2
    Level 17  
    U mnie , zupełnie podobnie a inaczej,
    pompa obiegowa załącza się mieli, i za jakiś czas bez żadnych dźwięków czerwona dioda ta po prawej stronie.

Nie puszcza gazu i nie odpala...

Dodano po 36 [minuty]:

afticn wrote:
    DonRomano
    Czytając instrukcje pieca,sama czerwona dioda w oznaczeniu "F" sygnalizuje zatrzymanie z powodu braku zapalenia sie gazu.
    Znajduje się też dioda w oznaczeniu ''I"która sygnalizuje zbyt wysoka temperaturę...ale ta dioda się nie zapala.

Możesz podzielić się instrukcją ?