Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SonyEricsson P910i brak fonii, DSS-25 nie widzi telefonu.

10 Lut 2008 20:34 1920 8
  • Poziom 11  
    Dostałem telefon SonyEricsson P910i. Nie działa tam mikrofon i słuchawka. Można rozmawiać jedynie przez zestaw głośnomówiący lub słuchawki z kompletu. W ustawieniach nie da się ustawić jako domyślną słuchawkę z telefonu. Zawsze wraca do ustawienia „ zestaw głośnomówiący”. Poprzedni właściciel twierdzi, że stało się tak po wgraniu spolszczenia. Prawdopodobnie źle dobrane. Zrobiłem format i przywrócenie ustawień fabrycznych (bezpowrotnie zniknęło spolszczenie). Dokupiłem na Allegro podstawkę DSS-25 aby zrobić ubdate itp. Ponoć może pomóc. Ale komputer nie widzi telefonu. I nie wiem czy podstawka jest do kitu czy i tym razem zawiódł telefon. Mam zainstalowany sterownik do podstawki „Sync_Station_DSS_Drivers”, „SonyEricssonPCSuite_3.1.1_PL” i „Update_Service_Setup-2.7.12.4”. PCSuite czasami widzi port com7 podłączony a czasami nie. Dodam, że telefon jest w bazie i zasilacz też jest podpięty do bazy. Telefonu jednak nie wykrywa. Na bazie też nie zapala się dioda (chyba powinna?). Co robić z bazą a co z telefonem. Proszę o pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    gniazdo przeczyszczone i dalej nic ...
  • Spec od GSM
    Problem z profilami HF szeroko omawiany przy innych modelach SE. Masz zwarcia pod układem komunikacji/ładowania i które 'symulują' zestaw słuchawkowy. Zwarcia najczęściej od wilgoci, brudu i korozji.
  • Poziom 11  
    czyli rozkręcić i przeczyszczyć tak? Zaraz poszukam więcej na forum. Może jakiś link?
  • Poziom 31  
    Przelutowac / wymienic.
  • Poziom 11  
    to wybiorę się do serwisu . Ile powinienem przygotować?

Dodano po 14 [minuty]:

trochę poczytałem. Może jest jakiś schemat do 910i. Znajomy jest biegły w majsterkowaniu przy elektronice. Tylko z tego co wiem to przy telefonach raczej niewiele się grzebał.
  • Poziom 31  
    Shemat raczej sie nie przyda jak nie masz sprzetu. Potrzebujesz HOTa. Zanies jak stwierdziles do serwisu moze 70 pln Ci styknie :)
  • Poziom 11  
    dzięki! Telefon w serwisie za 60 pln, jednak mam wrażenie, że to jeszcze nie koniec...