Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 406 przygasają kontrolki ,nie kreci rozrusznikiem

10 Lut 2008 22:05 12913 16
  • Poziom 10  
    Witam w peugeot 406 po przekreceniu kluczyka w stacyjce w pozycje rozruch, gasna całkowicie kontrolki na desce i cisza,zdarza sie to sporadycznie raz jest wszystko ok-kreci rozrusznikiem i zapala, a innym razem przekrecam i nic-cisza.Wyczysciłem i dokreciłem klemy na akumulatorze i tam styk jest dobry,gdzie szukac dalej??
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator Samochody
    Ja bym postawił na połączenia elektryczne - zaśniedziałe przewody w punktach podłączenia do klem, lub zacisku na rozruszniku. Takie rzeczy najpierw się sprawdza, jeżeli zupełnie gasną kontrolki.
  • Poziom 39  
    jeżeli gasną całkowicie oznacza to zanik prądu pod obciążeniem proponuje sprawdzic dokładnie przewody od akumlatora często śniedzieje kabel w oczku klemy ,jeszcze jedna możliwośc akumlator złom zerwana cela raz łączy raz nie,jesli tylko przygasają rozrusznik do naprawy lub wymiany .
  • Spec od samochodów
    Oczywiście, że najprawdopodobnie to szczotki, ale masa na silniku też może dawac takie objawy..

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Spec od samochodów
    LElectricfil napisał:
    Nie, tam jest tak, że w momencie rozruchu stacyjka odcina zasilanie na deskę, no i na światła, wentylator..
    Ma po prostu zdarte szczotki w rozruszniku, typ szczotek PSX148-149 :)

Wydaje mi się, że lampka akumulatora świeci kiedy kręcimy...

Pozdrawiam.
  • Spec od samochodów
    Nie mam zamiaru z Tobą się kłocić, ale co do tej lampki wątpliwości mam...

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    akumulator jest sprawny na 100%,w momencie rozruchu gasna całkowicie kontrolki oprócz kontrolki ładowania akumulatora,opadają też wskazówki od temp silnika i poziomu paliwa w zbiorniku
  • Poziom 17  
    Ja miałem podobny problem co prawda w lagunie. Objawy identyczne do twoich,akumulator sprawny(był podejrzany jako pierwszy). Powodem usterki był zaklinowany mechanicznie rozrusznik. Odkleił się jeden ze stałych magnesów na stojanie(są przyklejone klejem lub jakąś żywicą) i tak się skantował z wirnikiem że całkowicie zablokował rozrusznik. Rozrusznik do wymiany.
  • Moderator Samochody
    Temat zamykam, bo zaczyna się robić wesoło. Jeżeli autor nie rozwiąże problemu na podstawie powyższych wskazówek, to proszę o info - otworzę.

Edit:
    Temat otwieram - na prośbę autora.
  • Poziom 10  
    Dziś byłem u elektryka wyciągnał rozrusznik -znacznie zużyte były szczotki,po wymianie na nowe narazie usterka nie wystapiła, zobacze co bedzie dalej,rozrusznik kreci zauważalnie szybciej,podczas ogledzin rozrusznika: zaśniedziałych styków,luzów na tulejkach wirnika ani zwiekszonych oporów nie stwierdził.
  • Poziom 16  
    Na koniec tylko dodam, że przygasanie wszystkiego podczas rozruchu to rzecz standartowa. Jest to zrobione po to, aby jakieś inne źródła prądu nie osłabiały mocy akumulatora podczas kręcenia.

Jeśli przekręcamy kluczyk na rozruch i jest cisza lub startuje dopiero po paru sekundach albo startuje nieregularnie, to jest to najczęściej rozrusznik. Trzeba wtedy powymieniać te miedziane pierdoły w środku. I lepiej jest to zrobić w miarę szybko, bo kiedyś rozrusznik może w ogóle nie ruszyć (a będziemy np z panienką w lesie). Może też być taka sytuacja, że rozrusznik się zatnie w pozycji startowej i będzie kręcił bez przerwy. Potniemy sobie koła zębate, spalimy rozrusznik, uszkodzimy akumulator lub w najgorszym wypadku zrobi się jakieś zwarcie i spłonie nam samochód (były takie przypadki).

Jeżeli szanowny Kolega udziela szkoły (nie mówię, że nie ma racji), to bardzo proszę sprecyzować pojęcie, które zaznaczyłem w tekście. [MS]
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Temat wyczerpany - zamykam