Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jak napełnić tusz w drukarce Epson Stylus DX4000

10 Feb 2008 19:32 15621 7
  • Level 18  
    Witam. Mam urządzenie wielofunkcyjne Epson Stylus DX4000 i nie wiem jak napełnić pojemniki z tuszem jeżeli w ogóle można je napełnić. W instrukcji od napełniania mam żeby zrobić igłą otwór w taśmie na górze pojemnika, ale żadnego otworu tam nie ma.
  • Level 19  
    ... z respektem, ale wydaje mi sie, ze nowe pojemniki (nie z firmy epson) kosztuja grosze w porownaniu do calej babraniny z napelnianiem, poza tym trzeba takie pojemniki "reseten" bo zintegrowany chip koduje informacje ile atramentu jeszcze zostalo, takze po napelnieniu drukarka nie bedzie chciala drukowac i pomimo napelnienia przyjdzie komunikat, ze pojemniki sa puste.

Proszę właściwie stosować interpunkcję i zaczynać zdania z wielkiej litery. [dzimi]
  • Level 39  
    Był już temat o napełnianiu tego tuszu.
    Żeby zobaczyć otwór, trzeba zdjąć plastikowy bok, a poza tym dobrze byłoby go odpowietrzyć (zaprasowany otwór, na końcu przeciwnym do wylotu).
    Ogólnie babranina z tym tuszem jest koszmarna, a poza tym tak jak kolega wyżej napisał, trzeba zresetować czipa. Też mam wątpliwości czy warto.
  • Level 18  
    A w jaki sposób zresetować ten czip?
  • Level 39  
    Są chip resettery, na przykład URC-1, ale nie wiem czy akurat z tym tuszem będzie działał - to jest dość nowy "wynalazek" Epsona. Koszt około 25 złotych.
  • Level 2  
    Witam! Mam pytanie. Czy by drukować na czarno drukarką EPSON STYLUS DX4000 potrzebne są zapełnione tusze kolorowe? Wydawało mi się, że wystarczy tusz czarny, a po założeniu czarnego wyświetla się komunikat o pustych pojemnikach z tuszem kolorowym. Z góry dziękuję za pomoc.
  • Level 18  
    Niestety trzeba mieć wszystkie pojemniki w gotowości. Nawet gdy jeden pojemnik jest pusty drukowanie jest niemożliwe-bynajmniej jest tak w moim przypadku.
  • Level 2  
    Dziękuję! Już myślałam, że coś jest nie tak.